Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Cum vi se pare viata in Japonia? (10)


Recommended Posts

Multumesc Eli si bun gasit! Incerc sa umplu cat de rapid pot, pe mine ma enerveaza tare rau sa am pagini goale dar fac tot posibilul sa nu dureze prea mult. De abia am inceput insa (cam de trei saptamani) si promit chiar mai multe surprize pe viitor ;)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 144
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Si pentru ca tot vorbiti de filme si de seriale,va recomand unul pe care nu trebuie sa-l ratati.AI SHITERU TO ITTE KURE.Exact asa scrie si pe caseta;este un serial care a rulat in 1995 si a avut un succes nebun.Eu am dat din intamplare cand faceam curat prin casete si am vazut ca era scris de mana.Cand m-a manat curiozitatea sa vad caseta,am crezut ca-i vre-o aventura de-a sotului meu din tinerete inregistrata si cum sunt eu curioasa.....Si am vazut acea caseta de doua ori,partea nasoala era ca nu inregistrase tot.A doua zi m-am dus la family book,ca de acolo inchiriez eu casete,si am gasit si continuarea.Sunt patru casete si zau ca merita vazute.Am vazut toate patru casetele de cate doua ori si asta in doua zile.Nu-l ratati si veniti cu impresii. Daca il vedeti dupa 28 mai,am sa citesc impresiile voastre cand ma intorc din tara. bm
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by Samurai
Filmul este pe doua DVD-uri, al doilea fiind "The making of". Recomand cu caldura si acest joc de culise, printre altele facandu-se si o paralela Hollywood-istorie, cu compromisurile care s-au facut si discutiile dintre producatori. Un film excelent... I really enjoyed the conversations :)
Pe dvd-ul luat de noi era inclus si "The making of...". Interesant, intr-adevar. As fi preferat totusi scena cu Ujio taind capete inclusa in film si scoase scenele cosmarurilor lui Tom, care au fost prea politically corecte :))). Dar, na, asta-i Hollywood-ul :)))) "Conversatiile" au fost slabute, ca si faptul ca samuraiul moare vorbind in engleza (neverosimil, dupa parerea mea), insa filmul, per total, mi se pare unul frumos si care intr-adevar merita avut in casa (si noi il vom cumpara :)))) Oricum, actorii japonezi fac filmul sa fie asa cum e - si fara sa ii ofenseze pe spectatorii japonezi, asa cum s-a intamplat cu Troy, fata de care grecii s-au aratat revoltati. Apropo de Troy - l-a vazut careva? Eu cred ca am sa - saptamana viitoare. J.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna tuturor, Bine v-am regasit,din fericire s-au terminat problemele si-am revenit la programul obisnuit[cool] Samurai bine ai venit! Eu am vazut Last Samurai la cinema,dar mi-a placut asa de mult incat mi-ai cumparat dvd-ul ,asa pot sa-l vad mai des.Este un film foarte reusit. Fug sa citesc din urma,c-am ramas in urma[V] [recevere] Sorina. "If you respect others,they will respect you!" http://community.webshots.com/user/sorina1982
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mirela,drum bun si distractie placuta in tara! Am uitat sa va spun - ne-am cumparat apartament in Bucuresti - Titan! Suntem asa de fericiti,este o realizare foarte mare pentru noi,ne doream de mult sa avem casa noastra. Este destul de marisor,de 3 camere. Sorina. "If you respect others,they will respect you!" http://community.webshots.com/user/sorina1982
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

bine ai venit Samurai! Am vazut filmul imediat ce a aparut la cinema si nu-mi mai venea sa ma desprind de pe scaun la final.Mi-am cumparat si DVD-ul bineinteles sa-l pot revedea mai in amanunt si sa ma bucur de el. Aliada
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by Sorina-Alexa
Am uitat sa va spun - ne-am cumparat apartament in Bucuresti - Titan! Suntem asa de fericiti,este o realizare foarte mare pentru noi,ne doream de mult sa avem casa noastra. Este destul de marisor,de 3 camere.
Sa-l stapaniti sanatosi !Felicitari pentru investitie. Life moves pretty fast. If you don't stop and look around once in awhile, you could miss it . //Dan.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

No, ma bag si eu pe-aici!!! Salut la toata lumea. Zilele trecute am vazut un film care mi-a placut: "Lost in Transalation", cu Bill Murray si regizat de Sophia Copolla, pe care eu una n-o apreciam cine stie ce, insa mi-am schimbat parerea dupa ce am vazut filmul de care vorbeam. Actiunea (ma rog, daca o pot numi asa) se petrece la Tokio. Doi americani se intilnesc acolo si ajung sa se descopere reciproc, dar si pe ei insisi. Toata atmosfera filmului este de o aparenta plctiseala: un loc plin de miscare, dar in care parca nu se petrece nimic, un loc si un oras imens, dar foarte strimt si artificial, un loc in care cu greu isi poate gasi locul un strain. Este chiar asa Japonia in marile orase???
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...