Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Mamici din Canada (4)


Recommended Posts

  • Răspunsuri 150
  • Creat
  • Ultimul răspuns
fetelor..mai am o zi si plec..Sunt stresata cu bagajele astea, ca s-au adunat o gramada. cred ca maine trec la triat si scos din genti...De-abia astept sa plec si sa ma vad acasa odata.O sa-mi fie dor de voi..dar o sa mai merg pe la cafe-internet si va tin la curent cu ce se mai intampla. Pupici si toate cele bune... http://community.webshots.com/user/sympa200 http://community.webshots.com/user/sympa2000 http://community.webshots.com/user/sympa20
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mamici din Canada (Montréal) am si eu o intrebare ce sa-i dau baietelului meu de 3 ani si 5 luni care cam o data la 2 luni imi face rosu in gat? Am citit mai demult ca sunt nu stiu ce supozitoare bune dar nu-mi aduc aminte numele.Ma indrumati si pe mine ?Mihaela
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by mimitete
Ira, relax ca nu umbla meningita pe toate drumurile. Chiar daca cumperi vaccinele din Ro nu ti le face nimeni aici sau mai bine zis nimeni la o clinica, daca cunosti tu vreun doctor care sa ti le faca acasa... Vad ca exista "unrealistic expectations" in legatura cu Prevnarul si otitele. Mie mi-a explicat pediatrul ca in primul rind fac vaccinul contra meningitei si ca "unele" otite pot fi provocate de catre acelasi agent asa ca daca am noroc se vor reduce si numarul otitelor dar ca nu exista statistici serioase care sa dovedeasca asta. Nu stiu daca am avut noroc sau pur si simplu a crescut copilul dar otitele s-au redus simtitor pina la disparitia totala. Eu le-am dat Tylenol (Tempra) cu citeva minute inainte de vaccin si eventual daca ar fi facut febra. Numai bine, Mihaela
Multumesc mult, Mihaela, pentru raspuns[il]. Asa voi face si eu inainte de vaccin, asa faceam si aici, cu paracetamol.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Help,ma gindeam ca poate sunteti prin zona ca la noi e prea dimi si am nevoie de un sfat. Am mincat ceva salata si capsuni si eu am ceva crampe la burta nu puternice dar mi-e frica sa nu ii dau si la bebe cind il alaptez.El trebuie sa se trezezeasca si eu nu stiu daca sa ii dau lapte praf sau de la sin. oare pot sa iau o jumate de carbune?Nu ii face rau? Va rog daca e cineva si stie sa imi raspunda Merci Alina si bebe Dragos http://www.inarad.ro/dragos
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Pucku, eu stiu ca magazinele romanesti fac mancare la comanda. Nu stiu daca ai luat vreo data de la ei, dar mie imi place ce fac (e drept ca tot timpul luam sarmale, drob si alte chestii specifice). Daca vrei pot sa-ti dau un nr. de telefon. Mai stiu ca sunt diverse doamne (tot romance), care tot asa gatesc la comanda, si se pare ca sunt foarte apreciate. Corina
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Pucku poate intre timp ai gasit dar just in case :) intra pe www.thebans.com sau pe www.faptudivers.com si gasesti adresele magazinelor romanesti ( majoritatea se ocupa si de catering) Stiu sigur ca doamna de la magazinul Sibiu din Oakville preia comenzi ptr asa ceva dar nu stiu daca tu esti dispusa sa conduci pana acolo ( depinde unde locuiesti in Toronto,dar nu e mai mult de 30 de minute pe QEW) Sofronica
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetelor mersi de fapt asa am sa fac, am descoperit ca pe portii la o firma de catering ma costa ca la nunta asa ca o sa iau mancare gata facuta de la magazinele romanesti. Eu am luat un Dobos tort de la Oakville anul trecut de ziua mea a fost bun, dar cam dulce. Acum o sa-l iau de la magazinul unguresc. O sa mergem in weekend sa vedem daca ei fac si mancare la comanda, dar putin probabil ca nu am vazut niciodata facut acolo, daca nu mergem la maginele romanesti. Inchei ca iar imi sughite galusca[bang][bang][bang][bang]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...