Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Cum vi se pare viata in Japonia? (10)


Recommended Posts

Dane, multumesc pentru pont.Am facut cum ai spus tu.Sper ca acum e bine si se pot vedea toate pozicile. Cit despre insecte...nu m-as incumeta sa incerc!Eu numai cind le vad ma ia cu frisoane Era o emisiune pe FOX,fear factor...Acolo am mai vazut niste ciudatenii(ca sa le spun asa).Ati vazut vre-o emisiune?Ce parere aveti? V-am pupat. Nina&Alex http://www.ofoto.com/I.jsp?c=7texqfb3.a2wxfbbj&x=0&y=epv8q7
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 144
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Bey lumeeeeeeeeeeeee....Hai ca uite dam si noi un semn de viata! Inca nu ceti tot se scriserati voi cat nu intrai ...da pormit solemn sa recuperez.Io mi-am luat acu vreo doua saptamani neste virusi de pe net de undeva si mi-au halit usor da sigur computadoru.Asa ca ...formatai compu si instalai iar windows-ul.Belea, aveti grija ca Sasser-u ala face minuni de belele prin calculatrice.Mi-au intrat intr-o zi 300 de virusi o data, ca bietu norton a luat-o razna rau.Nu prea as recomanda totusi nortonul nimanui ca nu mi s-a parut asa super, mai bun un firewall . Cam atat , ma duc sa cetesc din urma ana http://community.webshots.com/user/natzumi
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[hia] Nina, frumoase fotografiile!!![flo]Sa va traiasca puiutul [copil]ca-i taare scump!! As vrea sa ne mai intalnim, sa ii lasam pe copii sa se joace![huta] Mi-a placut link-ul ala cu yakuza, Dan! Eu am cunoscut fosti Yakuza care se mandreau cu tatuajele de pe corp.[pirat] Mustele alea mari care urla vara nu-s semy?? Eu nu stiu ce-s cikade...[hippi] Va pup!![pup] Adina & Luka (2 ani pe 15 mai) http://www.babiesonline.com/babies/l/lukayashy
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[hia] Lia draga,io n-am avut ocaziunea de a degusta cosashi shi kiar de ash avea-o...nope,nu m-ash incumeta.Nush' daca-i dezgust dar shtiu sigur ca mi-ar fi mila sa-i halesc mai ales vazindu-i in prealabil cum se zbintzuie sa dea coltzu' [ups] Ei,dar am avut ocazia sa vaz cum maninca unele lumi de prin zona asta,larve de viespi pe plita gen barbecue shi nu-s singura de pe DC care a asistat la faza.Sint sigura ca atunci cind va citi Gabel postul,se va amuza amintindu-shi [cool] cum o alta pretena de-a noastra(romanca shi ea) a avut "curaju'"sa guste larvele alea fripte shi nu numa' ca i-au placut,ba kiar s-a indopat bine shi cica sint dulci kestiile. Alta faza ar fi ca vazui cum aceeashi tipi cu care am luat masa atunci,aveau o metoda unika de a face shochu:in nishte sticle maaari de tot pline pe sfert cu alcool de nush' cite grade,le bagau pe mamele lu' larvele alea shi cica dupa juma' de an ieshea un shochu bun sa te lingi pe deshte(asta ptr persoanele care cunosc;io...nu) Yashi,semi sint aceleashi cicade.Asha le keama pi englezeshte [;)] Azumi,bine c-ai aparut fato,ca ma tot uitam zilnik pe Felicitari shi anuntzuri,doar-doar vaz postat:"A nascut Azumi" Bey,io am un bai:de 3 zile imi viziteaza batatura o vulpe(sau un vulpoi)shi daca alaltaieri am alergat de nebuna cu camera sa o filmez,shtiind clar ca raaar apare asha ceva prin zona mea,ieri iar cu camera prin curte de credea barbatu-meu ca am luat-o razna shi ca sa-mi fac un pustiu de bine,i-am lasat la creatura roshcata shi 2 casolete cu haleala:una cu shunka shi alta cu crenwurshti.Ma gindeam io ca-i ie foame tare de-a ajuns din padure taman pina aici.No',a halit tot,a zdrentzuit casoletele,a facut un balamuk de nedescris in garajul mare unde inafara de tractoare shi alte utilaje mari,mai tzinem una-alta de mincare pentru motanu' lu socrella care vine in vizita shi mai nou,astazi,a venit pina pe prispa shi mi-a mincat papucii.Mie-mi place bestia asta tare mult dar ce sa-i pregatesc io de mincare ca sa nu mai faca rau in jur?Caci kiar daca nu maninca legume,roade capetele la asparagusul care taman ce-a inceput sa creasca shi recolta ie in plin avint,scurma in pamintul din sera mica shi-mi scoate toate rasadurile de dovlecei,conopida,broccoli shi ce mai am io p-acolo shi partea care o ingrijoreaza pe socrella(pe mine delok [:D] )ie daca,cumva vulpea ii dileshte motanu'???Ia zicetzi voi,ce sa ma fac io cu coana vulpe [?] [pup] , Eddy & Antonia Naomi
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

