Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Tenul iritat.


Recommended Posts

Da, Speranta, din farmacie, la indicatia D-nei Ana Manoliu, medic dermatolog la Lasermed, sa-i dea Dumnezeu sanatate [:D] Nu am sesizat nici un fel de efecte adverse, dar dau doar 2-3 seri la rand, inainte de culcare, strat un pic mai gros, dupa aia pauza...v-am spus, uneori o saptamana-doua, alteori si mai mult de o luna. Il iau si in concediu, peste tot, ca sa pot sa-i "dau la cap" imediat ce incepe sa-si faca de cap. Ca sa iti faci o idee, schimb tubul la 6 luni, fara ca macar o jumatate sa fie consumat. Cred ca poti sa incerci, ca nu costa mult, daca nu e bun, aia e, ma [bang] dar daca ti-e bun, zic eu ca te scoti [:D] [pup], succes, sa scapi!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 61
  • Creat
  • Ultimul răspuns
quote:
Originally posted by eva alicia
Irimell, pentru dermatita seboreica folosesc LOCOID. O am de 15 ani, si este singurul medicament care o tine in frau. Folosesc, la nevoie, 2-3 seri la rand, doar pe zona afectata. Dispare si cate o luna-doua, am si perioade cand se "iteste" saptamanal. Nu a putut fi pusa in legatura cu nimic, exista pur si simplu, asa ca eu am fost multumita sa gasesc ceva cu care sa pot macar controla fenomenul, daca nu il pot eradica.
Draga Eva Alicia (ce nume frumos ai), multumesc mult[asia] pentru sfat. O sa caut mai multe informatii pe internet sa vad ce contine....Intr-adevar problema nu poate fi eradicata ci doar controlata. Eu folosesc din cand in cand DIPROGENTA dar nu imi place pentru ca contine cortizon si se spune ca in timp rideaza pielea....de aceea incercam sa caut altceva.... [flo]Sa auzim numai de bine, Irimell
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...