Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Tenul iritat.


Recommended Posts

Din ce am citit acneea adulta nu se trateaza ca cea de la pubertate. In engleza ii zice cystic acne sau nodular acne, de obicei sunt cosuri rosii care nu fac cap alb, sunt sub piele, apar mai mult spre maxilare, tample, sunt dureroase si produsele de spalat fata o accentueaza. ACCUTANE este si aici, sincer nu stiu daca as vrea sa-mi fie administrat, m-am ingrozit ce efecte adverse poate avea. Oana_B
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 61
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Fetelor dragelor, am si eu o intrebare legata de acest subiect - si eu am probleme cu tenul si caut o solutie tonifianta pe care s-o aplic dupa ce spal fata si inainte de o eventuala crema/produse cosmetice; eu stiu ca nu e bine sa folosesti nimic cu alcool la un ten gras, da' ma dau cu fundicul de pamant si nu reusesc sa gasesc o solutie tonifianta care sa nu contina alcool - ajutor! Aveti idee? Saptamana viitoare merg in Romania si vreau sa fac o mini-campanie de cumparat cosmeticale. Multam [asia] [pup] Lai
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by lai
Fetelor dragelor, am si eu o intrebare legata de acest subiect - si eu am probleme cu tenul si caut o solutie tonifianta pe care s-o aplic dupa ce spal fata si inainte de o eventuala crema/produse cosmetice; eu stiu ca nu e bine sa folosesti nimic cu alcool la un ten gras, da' ma dau cu fundicul de pamant si nu reusesc sa gasesc o solutie tonifianta care sa nu contina alcool - ajutor! Aveti idee? Saptamana viitoare merg in Romania si vreau sa fac o mini-campanie de cumparat cosmeticale. Multam [asia] [pup] Lai
lai, cea mai bestiala solutie tonifianta made in ro e cu alcool (nimeni nu-i perfect[:D]) dar e bestiala: TENAPIN de la plafar si ce are draga alcoolu? sa-mbata tenu, e?[alcool] stiu ca nu e bun alcoolul, dar tonicul asta e exceptional, multe din prietenele mele din cele mai cele il folosesc, nu se compara nici cu l`orealul, nici cu garnierul un sfat pentru fetele cu probleme: nu folositi produse AVON! (asta e primul lucru care il intreaba medicii dermatologi din ro cand le vin paciente: folosesti avon sau oriflame?) nu intru in amanunte, da`cica nu ie bune diloc! asa, si mi-am adus aminte ce foloseam eu in adolescenta pt probleme similare cu tenul: nu radeti, ca e f bun: taratele curata cel mai bine tenul gras (cica e si o masca de tarate cu smantana la fel de buna) mai e o solutie babeasca pe care am aplicat-o cu mare succes impotriva punctelor negre (dispar efectiv, se iau cu tot cu pielea, in sens bun, adica;)): in ceai de musetel (racit) o lingurita de bicarbonat (asta daca imi mai aduc bine aminte reteta) - face minuni! numai bine![il] ps: fara sapun pe fata! e lege! numai cu demachiant, de cel putin 2 ori pe zi (dimineata si seara, chiar daca nu te machiezi) + tonic + crema hidratanta (ten gras nu e sinonim cu ten hidratat, aveti grija!) incercati si masti peel-off pe baza de arbore de ceai... gomaje zilnice... deh, pielea subtire cu cheltuiala se tine![il][:D] http://www.desprecopii.com/forum/photo_album_view.asp?cname=Album+principal&mid=8697&cid=5405
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

