Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Mamici de Iulie August 2004 (61)


Recommended Posts

De ce nu te duci tu frumos la un doctor si sa ceri o recoltare si o analiza a secretiei si astfel te linistesti definitiv.S-ar putea sa fie doar o scurgere normala in sarcina pe care o avem toate,s-ar putea sa fie altceva.Cel mai bine cere o analiza. Monique si bebe mic 25 sapt.,DNP 30 august 2004 28 ani, sagetator http://community.webshots.com/user/monicaotelea
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 147
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Lia, exista vruen diagnostic pus de candida? ptr ca ceea ce spui tu, fara simptome, inseamna leucoree normala de sarcina si punct. candida fara simptome mai rar, cel putin nu la femei. daca te deranjeaza prin simptomele pe care le-a enumeram Monique atunci fa-ti o analiza de secretie ptr a vedea daca e ceva sau nu. plus ca in trimestrul III mai multe medicamente o sa ia sosul tau decit tu....mai bine, nu?[:D]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Noi sambata am umblat ca turbatii prin magazine. Rezultat : am inceput sa varuim bucataria (in dreptul chiuvetei si cosului de gunoi am vopsit cu alb perlat vopsea in ulei ca se sterge mai usor vopseaua decit varul lavabil, am cumparat niste blaturi de lemn rotunjite sa facem la ferestre pervazul mai lat(noi avem ferestrele la bucatarie si living in niste intranduri de 40-50cm)si sa punem pe el muscateleeee si diverse prostiute gen blender, set pahare inox, cana de fiert apa. Pt ceea ce generic numim camera bubutei am luat un sul de tapet gabior cu stelutze bleu care stelute sunt fosforescente si noaptea se vede f fain. Si o sa facem asa: un "brâu" de patrate portocaliu verzulii (asezate ca la tabla de sah) si in patratele albe o sa punem patrate din tapetul asta. Pe ele lipim diverse chestii din desenele lui Walt Disney (mie nu-mi plac desenele astea noi), litere din cu care o sa scriem numele bubulinei, alte prostiuite foforescente, termometrul de forma lui Micky Mouse etc Masuta de infasat nu o ssa iau. O sa iau numai salteluta pe care o pun pe masa mea de pictat care are niste raftulete numai bune de pampers si alte chestii si deasupra mesei am cumparat noi doua blaturi micute, finisate si facem ca un fel de etajera pt ulei, creme, betisoare de urechiuse etc Si acu m-am apucat de desenat sa vaz ce idei imi mai vin :-)))) (am luat deja aplice cu ratoiul donald, micky mouse si minnie & co pt etajera de care va ziceam) "În afara de constiinta totul e bestialitate" (Camil Petrescu)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Papa, bravo, mama, vad ca nu va incurcati! Abia astept sa faci poze sa ne trimiti si noua. Eu tocmai am fost pozata la birou asa ca v-am pus doua poze sa vedeti cum o sa aratati in sapt. 34. Ca o balena accidentata :-)) http://community.webshots.com/user/andreea_ciontu Andreea, 26 ani-Pesti, DPN 4 iulie, dr Bogdan Marinescu
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Papa, ce frumos... Ce mi-ar placea si mie sa pot face ce faci tu. Io am talent ioc (penurie totala) asa ca bb va avea o camera standard, colorata de jucarii si poate de o mochetuta vesela... Altfel traumatizez cupilu' inainte de vreme...[:D] Andreea, balenuta-balenuta, da' de ce accidentata? Hai ca arati bine pentru cineva in situatia ta[:D]! Roxane, multa bafta si nervi de otel pentru amenajari! Io sper sa termin pana in 15 iunie, ca am luat de toate, numa' cat mai trebe montate si facute ultimele retusari. Si cum campania de primavara se apropie de final dupa 1 iunie reincepe santieru'... Dana M [gravi] 30 saptamani 29 ani si 9 luni - rac DPN 26 iulie Dr. Badiu Alexandru
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

bravo Papa, misto achizitii....noi deocamdata tot la stadiul "alb" suntem, poate oi avea ceva timp si de idei ptr camera Ghindutzului daca nu....mai incolo, cind o contribui si el la decoratiuni, nu? Andreiule da' rea esti mama....auzi la ea "balena accidentata"...tu vrei sa ti-o iei? ba arati f bine si dragutza, daca mai zimbeai un pic te puneam wallpaper![:D] [pup]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

ROXI, medicul ginecolog ala "desteptu`" la care am fost, mi-a pus diagnosticul de leucoree candidozica doar uitandu-se in vagin la controlul ala ce mi l-a facut pe masa de "tortura". I-am spus ca nu simt deocamdata nimic suparator fizic de genul mancarime, usturime, miros neplacut si ca scurgerea nu e zilnica, iar el mi-a dat ovule cu clotrimazol 1/zi pan-la nastere. Nu ca-s io mai desteapta dar ma intreb daca o fi cazul sa ma "indop" cu atata clotrimazol. lia 27 sapt de la UM
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...