Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Par gras


Recommended Posts

Va rog ajutati-ma si pe mine, suflet de om pacatos si necajit. Parul meu este problema. In afara faptului ca imi cade in nestire se mai si unge foarte repede. Ma spal tot la 3 zile cu sampoane speciale impotriva parului gras si a caderii parului dar degeaba. Daca ma poate ajuta cineva, va rog sfaturi. Silvana
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 32
  • Creat
  • Ultimul răspuns
o sa-ti dau un raspuns nu chiar fericit: spala-te zilnic si nu vei mai avea probleme! si eu am un par... sa-l arunc pe geam, doua fire, si alea o culoare nedefinita si se mai si ingrasa repede! in tara multe din prietenele mele isi spala parul destul de rar, asa ca eu, care mi-l spalam la 2 zile, mi se parea ca fac cine stie ce tampenie, ca il fortez sa se murdareasca, etc aici in canada toata lumea se spala pe cap zilnic, dimineata (sampoane cu uz frecvent) e cea mai buna solutie, parerea mea![alcool] http://www.desprecopii.com/forum/photo_album_view.asp?cname=Album+principal&mid=8697&cid=5405
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna Silvana, Si eu ma confrunt cu aceeasi problema. O perioada l-am spalat o data la 2 zile, dar se ingrasa din ce in ce mai des. Asa ca l-am chinuit de cateva ori, adica l-am tinut strans si l-am tinut nespalat vreo 4-5 zile si s-a vazut diferenta. Stiu ca e neplacut...dar alte solutii nu prea sunt. Succes, Ruxandra
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am auzit chiar zilele trecute la radio o solutie pentru asta: masajul pielii capului vreo 15 min,/zi si spalat pe cap cat mai des, chiar zilnic. Monica si bebe Albert ( 19.ian.2004) http://community.webshots.com/user/monica1816
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Silvana, ai parul lung sau scurt? Daca ai parul scurt, intr-adevar, o solutie buna, asa cum au spus si fetele, este sa-l speli in fiecare zi, dar nu cu un sampon pentru par gras, care e prea agresiv, ci cu unul pentru par normal si de uz frecvent. Daca ai parul lung, si mai ales daca te usuci dupa baie, nu cred ca e cazul sa-l speli mai des, ca risti sa ramai cheala [:D]. Oricum el se ingrasa mai ales la radacina iar varfurile risca sa se strice. Ma gandesc ca in cazul asta solutia este tot folosirea unui sampon mai putin puternic, pt par normal. Eu am parul lung si la mine a mers solutia Ruxandrei (puskin) cu spalatul mai rar si prinsul in coc in timpul serviciului - se murdareste si se ingrasa mai putin. [flo]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna Silvia, Eu iti spun ce-am facut eu atunci cand imi cadea parul si am inteles ca ajuta si parul gars. Deci, se gasesc la plafar sau farmacii(eu de la farmacie am luat) niste fiole de ginseng.Sunt scumpute, dar iti spun ca merita.Si dupa fiecare spalat de tamponezi la radacina cu fiola respectiva. Daca nu-ti atinci parul stai asa pana la urmatoarea spalare,dar daca te ungi si pe par staii cateva ore asa si apoi te clatesti. Faci asta de cam 10 ori.Eu dupa 5 spalari am scapat de problema cu parul cazut.Ti-am zis, cineva a facut asta pentru par gras si a ajutat. Poti incerca. S-au mai e o chestie cu gaz,alcool si .... nu mai stiu si oricum nu stiu proportiile.Cica ajuta! Daca vrei pot afla. Cristina http://www.desprecopii.com/forum/photo_album_view.asp?cname=Album+principal&mid=7203&cid=4044
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ca purtatoare de podoaba capilara care se ingrasa intr-un ritm uluitor, subscriu la spalatul zilnic cu un sampon mai putin agresiv si cu uscatul eliminat pe cat posibil. Cand eram in Romania ma spalam o data pe saptamana, conform teoriilor ca altfel imi stric parul/il obisnuiesc sa se ingrase mai repede etc. Si statea el vreo trei zile cum statea, dupa care a doua jumatate din saptamana nu stiam cum sa-l mai prind si ce sa-i mai fac sa nu se vada cat e de gras. Acum ma spal in fiecare zi si am tot timpul parul frumos, ne-gras, luminos, moale, ma simt bine cu el. E adevarat ca daca il las doua zile nespalat e catastrofa (inainte abia dupa trei-patru zile ajungea la stadiul asta), dar decat sa-mi fie rusine sa ies pe strada juma' de saptamana si sa ma simt eu slinoasa, mai bine ma spal in fiecare zi. Lai
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...