Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Haine deosebite(de ocazie) ieftine?


Recommended Posts

Vin cu o intrebare : Unde gasesc ceva de imbracat deosebit(pentru o petrecere la restaurant), dar sa nu las o caruta de bani.Eu am umblat prin oras, la Mall, la Unirea si la alte cateva magazine si nu am reusit sa gasesc cava dragut dar nu foarte scump.Iar pe mine nu ma tin buzunarele sa dau 3.800.000 lei pe o bluzita.Nu sunt grasa, dar clar nu sunt slaba(67kg si 1.71 inaltime). multumesc, cristina http://www.desprecopii.com/forum/photo_album_view.asp?cname=Album+principal&mid=7203&cid=4044
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 20
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Buna Cristina, Din pacate n-am vazut ceva deosebit, desi m-am tot uitat prin oras pentru ca am si eu nevoie de o rochita pentru nunta. Ceva mai dragut si nu asa scump posibil sa gasesti la LA FEMME, au 2 magazine: in Carrefour Orhideea si pe Calea Victoriei, in gang. Am vazut eu ceva rochite si bluzite dragute, preturile sunt acceptabile. Ruxandra
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Merci, Ruxandra! O sa merg si acolo, iar in ultima instanta o sa-mi iau ceva simplu si-mi cumpar un accesoriu dragut si-am rezolvat! Oricum eu zic ca la o tinuta de ocazie imortanta e poseta si sandala. Cristina http://www.desprecopii.com/forum/photo_album_view.asp?cname=Album+principal&mid=7203&cid=4044
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Draga Cristina, eu am vazut diverse lucruri destul de elegante (gen bluzitze, fuste, costumashe si nu in ultimul rand pantaloni) de la Cora...desigur nu sunt de firma acuma...insa sunt elegante si merg si la restaurant chiar si o ocazie! Iar preturile mi se par foarte bune...cateva sute de mii...nu mi se pare mult!! Bafta la intalnire si la cumparaturi!! Claudia[flo]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Nu locuiesc in Bucuresti, dar merg sa ma aprovizionez cu haine de acolo o data la 3-4 luni. Am mers prin multe magazine, insa haine la pret rezonabil am gasit in IDM si complexul SIR. Daca veniti in Cluj si vedeti preturile uffff[bang], de 2-3 ori mai scumpe [pup] Dana&bb Andy(1 an si 2 luni) http://community.webshots.com/user/danaiakob
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna Cristina, Eu iti recomand un loc de unde poti cumpara haine ieftine si de calitate : Magazinele "L'Affaire" Stiu doar trei, poate ca sunt mai multe: B-dul 1 Mai(Ion Mihalache) vis-a-vis de Piata 1 Mai; Calea Socului si Complexul Delfinului in Pantelimon. Eu spre exemplu am cumparat acum un an o rochie de seara din catifea rosie, este superba si daca-ti spun pretul te uimesc 165.000, iar calitatea este extraordinara. In alte magazine, cu siguranta o gaseam la peste un milion. Ti-am dat un exemplu care te intereseaza, in rest poti gasi mai tot ce ai nevoie. Este locul tinta unde am sa merg pt haine cand vin in vizita. Am inteles de la ai mei cat si de la prietene ca au tot preturi mici in continuare. Fetelor eu va mai recomand un magazin cu preturi mici pt incaltaminte si genti din piele: Magazinul "Licurici" langa statia de metrou Titan(inspre magazinul Mega Image). Anul trecut erau la preturi cuprinse intre 350.000 si 500.000 - zic eu ca un adevarat chilipir. Bafta la cumparaturi si sa gasiti ce va place cel mai mult. Ana&Raluca din[grasa] DPN 5 August - Fetita Raluca - Dr. J. Moruzzi "Cand iti ploua in suflet, fa-ti umbrela dintr-o bucurie". Ana Burtch
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna, Multumesc pentru ideei. Trebuie sa-mi gasesc ceva. Maine o sa merg la unul din magazinele L'Affaire. O sa va spun ce mi-am luat in final si de unde. Va doresc si-mi doresc si mie sa avem bani sa nu alergam dupa lucruri "ceva mai ieftine". Cristina http://www.desprecopii.com/forum/photo_album_view.asp?cname=Album+principal&mid=7203&cid=4044
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Magazinul Dav din magazinul Victoria (etajul 4 parca). In septembrie mi-am luat o rochie neagra, lunga, cu bretelute (e croita f. bine) cu 700.000. E 100% vascoza (materialul e mai bun decat poliesterul) si e racoroasa pe piele.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Cristina, chiar te rog sa ne spui ce ti-ai luat...tocmai am aflat ieri ca mai am inca o nunta anul asta in septembrie ( 3 in total) [bang], si partea mai nasoala este ca la cele 3 ma voi intalni cam cu aceleasi persoane... Succes, Ruxandra
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am reusit! Mi-am gasit ceva in care cred c-o sa ma simt bine. Adica, mi-am gasit in Obor o pereche de pantaloni negri care cad tare bine(350.000 lei), iar chiar langa mine(la capatul strazii Nerva Traian-fata in fata cu Timpuri noi) e un magazin cu haine pentru femei de unde mi-am luat o bluza de matase naturala( 600.000 lei), care se leaga dupa gat si e cu spatele gol.Mi-e imi place tare mult. La Leonardo sunt niste sandalute dragute pentru ocazii, care au si siret in jurul gleznei pe care am pus ochii si sper in week-end sa merg sa mi le iau. Iar de la Mall, (cum iesi din Gima-este un magazin cu accesorii), mi-am luat o floricica mica in acelasi ton cu bluzita pe care vreau sa mi-o pun in par. Cam asa! Am fost la L'Affaire si am vazut intr-adevar cateva lucruri dragute, de fapt mi-au placut doua costumase si un sacou negru cambrat pe talie, foarte ieftine, dar n-am avut noroc mi-ar fi trebuit o marime mai mare. A! Tot la magazinul de accesorii am vazut si o esarfa deosebita cam aceiasi culoare cu bluza pe care vreau s-o iau sa mi-o pun in jurul umerilor daca-i rece. Am vazut rochii dragute la Obor, era una neagra cu bulinute albe, tare dragalasa, era 1 milion.Mi-a placut tare mult, si cu sandaluta pe care am vazut-o cred ca ar fi mers, dar deja imi luasem pantalonii si bluza. Eu mai circul, o sa merg si in IDM si daca mai vad ceva va spun. Pentru cine are bani multi, am vazut la Mall la etajul 2, pe langa Lotto, pe un culoar un magazin cu haine tare dragute dar scumpe rau de tot. Va multumesc la toate pentru sfaturi si va doresc sa fiti cele mai deosebite la ocaziile la care mergeti. Cristina http://www.desprecopii.com/forum/photo_album_view.asp?cname=Album+principal&mid=7203&cid=4044
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...