Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Haine deosebite(de ocazie) ieftine?


Recommended Posts

Si eu as vrea cand vin acasa in iunie sa im iau cate ceva dragalas si la un pret acceptabil dar in zona la mine in Moldova ori numai porcarii ieftine gasesc, ori nu ma pot apropia ca sunt mai scumpe ca in occident. Poate faci si ceva poze sa ne arati si noua ![:D] Nimeni nu e perfect ! Diana .
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 20
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Diana, Si eu sunt tot moldoveanca la origine, dar eu sufar de un patriotism local exagerat si eu n-as spune ca in Moldova sunt porcarii ieftine.De fapt, porcarii ieftine sunt peste tot.Si-n Bucuresti gasesti turcisme de proasta calitate.Daca esti din Iasi sau de pe langa, poti merge la Mall si gasesti sigur ceva dragut acolo. Daca treci prin Bucuresti iti pot da adresele magazinelor unde gasesti ceva dragut si acceptabil. O sa incerc si poze, dar nu promit! Te asteptam acasa in Ro Cristina http://www.desprecopii.com/forum/photo_album_view.asp?cname=Album+principal&mid=7203&cid=4044
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna, Si eu stau in zona Nerva traian dar nu am reusit sa localizaz magazinul cu pricina. E vorba de magazinul din incinta fabricii Crinul, cu intrare de pe Nerva? Nu de alta, dar si pe mine [:D]ma asteapta ceva nunti in vara asta si o bluzita ar fi interesanta. Liliana PS Am descoperit site-ul abia aseara si sunt mai mult decat incantata. Desi am copiii marisori (10 si 7 ani) tot am gasit aici subiecte interesante...
quote:
Originally posted by cristina_tudor
Am reusit! Mi-am gasit ceva in care cred c-o sa ma simt bine. Adica, mi-am gasit in Obor o pereche de pantaloni negri care cad tare bine(350.000 lei), iar chiar langa mine(la capatul strazii Nerva Traian-fata in fata cu Timpuri noi) e un magazin cu haine pentru femei de unde mi-am luat o bluza de matase naturala( 600.000 lei), care se leaga dupa gat si e cu spatele gol.Mi-e imi place tare mult. La Leonardo sunt niste sandalute dragute pentru ocazii, care au si siret in jurul gleznei pe care am pus ochii si sper in week-end sa merg sa mi le iau. Iar de la Mall, (cum iesi din Gima-este un magazin cu accesorii), mi-am luat o floricica mica in acelasi ton cu bluzita pe care vreau sa mi-o pun in par. Cam asa! Am fost la L'Affaire si am vazut intr-adevar cateva lucruri dragute, de fapt mi-au placut doua costumase si un sacou negru cambrat pe talie, foarte ieftine, dar n-am avut noroc mi-ar fi trebuit o marime mai mare. A! Tot la magazinul de accesorii am vazut si o esarfa deosebita cam aceiasi culoare cu bluza pe care vreau s-o iau sa mi-o pun in jurul umerilor daca-i rece. Am vazut rochii dragute la Obor, era una neagra cu bulinute albe, tare dragalasa, era 1 milion.Mi-a placut tare mult, si cu sandaluta pe care am vazut-o cred ca ar fi mers, dar deja imi luasem pantalonii si bluza. Eu mai circul, o sa merg si in IDM si daca mai vad ceva va spun. Pentru cine are bani multi, am vazut la Mall la etajul 2, pe langa Lotto, pe un culoar un magazin cu haine tare dragute dar scumpe rau de tot. Va multumesc la toate pentru sfaturi si va doresc sa fiti cele mai deosebite la ocaziile la care mergeti. Cristina http://www.desprecopii.com/forum/photo_album_view.asp?cname=Album+principal&mid=7203&cid=4044
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Cristina, trimite-mi si mie te rog adresele magazinelor cu lucruri dragute si mai ieftine. Dupa ce a venit bebele pe lume, am ramas ceva Kg in plus si m-am trezit dintr-o data ca nimic nu mai imi vine bine. Multumesc. Liliana, unde este exact fabrica crinul pe Nerva Traian? Si eu stau prin zona.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna, Este pe partea dreapta cum mergi dinspre metrou Timpuri Noi spre Connex, cam la 100m, imediat dupa Fabrica Timpuri Noi, Cuptorul de paine si acel magain de profile de aluminiu, in dreptul statiei de tramvai. Are in incinta o ghereta-magazin cu produse - nu stiu exact programul, cand plec eu la serviciu este inchisa si cand ma intorc la fel, dar mi-a spus mama ca in jurul pranzului, mai ales cand este frumos afara era deschisa - a cumparat copiilor lenjerie de bunbac ieftina si Ok calitativ. Am inteles ca ar mai avea un magazin de prezentare si desfacere pe coltul strazii, dupa Nerva Pub.