gandacel drag, multam de sugestie [flo] tenu' nu se-mbata [alcool] da' ma-mbat eu [:D] ca cele glandutze se apuca sa fabrice si mai mult sebum [V] da' pretenele tale ce fel de ten au? ca daca nu e foarte gras, atunci poate nu le dauneaza cu nimic alcoolu' cela. eu ii dau cu cu un 'pore purifying astringent' de la Garnier acum (acu' ma refer la ce aduce a tonifiant) si nu pot sa zic ca sunt nemultumita, da' e loc de mai bine, si fata tot tre' s-o sterg de sapte ori pe zi, ca daca nu, straluceste [neand] Lai
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Interesant subiect! Eu nu am probleme de genu asta[:D], rareori mai am cate un punctuletz negru ...insa sotul meu are un ten super iritat. Am luat produse Oriflame dar nu au dat rezultate[bang], a folosit si alte creme trimise de socrii din usa dar nimik[bang] [pup] Dana&bb Andy(1 an si 2 luni) http://community.webshots.com/user/danaiakob
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Lai, cauta Neutrogena. Au scos de curand o gama de produse de spalat fata care sunt pentru ten sensibil si au un toner pentru toate tipurile de ten si este fara alcool: http://www.neutrogena.com/ProductsDetails.asp?ID=200 Aici e toata gama: http://www.neutrogena.com/Content.asp?ID=98 Oana_B
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by lai
gandacel drag, multam de sugestie [flo] tenu' nu se-mbata [alcool] da' ma-mbat eu [:D] ca cele glandutze se apuca sa fabrice si mai mult sebum [V] da' pretenele tale ce fel de ten au? ca daca nu e foarte gras, atunci poate nu le dauneaza cu nimic alcoolu' cela. eu ii dau cu cu un 'pore purifying astringent' de la Garnier acum (acu' ma refer la ce aduce a tonifiant) si nu pot sa zic ca sunt nemultumita, da' e loc de mai bine, si fata tot tre' s-o sterg de sapte ori pe zi, ca daca nu, straluceste [neand] Lai
scumpi, IO am tenul gras si alcoolu e singurul care-l curata, dar stiu ca ii face rau pe de alta parte, nu la grasime[:D], ci tocmai pt ca-l usuca prea tare (cred ca fara sa-l hidrateze, acia e buba) cand vii in romania ia-ti tostusi un tenapin, macar asa, de proba, e doar 1 USD [:D] si sa-mi spui pe urma cum ti s-a parut eu tot garnier folosesc ca toner acum, ca mi s-a treminat tenapinu, da nu ajung io acasa in 2 saptamani?![:D] ca si crema de fata garnierul e cel mai super la trenul gras -al meu e mixt, de fapt- si nici nu e scump! pupici![il] http://www.desprecopii.com/forum/photo_album_view.asp?cname=Album+principal&mid=8697&cid=5405
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by Dana_ ... sotul meu are un ten super iritat. Am luat produse Oriflame dar nu au dat rezultate[bang][pup]
tu nu priecpi ca oriflame-ul face rau la ten?! sau vrei sa scapi de barbatu-tau mai repede?![:D] (se pare ca produsele avon si oriflame din romania sunt produse in polonia si nu sunt conforme cu eticheta! sunt clinicile de dermatologie pline de cliente avon si oriflame!) http://www.desprecopii.com/forum/photo_album_view.asp?cname=Album+principal&mid=8697&cid=5405
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Gandacelule, produsele astea au actiune diferita de la pelicica la pelicica[:D]. Cel mai tare si cel mai tare o invidiez pe prietena mea din Cluj, femeia asta are 40 si ceva de ani, in viata ei n-a avut o zgaiba pe fata, are si acum un ten piersicuta si iubeste la maxim crema aia Anew de la Avon (acu' cred ca si cu pamant daca-si dadea tot avea fata frumoasa). Oana_B
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

gandacel mic, eu stiu ca il usuca prea tare si atunci glandele sebacee se supara, ca ce, toata munca lor se duce pe apa sambetei, sunt agresate si, ca reactie, mai abitir secreta. ma rog, cum o fi, cum n-o fi, dau dolaru' si iau tenapinu', sa traiti [detectiv] [pup] Lai
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...