Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Cum vi se pare viata in Japonia? (10)


Recommended Posts

  • Răspunsuri 144
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Jojo La multi ani![s][s]Sa fi fericita alaturi de cei dragi!Samurai Bine ai venit! Oanabina ai venit!Am vazut ca esti din Osaka ,Pe unde stai?Poate vb. eu sunt tot din Osaka[flo][flo] Sorinasa stapaniti sanatosi apartamentul[flo] Angi
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[pup]Dragutelor va multumesc mult pentru calda primire...[asia]... In primul rand, Jojo, iti urez La multi ani!!! [flo] Sa iti fie viata cat mai minunata si sa te bucuri de ea alaturi de cei pe care ii iubesti. Yashi draga, sincera sa fiu nici nu stiu ce sa povestesc despre mine. Problema e ca sint cam timida [8)] in general, dar pe masura ce cunosc persoana incep sa fiu mai deschisa... Pot sa spun ca iubesc Japonia si povestea a inceput din copilarie, cind avand vreo 5 anisori am primit cadou o carte minunata de basme japoneze cu stampe colorate si o micuta vaza japoneza. Mi-au incantat copilaria si am visat continuu sa ajung in Japonia. M-am apucat sa invat limba japoneza din pasiune, dar am abandonat-o la un moment dat...Sincer, nu mi-am inchipuit niciodata ca asa se va si intimpla, dar asta m-a facut sa cred in destin si ca uneori visele devin realitate[zana]. Locuiesc aici din noiembrie 2003 impreuna cu sotul meu, roman ca si mine. El lucreaza si eu invat japoneza de zor (dar merge tare incet...hihihi...[testoasa]) si printre picaturi predau engleza la copii japonezi. Sint tare dragalasi si simpatici... In rest, nu stiu ce sa va mai spun. Mai bine intrebati-ma...hihi[:D]... Week-end placut tuturor[8**], Irimell PS: Aaa, Yashi, eu locuiesc langa Osaka in Ishibashi...Ar fi dragut daca ai locui in zona.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna tuturor! Azi am aflat ca voi avea un baietel. L-am vazut la ecograf, dupa aprox 11 sapt. A crescut atat de mult. Eram asa de bucuroasa si de emotionata, si inca mai sunt[;)]. Si japonicul la fel. Dau de baut [cheers] Irimell, bine ai venit pe DC! Succes la invatat japoneza! Jojo, La Multi Ani! Sa fii sanatoasa si toate dorintele sa ti se indeplineasca! Weekend placut in continuare si o saptamana noua cat mai frumoasa! "Daca stai sa ii judeci pe oameni, nu mai ai timp sa ii iubesti." [:)] Eliza, [gravi] in 26 saptamani
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hehehehe! Eli Felicitari!! Ramane asa cum am discutat[;)][:D]
Sorina felicitari pt investitzie si sa il stapaniti sanatosi!!!
Irimell bine ai venit si shedere cat mai lunga pe aici![japan]
Hai noroc si sanatate- ca-i mai buna decat toate!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetili,e cineva care doreste un pisoi frumos foc,de aprox. doua luni,negru cu blanitza lunga,curat,fara purici si viermisori?Il trimitem sau vi-l aducem acasa:))) Casa noastra e la intersectia dintre doua strazi cu trafic intens si ma tem ca nu va avea viata lunga la noi...:((((.Mi-e tare mila de el,ca e tare dragalas si afectuos. Daca doriti,revin cu poze. Lia&Andrew
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...