quote:
Originally posted by Oliv
Cristina, trimite-mi si mie te rog adresele magazinelor cu lucruri dragute si mai ieftine. Dupa ce a venit bebele pe lume, am ramas ceva Kg in plus si m-am trezit dintr-o data ca nimic nu mai imi vine bine. Multumesc. Liliana, unde este exact fabrica crinul pe Nerva Traian? Si eu stau prin zona.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Kyky, pai ala e magazinul de prezentare al fabricii Crinul, o ghereta la poarta fabricii...deschisa cand vrea mujkiu' vanzatoarei, in principal...:D Eu am gasit numai haine cu tendintza sport de-acolo, niciodata ceva "de ocazie".... danat si bb Radu Stefan http://community.webshots.com/user/danateu
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Pai nici n-am pomenit ceva de haine "de ocazie" luate de acolo. Am vrut doar sa ii raspund lui Oliv la intrebare. In zona, ceva mai de doamne-ajuta am vazut (in vitrina, ce-i drept) in capatul celalalt al strazii, la intersectia cu Goga, la un magazin ce se numeste Myrmax - sau cam asa ceva, langa alimentara Liliana
quote:
Originally posted by danat
Kyky, pai ala e magazinul de prezentare al fabricii Crinul, o ghereta la poarta fabricii...deschisa cand vrea mujkiu' vanzatoarei, in principal...:D Eu am gasit numai haine cu tendintza sport de-acolo, niciodata ceva "de ocazie".... danat si bb Radu Stefan http://community.webshots.com/user/danateu
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Kiki multumesc pentru raspuns,nu prea cunosc zona desi cand eram nemaritata stateam pe aproape, dar o sa il gasesc. Stiu ca la Crinul nu sunt haine de ocazie, dar vreau sa iau lenjerie si ce voi mai gasi dragut, in special pentru copil. Nuami bine, Olivia
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am revenit cu adresele unor magazine. Cel de la baza strazii Nerva Traian se numeste "Crazy Girls" si este fata in fata cu fabrica Timpuri Noi, e pe malul Dambovitei.Acolo e o tipa tare draguta, magazinul este al ei si ce e foarte bine e faptul ca in cazul in care-ti place ceva si nu-ti vine, iti face pe masura ta. Cel de-al doilea, de unde mi-am luat o bluza stil japonaz(800.000) e pe Calea Victoriei, langa Galeriile Romarta, se numeste Ellis. Lucruri dragute, dar trebuie sa ai rabdare sa rasfoiesti umerasele, am mai vazut in Cocor. Pentru BB mie peste tot mi se par hainele foarte scumpe.Am dat pe o pijamaluta dintr-o piesa, stil body 300.000 lei.Iar sandalute de vara 999.000 lei. Eu zic ca-i hotie curata la hainele pantru copii. Dar sa fie ei sanatosi. Cristina http://www.desprecopii.com/forum/photo_album_view.asp?cname=Album+principal&mid=7203&cid=4044
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...