Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Bebelusi de ian-feb 2004 (16)


Recommended Posts

  • Răspunsuri 136
  • Creat
  • Ultimul răspuns
La multi ani !!! tuturor sarbatoritilor si in special lui Daniel si Almei care astazi implinesc 5 respectiv 4 luni !!! [s] Matei s-a trezit si a papat si acum face nani in scaunelul lui de casa. Nu stiu ai vostri cum fac cu tzitzi insa Matei a inceput sa fie distras de la san de toate zgomotele - si se uita peste tot in loc sa pape. Narcisa - Doamne ce copilasi frumusei ai !!! Si Alex2004 la fel. Cel mare este super scumpic [il] Ma uitam la el si parca il vad pe cel mare al meu !!! Narcisa, voi mai veniti la mare la sf lui iunie? Va pup si va mai scriem maine....adica astazi !!! Andra mamica lui Matei (6.02.2004) si Andrei (18.09.1999)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[harp][s][s]ALMA[s][s][harp] Uite ca a trecut si vaccinul. La Yann fara febra dar la Philip cu febra si frisoane. Acum sunt ok amandoi. Misuna in patutul lui fiecare. In urma vizitei pediatrului a aflat si vom pune in aplicare urmatoarele: 1. Vigantol 3 pic/zi fiecare (Yann lua 2 si Philip 4); 2. Calciu Nu mai facem, cel putin pentru o periada acea cura de 15 zile/luna; 3. Fier Nu avem nevoie; 4. Dintii Daca sunt tumefiate gingiile: Calgel si Nurofen 5. STATUL IN FUND Din momentul in care bebe isi tine bine capul, are voie sa stea ORICAT in fund. Este fals ca ar pati ceva coloana deoarece aceasta are propriul sistem de amortizare a socului. Greseala mare este cand pui sa stea in fund un bebe care nu isi tine capul si din aceasta cauza pot fi probleme mari la gat. Si in nici un caz tinut in picioare, nu inainte de momentul in care bebe se ridica singur la marginea patului. Pana atunci in nici un caz premergator sau jolly Jumper. Picioarele, ca si gatul, fortate inainte de vreme, pot sa fie afectate. 6. DIVERSIFICAREA Incepem cu borcanele. Acestea vor fi introduse progresiv, cate o varietate/ saptamana. ~~ Primul grup vor fi legumele (cate o varietate noua de borcanel introdusa/sapt); ~~ Apoi legumele cu carne de pui si vita (cate o varietate noua de borcanel introdusa/sapt, dupa ce am diversificat suficient grupa de mai sus); ~~ Apoi fructele (cate o varietate noua de borcanel introdusa/sapt doar dupa ce am terminat cu cele 2 grupe de mai sus); Putem introduce ORICE fainos FARA gluten. Pana la 6 luni nu avem voie gluten. Iar in final mesele vor arata asa: ora 7:00 - lapte cu cereale in biberon; ora 10:00 - fructe (actual suntem la mar si morcov) care pot fi amestecate cu cereale; ora 14:00 - masa principala de legume cu carne; ora 18:00 - masa de legume; ora 22:00 - lapte cu cereale in biberon; O zi faina tuturor! Ioana, [copil] YANN & [copil]PHILIP _______28.01.2004_______
http://community.webshots.com/user/yannphilip
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ioana ma bucur ca Philip este mai bine. Pupicei de la Matei pentru amandoi [pup] !!! Ptr ochisor ai incercat cumva Kanamicina? Eu i-am dat lui Matei si i-a trecut repede ochisorul - lui nu ii curgea insa era rosu la coltul ochiului. Arata f bine programul Arturicilor, felicitari !!! Cand ma gandesc ca noi nu papam decat tzitzi si mai avem ceva vreme pana incepem diversificarea [^] insa eu ma simt OK cu asa si cred ca si Matei care creste tare frumos. Noi astazi o sa mergem la aer curat undeva la tara iar mai pe seara o sa ajungem la nashici care isi serbeaza ziua de nastere [s]. Sper doar vremea sa ne lase sa ne simtim bine !!! O zi buna tuturor [;)], Andra mamica lui Matei (6.02.2004) si Andrei (18.09.1999)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[s][s][s] Alma
Andruska, exact la fel face si Matei al meu. orice zgomot ii distrage atentia de la supt, iar daca vine tata acasa cumva in timpul asta, sau ii aude vocea s-a terminat cu masa. tine sfircul in gura cu "dintii", dar incepe sa rida si intorce capul in toate partile. e nostim rau, dar isi strica masa. Ioana [flo], ce bine ca ai scris de chestia cu statul in fund. eu uitam mereu sa intreb pediatrul. o zi buna va dorim Anca si bebitza Matei (data nasterii - 1 ianuarie 2004) http://community.webshots.com/user/ancutza124
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Cum faceti sa manince puii legume? Ca eu ii fac lui Mircea un piure de morcov, albitura, ceapa, salata, unt si laptic de-al lui asa de bun si miroase asa de bine si el se strimba ingrozitor cind ii dau. In schimb ieri a mincat trei sferturi din farfuriuta lui cu piure din mar, para si cereale. Si care este fructul pasiunii? Pupici. Diana si [copil] Mircea (2.01.2004) http://community.webshots.com/user/dianab13
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

La Multi Ani Daniel & Alma!!!!!!!Sa fiti sanatosi si norocosi!!!!
Ioana super chestia cu statul in fudulet chiar nu stiam si eu aveam impresia ca daca o pun mai devreme de 4luni va avea probleme cu coloana.......totusi parerile sunt impartite mi pediatru mi-a zis sa nu o pun mai devreme de 4luni.....iar acum o pun 10min pe zi intre perne......deacum poate o so tin mai mult.....multumim [flo] Anita si Rachella -17.o1.2004 http://community.webshots.com/user/sugarbabe134
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...