revin cu link-u'.am pus pozutz' cu insektele pi un site. http://community.webshots.com/user/liaokukura Scuze,posele-s mici pen'ca le-am facut cu un molecular(nu eram pregatiti sa facem pozutz la insekte:PPP) Eddy,erau deja mortzi cand i-am vazut noi:))).Culmea ar fi fost sa mai si sara din cutie cu sosu' pe ei,si sa trebuiasca sa-i alergi si sa-i vanezi ca sa-i mananci..[:-)))] PS cicada si semi is una si aceeasi insecta cantareatza:))) Lia&Andrew
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata! Dan, mai mult decat pozele, interesant articolul despre Yakuza. Aseara faceam comentarii pe marginea texrului si ma mandream si eu japonicului cu ce am aflat. [:D] Apropo de articolul si discutia de pe acel forum, de acum cateva zile, in legatura cu casatoria la japonezi, intr-o carte a unui scriitor nipon, la intrebarea unei japoneze care ar fi avantajele de pe urma casatoriei, el, japonezul raspunde fara ezitare:@copiii. I-am zis japonicului de cosasi. El a mancat cand era copil, o data i-a fost de ajuns: nu i-au placut deloc. Si , acum, din ce am vazut in pozele Liei, nici eu nu m-as incumeta sa ii gust. Lia, primele 2 poze mi-au placut, frumoasa priveliste. O zi buna tuturor! "Daca stai sa ii judeci pe oameni, nu mai ai timp sa ii iubesti." [:)] Eliza, [gravi] in 25 saptamani
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Vaaai,Lia,acolo fu masacru in toata regula!Acuma,dupa ce vazui pozicile pot sa spun ca NU,garantat 100% n-am sa maninc asha ceva never.Kiar imi imaginez dezgustata,trupe de gokiburi tropaind catre plita shi-mi piere orice urma de foame.Las sa-i pape cui ii plac [;)] Mey fetelor,vulpea a luat-o razna rau di tat:mi-o furat papucii din care va spuneam ca a mincat ieri dimineatza!Ce ma fak io cu tembela asta?Hai ca papuci cumpar altzii,nu-i pierdere mare dar daca da iama prin ograzile vecinilor,mi-e ca-i agatza vreunu' blana-n batz shi tare n-ash vrea.Nu numa' ca au ramas putzine dar io iubesc tare animalele shi asta ie shi un exemplar frumos cu nishte oki asha albashtrii...tare mi-e draga hotzomana. Eddy & Antonia Naomi
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Tot eu. Am nevoie de ajutorul vostru. 1. Cu ce spalati, albiti, clatiti (tot tacamul) rufele albe? Mai ales o bluzita, o camasuta care pe la guler, mansete se innegreste mai tare ca prin alte portiuni? 2. Cu ce spalati camera de dus? La noi e din plastic ( nu stiu chiar daca e termenul potrivit, pt mine o nepriceputa in chestii de astea, asa pare: plastic) si imi dau bataie de cap mizeriiile, depunerile care apar. Cu ce le pot indeparta pe perioade mai indelungate? Ce am eu nu prea isi face bine treaba, nu curata suficient de bine, plus ca trebuie sa il aplic cu ceva timp inainte de a spala anumite portiuni. Sper sa ma ajutati, va multumesc anticipat![asia] "Daca stai sa ii judeci pe oameni, nu mai ai timp sa ii iubesti." [:)] Eliza, [gravi] in 26 saptamani
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...