Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Mamici de Iulie August 2004 (61)


Recommended Posts

hello si de la mine gagici. vad ca azi e ziua masuratorilor....lasati piticii sa fie mai mari sau mai mici, cum sunt ei....ca fiecare are ritmul lui de crestere, nu? si oricum aici joaca un rol important si factorul genetic, daca voi sau sotii vostri s-au nascut cu greutati mici- asa fiind trasatura familiei - puteti sa mincati...de sa puneti 30 de kg pe voi, ca ghindocii tot 2 kilograme si ceva vor avea. asa ca...sanatate si stati linistite, papati capsuni si cirese, inghetata.....hai sa fim fericite si optimiste, da? [pup]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 147
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Si eu o sa am parte de musafiri maine si sincer abia asteptam week-end-ul asta ca sa pot sta linistita fara sa bucataresc, comandam noi ceva de pe undeva, sa dorm cat si cand vreau, sa ma uit la TV, sa lenevesc, ca saptamana asta a fost cum a fost, am nervii intinsi si ma simt obosita, insa se pare ca va trebui sa fac curatenie, mancare si sa fiu apta sa fac conversatie. Vine tata, fratele, mama nu cred ca mai vine ca are pneumonie, dar la cat e de capoasa nu stiu, si n-o sa pot fi chiar de capul meu acasa. Asta inseamna ca azi o sa trebuiasca sa fac cumparaturi...si maine sa ma trezesc cel tarziu la 9, duminica la fel. Imi place de obicei sa ma intalnesc cu ei dar acum simt ca n-am nici un chef sa gatesc nimic, nici macar pentru mine, si nici sa fac curatenie, ori daca o sa am musafiri nu pot sa nu fac, nu ? Atata rusine mai am si eu. lia 27 saptamani de la UM
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Zau mey Lia???[:D] Da stai fata in pat linistita si nu-ti bate capul de musafiri? Ce daca nu o sa gaseasca mami praful sters si covorul o sa aiba scame? Si te pomeni ca pitzza de la colt nu o fi buna!!! Zau ca ma faci sa rad...cred ca soacra-mea mi-ar lua temperatura daca ar gasi altceva de mancare decat pitzza, kebab salata! Iar despre maica-mea nu mai zic ca ea e de a casei, oricum vine zilnic si stie ce a nascut...asa ca macar un sandwich tot aduce[:D] Marina
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neata burtici ! Abia acum am reusit sa gasesc un pic de timp sa va scriu si eu 2 randuri. Mi-a fost dor de voi. Am lipsit din cauza ca noi ( in turism ) a inceput perioada full si abia ce mai am timp sa mananc, unde mai pun ca sunt singura la ghiseu intr-unul dintre punctele de lucru si mai am si o colega noua, care habar nu are de nimic si trebuie s-o scolesc astfel incat sa-mi tina locul cand sunt in concediu cu BB. In rest sunt bine si eu si bebitza mea, crestem, dam din picioare, maini si tot ce mai putem, am luat 10 kg de la inceput pana acum, am 28 de saptamani. Bebita la ultimul control, dra mi-a zis ca s-a intors cu capul in jos. Mie mi se pare ca mi s-a cam lasat burtica, asa mi-a zis si o colega. Voua vi s-a intors bebe, dar vi s-a lasat burtica? Pupici / Kamy kmy
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Lia, spre deosebire de tine eu nu prea imi bat atata capul. Trebuie sa avem grija de buburuza. Acum am pus-o pe mama sa faca curatenie...si i-am comandat si niste mancarica de mazare cu pui ca imi e pofta... Daca vrea nepoti sa faca bine sa aiba grija de mine...:))) E tare mamoasa de felul ei...numa ca nu ne intelegem deloc!...:))) Monica [gravi] 30+ saptamani
