Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Mamici de Iulie August 2004 (61)


Recommended Posts

Monique, trebuie neaparat sa te linistesti si sa stai acasa. medicul de medicina muncii iti va da concediu...si incearca intr-adevar sa stai cu program redus, nu 10 ore, da? nu are ce medicamente sa iti dea deocamdata, doar daca e ceva alarmant o sa iti dea niste buline, dar.....ptr tine acum principalul este sa stai cit mai mult cu picioarele ridicate, hidratare la minut (ce 2l, 4 acum de lichide pe zi), cafea mica dimineatza....samd. nu cred ca piticul are vreo problema in momentula sta...te vei linisti la eco, ai sa vezi, in orice caz....odihneste-te ca mai e destul, da? Da Andreea, ma gindesc, cum sa nu? si asa precis va ramine la mincare...ca o sa trebuiasca sa ii chem duminica sa o terminam...[:D]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 147
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Andreea, si care zici ca e mai bun decat ala? Ai vazut ceva mai misto? Nu tin cu dintii de ideea mea, mai ales daca ziceti ca e doar pana la 10 kg... Diana, 26 ani, gemeni/rac Fetita Strumfita - 24 de saptamani in Burtica DPN 30 august, Sp. Municipal
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Andreea, ce misto ca mai aveti putin de "mestesugarit" in casa... noi suntem intr-o faza mai mult decat incipienta, daca se poate spune asa [:D]. Muncesc baietii aia la apartament cat pot, au inaintat mult, dar tot nu-mi vine sa cred ca o sa termine in timp util! Mi-a intrat in cap sa o sa nasc mai devreme (cam pe 15 iulie) - am visat eu :)) - si o sa fim cu toate lucrurile in mijlocul casei in saci...Iar sunt nebuna! Patutul nu cred nici eu ca merita, pentru ca il tii prea putin. Era misto ideea cu leganatul, insa cred ca nici prea mult nu e bine (ce faci daca se obisnuieste copilul acolo - cum probabil o va face - si la 6 luni il pui intr-un pat anost, care nu-l distreaza... Sa vezi atunci ce hatza-hatza faci, cum "facea patutul"!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

hehehehehhe, Tiza 1974, hai ca te consolam si pe tine....nu mai plinge, da-l incolo de hanorac, ca il porti tu daca ai chef, daca nu, nu.... nu inteleg de ce ti-ai facut si analiza aia de nitriti...era in "pachet"? in general aia pot fi de la dieta hiperproteinica....ca sa nu iti zic ca e suficient sa fi mincat vreo carne ieri seara (orice fel) si ptr ca analizele de preleveaza pe nemincate...e posibil sa fi ramas. hai, nu te agita ca nivelul de ingrasaminte/fertilizanti chiar nu il putem controla si daca e sa o luam asa.....nici nu mai siut ce s-ar putea minca, sincer.....
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Diana, ai zis ca nu vrei de lemn deci nu stiu ce sa iti recomand. Eu, una, m-am decis sa iau patutzul de la baycomfort. Eu le-eam cerut catalogul complet si mi l-au trimis gratuit pe CD. Acolo ai toate modele de patutz. NU au numai din lemn asa ca poate gasesti ceva interesant. Roxana 2, termina cuprostioarele cu nascutul mai devreme. Incearca sa nu gandesti asa si nu intra in panica cu casa. Macar daca reusiti sa terminat camera copilului cat sa ii poti pune patutul. Restul se rezovla si dupa aceea, nu? Eu ma indrept spre o mare si importanta sedintza dupa care cred ca ma urc in masina si plec acasa. Weekend placut la toata lumea, distractie maxima fetelor cu petreceri maine si ne vedem luni. [pup] Andreea, 26 ani-Pesti, DPN 4 iulie, dr Bogdan Marinescu
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Roxana1974, ai mancat mai sarat in ultimul timp? Incearca sa bei multe lichide (min. 2 litri) si vezi sa nu ai ceva probleme renale (te-ai umflat toata sau doar sub ochi?).Cu tensiunea cum stai? Monique si bebe mic 24 sapt.,DNP 30 august 2004 28 ani, sagetator http://community.webshots.com/user/monicaotelea
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Tare aiurea mai merge site-ul asta de ceva timp, si eu mi-am facut o mie de nervi pina am reusit sa intru din nou, unde mai pui ca a cazut la un moment dat si reteaua de aici de la birou, de nu mai vedeam nimic si pe nimeni !!! Cineva a dat cu piciorul intr-un cablu si s-a facut "intuneric" !!!! Acu' vad ca s-a rezolvat si am revenit la sentimente mai bune ! Da, asa stiam si eu, fetele cu tensiunea, daca nu este in regula, bebe sufera din cauza aportului de oxigen, care nu este cum trebuie sa fie ! Medicii stiu asta foarte bine si daca va fi cazul va vor da tratament, nu va ingrijorati ! Eu sint patita ... Roxana, petrecere frumoasa si pofta buna la prajituri ! Ai pronuntat cuvintul magic "negrese" si mi-a plouat in gura ... Imi aduc aminte de o zi cind am pus mina pe o farfurie si nu i-am dat drumul decit cind era prea tirziu si mi se facuse rau !!! Pe urma cine minca doar lamiie ??? Alice 35 de ani/pesti DPN 15-16 august
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Voi va dati semana ca pe mine medicul ma forteaza sa mananc si mai ales dulciuri?!?!? Iar altele saracele tin dieta - nu dati ca nu e vina mea...[box] Inghetata creste glicemia? Altceva nu prea ma atrage,dar ma chinui sa infulesc ceva ciocolata (inainte eram devoratoare, sloganul meu era nici o zi fara ciocolata). Andreea,ai dat telefon sa-ti dea CD de la babyconfort sau il trimit oricum?Mie imi plac tare mult patuturile de acolo,mai ales alea cu baldachin,sunt mortale.Sunt rezistente macar?Le-ai vazut,au undeva magazin de prezentare? Monique si bebe mic 24 sapt.,DNP 30 august 2004 28 ani, sagetator http://community.webshots.com/user/monicaotelea
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...