Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Am o problema mai intima...va rog, un sfat


Recommended Posts

http://www.babycenter.com/expert/preconception/gettingpregnant/7098.html Aveam link-u' asta salvat in favorites. Oricum, nu asta e ceea ce am citit. In fine, roxana, este posibil sa ai dreptate, intre timp am vazut ca parerile sunt impartite. Eu ceea ce stiu este ca mai ales in cazul cuplurilor cu probleme de infertilitate nu sunt recomandate. Normal, acolo trebuie sa fie un mediu care sa ii ajute pe miscareti sa supravietuiasca, sa se miste pana sa dea cu nasul de ousor si atunci o substanta al carei scop nu este favorizarea mediului pentru ei, poate perturba procesul. Putin off-topic urmatoarele dar cu oarecare legatura: sexul in apa nu este recomandat chiar si la cuplurile fara probleme daca procreerea este scopul; daca se monitorizeaza ovulatia cu teste care masoara nivelul lh-ului uneori se specifica sa se reduca cantitatea de apa bauta in apropierea testelor, lh-ul este hidrosolubil (sau cam asa ceva). Ce vroiam sa spun, este ca e necesar un drum la doctor pentru a depista cauza senzatiei de uscaciune in timpul actului sexual si nu neaparat folosirea gelurilor, ok sunt pe baza de apa dar nu se stie exact care este nivelul de influenta. Daca e apa nu inseamna ca e inofensiva. Oana_B
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 32
  • Creat
  • Ultimul răspuns
asa este Oana, la traba cu sexul in apa ai dreptate, imi aduc si eu aminte....ca m-a cam dezumflat treaba asta la vremea....de "aspiranta" [:D]. si ca sa intaresc opinia de "RELAX - asta e cuvintul de baza" pot sa va spun ca si eu am ramas in luna in care am zis "nu mai fac nici o monitorizare, nici un calcul...sa fie asa..simplu" - asta dupa un an de dat cu capul; de pereti.... asa ca draga noastra infofun....du-te intii la medic, vezi daca exista intr-adevar vreo problema si apoi...luati-o incet, usor, de placere, nu? spor la treaba!! [pup], Roxi
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc mult de tot fetelor sunteti niste dargute. Cred ca am sa-ti urmez sfatul Roxanaz, si am sa las mama natura sa decida[bibe], cat despre doctor, cred ca am sa merg, insa momentan nu stau prea bine cu banii[bang], asa ca o sa mai astept pana luna viitoare. Va pup pe toate, sunteti tare bune si saritoare[biz], multumesc foarte mult! Cel mai mare pacat este acela de a nu zambi, macar odata, in fiecare zi de viata!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Poate ti se pare prostie dar in loc de geluri, chimicale si chestii artificiale incearca iaurtul simplu, ar fi bine iaurt facut acasa. Nu trebuie cantitate mare, numai chiar putin, la inceput, ca dupa aceea te "incalzesti" si tu[olala] Dupa parerea mea inceputul uscat poate fi si de la frica, nu? Oare nu te stresezi prea tare, ca iarasi o sa te doara? Mai incearca niste muzica, schimba decorul, aprinde lumanari, etc. Succes si distractie placuta! Gabi+Robert 20.05.1997+Lili 17.05.2002
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hai sa-ti zic si ce am mai auzit eu. Poate iti e de ajutor. Ca....medeicamentele de atenuare a aciditatii in stomac, de exemplu Dicarbocalmul, sau alte medicamente pentru diverse alte afectiuni care aau aefect asemanator dau uscaciune si acolo, in vagin. Asa ca ....daca ai luat vreun medicament de acest gen s-ar putea sa fie cauza, fara sa fi banuit macar. Numai bine si succes. [flo] "Ataseaza-te de cei care te pot face mai bun, primeste pe cei pe care, la randul tau, ii poti face mai buni." Seneca
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ai dreptate Gabi, ma si gandesc ca iar o sa ma doara...si relaxarea dispare intr-o clipita. Cred ca mai mult de la bibilica la mine[bang], am sa incerc ce mi-ai zis. Elara, multam mult, dar nu prea iau medicamente de niciun fel, mai ales de acum incolo nici atat, ca mi-e teama, pot fi cu bb si sa nu stiu in primele zile, si nu as vrea sa-i fac rau. Pupici la toate! Cel mai mare pacat este acela de a nu zambi, macar odata, in fiecare zi de viata!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by infofun
Ai dreptate Gabi, ma si gandesc ca iar o sa ma doara...si relaxarea dispare intr-o clipita. Cred ca mai mult de la bibilica la mine[bang], am sa incerc ce mi-ai zis.
Infofun, poate nu e chiar asa, doar nu e numai nebunie si de multe ori cerem organismului mai mult decat poate el sa duca. Ma gandesc ca poate frica asta a aparut pe parcurs, mai ales ca spui ca nu te poti vaita de preludiu. Daca te ustura cum Dumnezeu sa te relaxezi? Uite si exemplul lui Costi, sau al meu. Acum ceva ani am trecut si eu prin asta si ginecologul mi-a spus sa ma relaxez, ca sunt prea incordata [:0]. Halal! Noroc cu medicul de familie, ca mi-a descoperit prolactina la analize si m-a trimis iar la ginecolog. Au fost suficiente cateva luni de tratament, mai ales ca s-a dovedit ca fusese din cauza stressului, avusesem un an foarte foarte rau. Si s-a rezolvat foarte repede si bine. Ma gandesc ca tu ai facut acum 2 luni o cauterizare, poate are legatura si cu asta. [flo]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