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Da Marina ai si tu dreptate. Sa nu credeti ca nu-mi place ca vin dar stiu cum gandesc ei despre femeile care nu fac curatenie si nu strang patul, ori la mine in dormitor rar e strans ca imi place sa stau comod nu in varful scaunului. Mama la ea acasa tine casa farmacie, de cum face ochi strange patul, intinde cuvertura, sterge praful, aduna scamele, v-am zis ca si cand am fost de sarbatori ne zburatacea din pat la ora 9 maxim ca sa stranga paturile, si pana la 9 seara nu se desface patul oricum. Eu nu stiu pe cine am mostenit ca nu am obiceiuri din astea...nu zic ca la mine e cocina, nu, dar nici nu sar sa strang zilnic, praf se aduna, ... nu sa spal zilnic haine, si uneori nici chiar vasele nu le spal zilnic. Cred ca se intreaba unde am crescut de n-am invatat nimic :) Iar curatenia generala dureaza foarte putin la mine, pe cand la ea dureaza 2 zile in tot atatea camere. Nu semanam deloc-deloc, in aproape nici o privinta. Ea e cocheta chiar si la aproape 60 de ani, isi pune bigudiuri in fiecare seara, se tunde lunar, eu adesera ma piaptan cu degetele dimineata, bigudiuri nu-mi pun ca n-am rabdare sa stau cu ele si la coafor nu merg decat cu vreo ocazie. Isi taie pielitele la unghii, eu n-am nevoie ca nu mi le-am taiat niciodata si nici nu-mi cresc[:D]. Se epileaza, mai mult de moft ca nu e maimuta paroasa ca mine[:D]. Cand iese in oras se dichiseste la haine, se schimba de cate ori iese, daca iese de 4 ori pe zi, de 4 ori ia alta toaleta, eu si inainte de a fi gravida saream intr-una din multiplele perechi de jeansi, sau raiati, un tricoi si asta era, zilnic. Fustele si tocurile le abordam mai rar, desi le posed in dotare. Acu cred ca va imaginati ca sunt o sleampata si o neglijenta, dar daca v-am distrat pot sa suport [:D] lia 27 sapt de la UM
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Lia, doar tatal si fratele tau sint de-ai casei, si daca nu te simti in masura sa primesti oaspeti, spune-le sa amine vizita, iar daca nu, nu te apuca sa faci meniu de restaurant, ca banuiesc ca vor veni sa te vada, sa mai stati de vorba, nu ? si nu sa mamince pina se fac rotunzi ! Alege si tu eventual ceva usor de preparat, iar daca chiar nu ai chef, se gaseste in comert oricind ceva !!! Ca doar de asta am ajuns in secolul 21 ! Cit despre mama ta si cum obisnuieste ea sa se poarte sau sa faca curat, stai linistita si nu mai pune la suflet tot ce zice sau ce face, asa sint unele mame, mai taietoare de fir in patru ! Asta nu inseamna ca trebuie sa si semanam cu ele - eu de exemplu nu am luat NIMIC de la mama, am mostenit-o pe bunica mea si ma mindresc cu asta ! Doar cind vine pe la mine pe acasa uneori ma scoate din minti ca eu una ii spun si ea alta face - bineinteles din dorinta de a ma ajuta, dar la mine acasa e la mine acasa si vreau ca lucrurile sa fie asa cum le fac sau le las eu, chiar daca sint si vase nespalate in chiuveta sau praf pe jos !!! Eu cred ca deja la 35 de ani cit am, nu mai este cazul sa o tot ascult pe mama (bine, fie vorba intre noi, eu nu o mai ascult de pe la vreo 18 !!!). Asa ca, Lia, fa exact cum doresti si cum iti este mai bine TIE si nu altora, mai ales acum, cind ai un bebitz care depinde 120% de tine ! Alice 35 de ani/pesti DPN 15-16 august
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hehehe, Lia, [cool] Io am fost obligata sa ma imbrac "decent" de job, ca altfel nu ieseam din blugi si adidasi. Acu' vin la servici ocazional (mai ales vinerea) in salopeta de blugi si nici ca-mi pasa. Iar chestia cu facut curat... Am vazut o reclama cu un aspirator jmecher care face singur curat... ce mi-ar mai folosi... si astept aparitia robotilor casnici...sau a necesitatii menajerei. W/e -ul trecut am fost la socri si in mare nesimtirea mea m-am purtat ca o regina: ceream de mancare, dupa care nici macar nu strangeam masa (de aia am sot acu') si ma asezam oftand in pat cu telecomanda in mana. Si adormeam. Si cand ma trezeam ceream de papa... Acasa e aproape la fel cu deosebirea ca trebe sa-mi mai cumpar de cate unele... Dana M [gravi] 29 saptamani 29 ani si 9 luni - rac DPN 26 iulie Dr. Badiu Alexandru
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Lia, ia nu te mai agita tu pentru nimeni. Tu trebuie sa ai grija de tine acum si sa nu faci eforturi prea mari. La curatenie poate si sotul tau sa te ajute iar cu mancarea, vorba Marinei... pizza din colt ce are? Andreea, 26 ani-Pesti, DPN 4 iulie, dr Bogdan Marinescu
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...