Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Tenul iritat.


Recommended Posts

  • 3 weeks later...
  • Răspunsuri 61
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Hop si eu pe aici. In primul rand, ca sa salvez gandacelu de insecticid, o sa-i spun lui Samsara7 ca in canita cu ceai de musetel si cu doar un varf de lingurita de bicarbonat sa puna si o lingurita de tarate de grau si sa nu o lase mai mult de 48 de ore ca se strica. In plus, optim este sa se stearga de 2 ori pe zi si in plus, sa-si zambeasca in timpul acesta in oglinda (creste tonusul general [:D] !!!). Daaaaaaa, Zyneritul este super [cool]. Desi ma pot lauda cu o fata de invidiat, motiv pentru care nu sustin economia nici unei tari si nici profiturile unor firme din acest domeniu, am auzit de el si si se pare ca face minuni. Asa ca il recomand si va tin pumnii sa scapati de provocari. [pup], DARAEL & Maria-Daria (16.02.2004) [flo] “A te invinge pe tine insuti este prima si cea mai frumoasa dintre toate victoriile.“ DEMOCRIT
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetelor,eu am auzit de curand de produsele care contin apa termala:Avene,Vichy,Galenic - se gasesc in farmacii- sunt recomandate pt.tenurile noastre cu probleme.Eu inca nu le-am folosit,dar ma tenteaza f.tare(sunt cam scumpe,peste 400.000 lei).Poate ne ajuta fetele din alte tari care le-au folosit deja,ca la noi cred ca sunt mai nou aparute.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by luca
Fetelor,eu am auzit de curand de produsele care contin apa termala:Avene,Vichy,Galenic - se gasesc in farmacii- sunt recomandate pt.tenurile noastre cu probleme.Eu inca nu le-am folosit,dar ma tenteaza f.tare(sunt cam scumpe,peste 400.000 lei).Poate ne ajuta fetele din alte tari care le-au folosit deja,ca la noi cred ca sunt mai nou aparute.
Eu am folosit Avene,Vichy si Lutsine, sunt foarte bune, partea proasta e ca dupa o vreme se obisnuieste pielea si nu mai reactioneaza asa bine. [flo]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by DARAEL
Hop si eu pe aici. In primul rand, ca sa salvez gandacelu de insecticid, o sa-i spun lui Samsara7 ca in canita cu ceai de musetel si cu doar un varf de lingurita de bicarbonat sa puna si o lingurita de tarate de grau si sa nu o lase mai mult de 48 de ore ca se strica. In plus, optim este sa se stearga de 2 ori pe zi si in plus, sa-si zambeasca in timpul acesta in oglinda (creste tonusul general [:D] !!!).
asa asa, ca bine zici![il][:D] am mai uitat si eu, cu anii, deh! ai fetele, ce mai faceti?! care ati incercat tenapinu meu? care solutia de ceai cu bicarbonat? asteptam "semne"[bis] http://www.desprecopii.com/forum/photo_album_view.asp?cname=Album+principal&mid=8697&cid=5405
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

eu am incercat ceaiul de musetel cu bicarbonat de amoniu(poate trebuia de sodiu) 2 seri la rand, am stat vreo 20 min, dupa care m-am spalat cu apa minerala si.... am facut o alergie,mi s-a inrosit fata si gatul-sub barbie si o saptamina mi s-a descuamat pielea cu mancarimi si usturimi si am incercat o gramada de creme hidratante si de la farmacie. Acum sunt pe cale de vindecare si cu parere de rau alt efect nu am observat, oi fii eu mai sensibila , dar ce sa fac mi-am facut-o cu mana mea.[dual]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by speranta
eu am incercat ceaiul de musetel cu bicarbonat de amoniu(poate trebuia de sodiu) 2 seri la rand, am stat vreo 20 min, dupa care m-am spalat cu apa minerala si.... am facut o alergie,mi s-a inrosit fata si gatul-sub barbie si o saptamina mi s-a descuamat pielea cu mancarimi si usturimi si am incercat o gramada de creme hidratante si de la farmacie. Acum sunt pe cale de vindecare si cu parere de rau alt efect nu am observat, oi fii eu mai sensibila , dar ce sa fac mi-am facut-o cu mana mea.[dual]
de amoniu????????????!!!!!!!!!!!!![wow][:-)))][:-)))] bine ca nu cu acid sulfuric! nu stiu exact daca e vreo mare diferenta intre amoniu si sodiu, dar de unde ai gasit amoniu si te-ai gandit sa-l pui pe fatza (si nu la prajitura!)... eh! bine ca am aflat si noi, sa ne ferim de bicarbonatul de amoniu acuma!!![:-)))] te pup ca esti o mare scumpa![dual] http://www.desprecopii.com/forum/photo_album_view.asp?cname=Album+principal&mid=8697&cid=5405
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

ca substante chimice amindoua sunt saruri,ambele se folosesc la prajituri, sa zicem asa (si nu numai....), deci au acelasi intrebuintari si acelasi rol. Se poate cumpara de la orice chiosc- ca produs alimentar sau de la farmacie, iar in momentul cand l-am cumparat nu avea de sodiu. Ideea e -ca si tu ai spus ceva de descuamarea pielii, chiar daca ai folosit de sodiu, dar fiecare cu sensibilitatea lui.[dual]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by gandacelu ai fetele, ce mai faceti?! care ati incercat tenapinu meu? care solutia de ceai cu bicarbonat? asteptam "semne"[bis] http://www.desprecopii.com/forum/photo_album_view.asp?cname=Album+principal&mid=8697&cid=5405
Io Ioooooo!Io le incercai pe-amandoo!Am carat-o pe soru-mea dupa mine cativa km buni pana la Plafar ca sa imi iau Tenapinu',de crizase saraca,credea ca cine stie ce crema-minune am descoperit.Intr-adevar,tare eram disperata dupa el,daca tot l-ati laudat atat.Si mi-l cumparai. Imi place mult si sa va zic si de ce:am puncte negre kklau si in fiecare dimineata,primele 10 minute ale zilei mi le petrec cam asa:spalat pe fata cu Johnson's Baby,dupa care curatat fata cu L'Oreal Pure Zone,apoi cu gelul Clarifying de la Avon-pana acileah imi limpezesc fata cu apa calda,ca sa imi mareasca porii iar apoi cu Porefection de la Avon-cu apa rece,ca sa mi se inchida porii mai apoi,munca nene,nu gluma..da' deh,fac orice ca sa scap de puncte negre.Si toate prostiile astea imi uscau tenul,desi il am gras,asa ca Tenapinul ma rezolva cu succes si nu imi mai luceste deloc fata!Imi place nevoie mare! Saptamana trecuta am incercat doua zile si infuzia de musetel cu bicarbonat,cre' ca s-au vazut ceva efecte,dar dup-aia am renuntat ca mi-a fost lene sa imi fac infuzia din nou,dar in seara asta ma ambitionez iarasi si m=apuc de tratament.Intrebare-mai intai scot punctele negre sau dispar ele de la sine?Ca daca nu,un' se duc can' se duc? Sar'na gandacelule, sa-ti traiasca gandaceii si vezi ca esti rezistenta la insecticid,ca esti prea simpatica,d-aia ! [pup]Si daca mai imi zici si tratament pentru inchiderea porilor iti ridic statuie! Va dau de stire daca scap de "puricii" de pe nas. [flo] http://community.webshots.com/user/jane_noneyabusiness
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...