In primul rand nu trebuie sa-ti fie rusine sa vorbesti despre asa ceva. Eu vreau sa-ti raspund la intrebarea referitoare la lubrifianti. Intimplator sunt proprietara unui site de articole pentru adulti: www.shoperotic.ro si cunosc aceste produse, ba mai mult chiar le-am si folosit avand si eu probleme asemanatoare. Sa nu ma intelegi gresit nu vreau sa-mi fac reclama la site ci vreau sa dau un sfat util. Deci: sint lubrifianti de uz intim si extern care cresc lubrifierea, incolori, inodori (sau cu arome ), solubili in apa, cu Ph neutru. Ma joritatea au in compozitie glicerina si sunt nespermicide. Toate caracteristicile lor sunt specificate dealtfel pe site. Si inca ceva : ar fi bine sa folositi amandoi lubrifiantul pentru ca astfel ii creste eficacitatea. Sper ca am reusit sa-ti fiu de folos.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

uite si un lubrifiant natural care iti regleaza si producerea naturala de lubrifiant in zona: "Multi-Gyn LubriCare (also called LiquiGel). The vaginal lubricant that cares. Liquid gel in plastic tube 60 ml with flip-cap. LubriCare offers a combination of 2 product features. Firstly it is a strong lubricant and moisturizer providing direct relief of vaginal dryness and secondly its bio-active properties optimize the condition of vaginal mucosa and stimulate the natural moisture of the vagina. The product is purely natural and is used as a general product for intimate care but also to enhance sexual pleasure and facilitate professional checks. " http://www.bio-active.com/ te costa ca. 10 € plus inca 5 € taxe postale si tre sa comanzi cu cartela de credit. A. Adriana (24 ani - 10.11.1979) + Adriana jr (2 ani si 8 luni - 21.09.2001) + Andrei (4 luni - 6.01.2004) + Dragos taticutzul (30 ani - 7.01.1974) http://photos.yahoo.com/apaler
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

infofun, nu cumva faci dushuri vaginale cam des? am inteles ca si asta distruge flora specific vaginala, aia sanatoasa adica, si duce la disparitia lubrifierii naturale. parol! uite si aici http://www.diagnose-me.com/cond/C348377.html <<It is also common to experience vaginal dryness when douching too often, using tampons or just prior to menstruation.>> sau, in traducere rapida: Ne-lubrifierea vaginala se intilneste frecvent si in cazul in care faci dusuri vaginale prea des, folosesti tampoane, sau in perioada dinaintea menstruatiei. daca mai vrei, mai am si alte link-uri[flo] ____________________________________________ oriunde ati fi, fiti uniti, dragi romani... http://community.webshots.com/user/atomskin-date
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...