Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Mamici din Canada (4)


Recommended Posts

  • Răspunsuri 150
  • Creat
  • Ultimul răspuns
quote:
Originally posted by Emilly
Fetele din Montreal e careva dintre voi care s-a apucat de scoala de infirmiere, cea cu anul pregatitor plus cei 3 ani de medicina???As vrea sa aflu si eu mai multe detalii. Multumesc!
Ce fel de scoala de infirmiere ? Poti sa faci college si sa devii infirmiera sau daca inteleg eu bine tu te referi la bachelor in nursing (devii infirmiera cu salariu mai mare si alte conditii) ceea ce e foarte diferit de scoala de medicina chiar daca tot facultate este. Numai bine, Mihaela
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Nici fetita mea si nici a nasei noastre adica SYMPA nu au nimic la urechiuse.Sincer va spun ca mai tare s-au speriat de bocnitura pistolului ....ca de durut nu au avut timp ca a fost tare rapida tanti cu cerceii ptr fetite frumoase si elegante.Deci ,cind vedem printesele cu cercei??????[flo][flo][flo] Sa fiti iubiti ! Mamica Daniela si Minunea ei, Dania (Melitza) Vezi pozele noastre aici : http://community.webshots.com/user/dandanescu
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

mimitete, m-am exprimat aiurea un picut in mesajul anterior. Deci eu am terminat Liceul Sanitar dupa care am facut acel an de echivalare pe care am inteles ca nu ni-l recunosc canadienii.Suntem aici de aproape un an de zile si fiind "ocupata"cu sarcina apoi nasterea si acum cresterea lui bb nu prea am avut timp sa ma interesez in domeniu.Am crezut ca-mi pot da licenta in Ontario dar timpul e foarte scurt si nu ma pot pregati pentru examenul de licenta si cel de limba, deci singura mea sansa e sa ma apuc de scoala.Am povestit mai demult cu cineva care s-a apucat de colegiu sau bachelor, nu stiu exact care din cele doua i-au cerut anul pregatitor cu mate, fizica, chimie, biologie, parca astea erau. Eu m-am gindit ca ar fi bine sa incep sa adun informatii ca sa vad cum ma pot misca in timp, deocamdata giza mea are 5 luni deci am timp de gindit si adunat informatii. Multumesc mult si numai bine!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Corina, merci de raspuns. Ce mai face Luca? Ma tot gandesc ce jucarii sa-i mai iau, ca s-a cam plictisit saraca de ce are (si are multe, dar toate sunt pe acelasi stil).Probabil ca trebuie sa-i iau ceva sa se joace cat sta in fundulet. O sa ma vad eu. Catalina si Laura (12 ian 2004)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Cu multa placere EMILY si daca vrei vin cu tine ...Eu am un complex aproape de casa unde stam acum.In orice caz tinem legatura.Pupici pentru pitici ,berici pentru tatici si floricele pentru mamici. Sa fiti iubiti ! Mamica Daniela si Minunea ei, Dania (Melitza) Vezi pozele noastre aici : http://community.webshots.com/user/dandanescu
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetelor ma plictisesc de nu mai pot. Poate cele din Montreal ( si celelate daca trec pe aici)care stau pe acasa si nu prea au mare lucru de facut poate ne vedem sa ne plimbam cu bebeii sau poate imi faceti o vizita. Va dau numarul de telefon pe privat. Numai bine! http://community.webshots.com/user/daiana30 Daiana si bebeul Aris
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Emilly, trebuie sa dai telefon la facultate ca sa-ti spuna ei exact care sint cerintele, difera de la facultate la facultate ... si mai ales de ce pregatire ai tu. Intimplator stiu de subiectul asta caci o foarte buna prietena vrea sa se faca infirmiera (are deja un bachelor in administration) si n-au primit-o nici la college nici la facultate pt bachelor pina nu isi da chimie I, II, fizica... si altele. Pre-requisites difera daca vrei colegiu sau bachelor in nursing. Cel mai bine e sa te duci la facultate si sa iti iei rendez-vous cu cineva acolo caci ea prin telefon primea informatii contradictorii. Mult succes, Mihaela
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...