Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Tenul iritat.


Recommended Posts

quote:
Originally posted by Oana_B
Gandacelule, produsele astea au actiune diferita de la pelicica la pelicica[:D]. Cel mai tare si cel mai tare o invidiez pe prietena mea din Cluj, femeia asta are 40 si ceva de ani, in viata ei n-a avut o zgaiba pe fata, are si acum un ten piersicuta si iubeste la maxim crema aia Anew de la Avon (acu' cred ca si cu pamant daca-si dadea tot avea fata frumoasa). Oana_B
exact crema aia anew am vazut ce bube i-a scos pe fata tocmai unei vanzatoare avon[:D] asa ca... fiecare cu norocu ei! vorba ta: poate nici n-avea nevoie de o crema asa scumpa la tenul ei, dar reclama, bat-o vina! http://www.desprecopii.com/forum/photo_album_view.asp?cname=Album+principal&mid=8697&cid=5405
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 61
  • Creat
  • Ultimul răspuns
quote:
Originally posted by lai ma rog, cum o fi, cum n-o fi, dau dolaru' si iau tenapinu', sa traiti [detectiv] [pup] Lai
[pup] baga dolaru si zi-mi cum ti-a placut![il] http://www.desprecopii.com/forum/photo_album_view.asp?cname=Album+principal&mid=8697&cid=5405
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Si eu tot tenul mixt il am si fruntea plina de niste bubulitze care nu imi trec deloc[bang]. Cremele de la AVON, sunt cum spune gandacelu adica bune de nimic cel putin ptr mine. Eu ma dau numai cu o crema SENSIBIO din gama Bio Derma - este fara parfum si ptr tenul meu face minuni. Daca folosesc orice alta crema incepe sa ma usture/manance fata. Demachiant folosesc de la ELMIPLANT - cu musetel - iar ca tonic de la NIVEA fara alcool. + leacuri babesti: masti cu tarate+banana+lapte; tarate+miere. Pupici si tenuri luminoase [bis] Andra mamica lui Matei (6.02.2004) si Andrei (18.09.1999)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by lai
gandacelu - visacelu, unde in Bucuresti gasesc eu tenapinul miraculos? A propos de produse apicole, folosesc si eu o crema de fata cu aloe si propolis de la Forever care tare mult imi place [il] Lai
la orice plafar, e plin bucurestiul de ele! pup! http://www.desprecopii.com/forum/photo_album_view.asp?cname=Album+principal&mid=8697&cid=5405
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Emilly...am gasit aici un tratament...sper ca va este ceva de folos. Pentru tenul gras,se recomanda o data pe saptamana punerea fetei deasupra unui abur de la ceai, timp de 10-15 minute. Apoi se face un gomaj naturist, din tarate de grau. Se spala apoi fata cu apa calduta, dupa care se aplica o masca din: o lingura miere amestecata cu o jumatate de mar ras. Se mai poate aplica si o "crema" din praf de castane amestecat cu o lingura de miere. Dupa abur mai merge si un amestec facut din 2-3 caise, un albus de ou si o lingurita de lapte praf. Cu fiecare din aceste creme se sta pe fata cate 20 de minute. don't worry....be happy. mona78
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Emilly, nu stiu daca ai incercat cu produse care au substanta activa Benzoyl Peroxide, in Canada se gasesc in orice farmacie. Eu am acum in casa Benzagel, cu Benzoyl Peroxide 5% (sunt si concentratii mai mici, si mai mari, dar farmacistul a spus ca 5% e concentratia maxima pe care o poate da fara reteta). Este specific pentru acnee si pe prospect scrie ca elimina excesul de sebum si distruge bacteriile care cauzeaza acneea. Eu zic sa incerci, pe mine m-a ajutat, folosesc ocazional si dupa 2-3 zile deja se vede efectul, desi pe prospect scrie ca poate dura mai mult pana sa vezi o imbunatatire.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...