Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Bella Italia - idei de vacanta??


Recommended Posts

  • Răspunsuri 24
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Pai, draga Adela, depinde mult de zona pe care ati ales-o. Noi mergem in week-end la Adriatica pt ca e foarte aproape. Fata de ce ofera Marea noastra e modest (plaja, faleza din statiunile romanesti n-ai sa le gasesti aici; totul e insa curat, sunt puse plase a.i. nu ai sa gasesti alge si alte lighioane urat mirositoare pe plaja sau la mal etc.) In zona noastra sunt statiunile Lignano si Bibione destul de animate in sezon cu preturi rezonabile si conditii bunicele. Mai este o statiune mai aparte care e de fapt un orasel pescaresc fff cochet, extrem de curat si amenajat cu rondele de flori de iti iau ochii, cu canale micute de irigatie, ce mai, o frumusete. Plaja insa e mai modesta, parcarile scumpe si preturile mai mari in general! Toate cele trei statiuni sunt pline de vorbitori de germana trecuti de prima tinerete. Despre astea te pot lamuri eu. In locul tau insa eu as prefera sudul Italiei, insulele si clar Mediterana![:D] Simona_B
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Si noi mergem in Italia [bis][bis]! Mergem la sfirsitul lui august in Emilia Romagna,unde am fost si anul trecut si a fost excelent pt toti 3. Din cite stiu(si cred ca stiu bine ca ne-am informat mult pina ne-am hotarit)cel mai bine pt familiie cu copii e pe litoralul Adriei,in Emilia Romagna in statiuni ca Rimini,Riccione,Catollica,etc. Eu poci sa-ti povestesc o zi intreaga ce frumos a fost,deseara cind vine sotu' de la job,iti scriu niste linkuri enteresante. Pupi multi! Viva Italia! Alina
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Si noi, si noi! in jur de 10 august! Haideti poate ne intalnim. Dar deocamdata cautam oferte. :)) Si vin si prietenii nostrii din Germania - cu bb nascut pe 2 aprilie 2002 (Alina [;)])- Multumiri pentru sugestii [cheers]. ~~Adela&Julia (1 an si 11 luni)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Noi tot in Italia ne-am propus sa mergem dar am dori in camping la casute mobile sau bungalow.Am prefera sona Ravenna pt. ca sunt parcurile de distractie aproape.Daca ati fost undeva anume, v-a placut ,a fost acceptabil ca pret va rog sa-mi spuneti si mie.Am prefera sa mergem la sfarsitul lui august. Va pup!Crenick
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by crenick
Noi tot in Italia ne-am propus sa mergem dar am dori in camping la casute mobile sau bungalow.Am prefera sona Ravenna pt. ca sunt parcurile de distractie aproape.Daca ati fost undeva anume, v-a placut ,a fost acceptabil ca pret va rog sa-mi spuneti si mie.Am prefera sa mergem la sfarsitul lui august. Va pup!Crenick
In cautarile mele am gasit: http://www.camping-italy.net/es/ http://www.webcamping.com/italiano/ Concediu placut![surf] ~~Adela &[zana]Julia
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

pt. fam. cu copil in Bibione e f. frumos! Statiunea e animata, are multe posibilitati de distractie, plaja f. buna si marea curata si calda.-)! Noi am fost in 2001 la Wohnungsferien, cu copil de 1 an jumate atunci. Anul asta tot Italia vreau, dar alta zona unde plaja e ok si ceva distractii pt copil de 4 ani jumate. Ceva idei de localitati si linkuri cu posibilitati de cazare convenabile stiti? Ralu
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...