Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

gravida .....la mare


Recommended Posts

Buna fetelor! Sunt graviduta in 6 luni si mi-am luat bilet de o saptamana la mare(pt inceputul lunii iunie). Ce creme de protectie solara sa folosesc ? Cu ce factor de protectie? Nu prea am de gand sa stau cu burtica la soare(daca vremea imi va permite), dar preventiv vreau sa ma protejez. Dl. dr mi-a spus ca daca stau la soare mi se fixeaza calciu, ca imi recomanda chiar si o baita in mare... spera si nu renunta!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 6
  • Creat
  • Ultimul răspuns
buna. ai nevoie de o crema solara cu spf mai mare decit folosesti de obicei 20, chiar 30 daca vrei.....ca sa eviti si aparitia problemelor de piele, iar in rest...odihna, baia in mare e chiar recomandata asa ca.....concediu placut!!! Roxi
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Si eu am fost la mare cand eram in luna a opta. O adevarata binecuvantare! M-am odihnit, relaxat, m-am simtit minunat. Nu am stat exagerat la soare... f. putin dimineata, am facut si baie in mare (putina) dar mai mult m-am balacit la piscina dupa ce fugea soarele. Doctorul meu a zis sa evit statul la soare orice fel de crema as folosi. Iti urez concediu placut! Dupa ce vine bb, tre' sa stai mai mult pe acasa... Numai bine, Mamamariana
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu sunt insarcinata in 20 de saptamani si Dr. mi-a recomandat musai marea. Eu mi-am luat concediu pentru asta la sfarsitul lunii iunie dar sincer nu stiu daca e chiar bine. La mine problema este ca am contractii si pentru asta iau 3 no-spa / zi si am si placenta un pic cam jos. Voi ce ziceti? Si m-as duce si nu m-as duce! Geo DPN 06 oct.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Si eu o sa merg la mare in iunie - o sa am atunci 33 de saptamini. Doctora mi-a spus ca e chiar indicat - ca pot sa stau si la soare daca vreau, dar doar dimineata, sa plec de pe plaja in timpul prinzului cind soarele e prea puternic si pot sa fac si baie in mare atita timp cit apa nu e foarte rece. Cit despre crema solara stiu ca ar trebui sa fie cu un factor de protectie mai mare ca de obicei - nu cred ca e cazul sa facem arsuri pe piele tocmai acum... Gabriela [gravi] saptamina 30 31 ani, zodia: gemeni DPN 27 iulie 2004 http://community.webshots.com/user/leelooga Dr. Florina Mihalache - CFR2
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

O sa merg in concediu la mare la inceputul lui iunie si am discutat despre asta cu doctora mea care mi-a zis ca este chiar indicat,atata timp cat nu fac execse de nici un fel (scufundari,parapanta,ski nautic etc - glumeam).Si eu mai nou am inceput sa am contractii dar repet,daca stau cuminte intainsa pe un sezlong la umbra e bine.Cu creme ce sa zic,trebuie sa ne protejam pielea,iar in timpul pranzului voi evita cat de mult soarele.Daca vremea imi va fi de partea mea,voi face chiar si o baie in mare. Monique si bebe mic 25 sapt.,DNP 30 august 2004 28 ani, sagetator http://community.webshots.com/user/monicaotelea
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...