Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

femeile divortate..


Recommended Posts

Diana, stau cu mama si Cosmin.e drept ca din pricina servicului,Cosmin sta mai mult cu mama.in regula,nu iti pasa de altii ce spun,dar intr-un fel te afecteaza.nu atat faptul ca am divortat de un nemernic,cea mai inteleapta decizie din viata mea,dar chiar este atat de grav sa-mi traiesc viata,in definitiv nu am decat 28 de ani si chiar daca am un copil-asta nu ar trebui sa constituie o piedica,dimpotriva.Cosmin este singura mea realizare de care ma bucur nespus.ma bucura,recunosc ca de cand am divortat 2 persoane mi-au spus pana acum ca ma admira si sunt o luptatoare.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 28
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Mariagi, destinul unui om este de multe ori distrus de egoismul, inconstienta si rautatea lumii. Caracterele puternice reusesc insa sa-si urmareasca telurile cu ajutorul unei vointe iesite din comun, care nu lasa viata sa-i invinga. Dumnezeu sa-ti dea putere, ca micimea celor din jur sa nu iti afecteze sufletul! Tu ai de construit un caracter puternic, un om de onoare, neinfricat si plin de bucurii din Cosmin. Forta si... la lupta! [flo] Cu drag, Violeta
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Maria, daca mama ta iti este alaturi e ok, dar cred ca ti-ar veni foarte greu daca ar fi chiar ea cea care te judeca pt pasul facut. Tu esti singura care te poti ajuta sa depasesti senzatia asta de presiune a altora asupra ta. Impune-ti sa nu-ti mai pese de cei din jur. In Romania in general singura parca esti in gura lupului, dar eu sper ca mai devreme sau mai tarziu sa iti refaci viata si sa ai alaturi pe cineva care va merita pe amandoi. Ajuta-te sa fii puternica si nu uita ca nu numai doua persoane iti sunt alaturi ci si noi toate de pe DC. Ia partile bune si cele rele la cos cu ele[^] Nimeni nu e perfect ! Diana .
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

va multumesc mult de tot fetelor stiam ca ma pot baza pe voi.dar chiar nu ma pot abtine din plans.mi-as dori sa prietene ca voi.care sa ma incurajeze si sa-mi spuna cand am gresit.si nu imi doresc nimic mai mult decat sa fiu sanatoasa si sa pot sa-i asigur lui Cosmin totul.stiti,am citit mai demult "doua dragoste"-de cronin.prima era pentru dumnezeu si a doua pentru fiul ei.in final eroina sfarseste singura,dar impacata cu gandul ca a facut totul pentru binele copilului..
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mariagi, fetita draga, tu esti acum intr-o pasa proasta, te simti coplesita... Ufff! O sa treaca. Sa stii ca eu nu iti spun clisee, ma refer la mesajul scris anterior, eu sunt mai batrana decat tine si am o atitudine mai severa cu viata. Adesea nu mi-e simplu nici mie, dar oamenii nu reusesc sa ma raneasca niciodata vis-a vis de statutul meu de divortata... Se poate intampla oricui, in orice etapa a vietii, iar colegilor tai, la intrebarea despre tatal lui Cosmin, eu as fi facut spirite de gluma, le ziceam ca e in Irak, lupta acolo ca un erou ce este, iar noi suntem mandri.[;)] Cei ce stiau adevarul ar fi ras, ceilalti intelegeau ce vroiau. Cu sotii (partenerii) cunostintelor feminine, colegelor, eu am iarasi o atitudine severa si camaradereasca in acelasi timp, vorbesc din start mai mult cu fetele, partenerele lor, pe ei ii bag mai putin in seama, ca sa nu se interpreteze tampenii. La mine cazurile acestea au fost extrem de rare, repet prietenii imi cunosc valoarea. Hai sa te fac sa razi, ai vazut aseara "Cronica carcotasilor", cum canta Huidu..."valoarea mea, valoarea mea!" Atitudinea ta este cea mai importanta si nu-l uita pe Dumnezeu. Va fi bine, o sa vezi! Tu esti o femeie bogata, il ai pe Cosmin, ce au altii nu conteaza. Gandeste-te cat de neinsemnati i-a facut gestul lor de a nu va conduce si pe voi cu masina acasa. Bleah! Cu drag, Violeta
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

"doua dragoste"-am cumparat cartea prin 1993-1994.nu stiu daca a mai fost reeditat.poate ca totul se rezuma cum spui tu Violeta,la o pasa proasta.si ma simt neputincioasa uneori,vis-a vis de Cosmin si de intrebarile pe care,la un moment dat o sa le puna. spune-mi de cand ai divortat nu ai gasit pe nimeni cu care sa te intelegi?
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
am 36 de ani, cu o minune de fetita (Teodora-Thea) de 6,8 ani si divortata de cind avea mica 1 an... nu m am simtit marginalizata nici de prieteni nici de ceilalti singura "problema" a fost cind am vrut sa fac un credit la BCR iar faptul ca eram divortata cu un copil imi scadea mult din punctaj si deci din suma pe care mi ar fi acordat o! mi s a parut strigator la cer... a, si ar mai fi masculii... mi s a spus la un moment dat de catre una semenea specimen ca barbatii privesc femeile divortate ca pe potentiale obiecte sexuale in sensul ca acestea ar fi in lipsa si ar avea mare nevoie de un organ sexual masculin (scuze pentru limbaj, -am incercat sa fiu cit mai "academica", ori altul mi a facut o intreaga teorie despre faptul ca o femeie cu un copil nu va gasi niciodata vreo relatie serioasa, etc.etc. dar in esenta nu m a deranjat niciodata statutul meu, dincontra ma simt super bine... mai ales ca o am pe Thea, ea imi umple viata si nu am timp sa ma gindesc la casatorie (am prietene care umbla disperate sa si gaseasca un sotz) cred ca este vorba de cum te privesti tu insati, de cum iti accepti statutul, viata, nu cred ca este musai sa ai un partener pentru a fi fericita... a, apai si la petreceri merg tot singura si nu m a deranjat niciodata, nu am avut de intimpinat nici priviri dezaprobatoare iar despre marginalizare nici nu poate fi vorba! cum sa i deranjeze pe cei di jur faptul ca sint divortata daca pe mine nu ma deranjeaza... pupicei grasunei
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Initial creeata de mariagi
de ce sunt femeile divortate ,marginalizate?nu vreau statistici, nu intentionez sa ma inspir din raspunsurile voastre,poate doar sa incerc sa inteleg de ce o femeie divortata,tanara care are un copil este privita altfel.. Maria & Cosmin[bicla]
pentru ca sint potentiale "primejdii" :))) Sincer, si eu am simtit ca eram data deoparte de catre unele cupluri, din momentul in care am divortat. Am pus cruce si-am trecut mai departe. Gasesti mentalitatea asta la cei trecuti de 40 de ani. Intra in gasca de tineri si nu-ti mai face probleme din cauza ingustimii altora. Toulouse, la ville rose [roker]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...