Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Bebelusi de ian-feb 2004 (16)


Recommended Posts

La multi ani Clara si Ioana! [bis] Diana, multumim pentru listuta. Emily, colicile pot tine destul de mult. Am o prietena al carui baietel de 4 luni si jumatate mai are inca dureri. Colicile se pot datora si sucurilor de fructe introduse. Asa a fost in cazul nostru. Pana la urma nu erau dintisorii, mititica avea gaze. Incearca sa ii mai dai picaturi atunci cand apar durerile de burtica. Anita, Rachellei i-or aparea dintisorii. Sau poate are si ea tot gaze. Unde ai gasit crema cu factor 60? Eu i-am luat cu factor 30 si chir ma gandeam sa ii dau pe picioruse cand o scot dezbracata. Apropos, cum o tii la plaja? Numai cu pampers? Rox si BB Alexandra Maria (10.02.2004)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 136
  • Creat
  • Ultimul răspuns
[s]Clara[s] [s]Ioana[s]
Diana[bis] super listutza!! Emilly Baietii mei mai tipa la masa cand ii doare burtica. Daca ii iau sus si am rabdare, pana la urma ies gazele buclucase. Apoi papa. Ane Daca o tii atat de mult nu uita sa o hidratezi f bine. In rest, daca este ferita de soare, nu vad de ce i-ar dauna.[beach] Am iesit si noi afara intre 2 ploi. Ne-am plimbat pe strada de frica ploii. Uff si ce vreme urata au anuntat pt saptamana care incepe!![pic][pic][pic] Ioana, [copil] YANN & [copil]PHILIP _______28.01.2004_______
http://community.webshots.com/user/yannphilip
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetelor va multumesc de raspunsuri [flo] Roxi crema am luato de la Vichy cam scumpa da merita ....pe plaja mi-a fost teama so las doar in pampers ca mai batea vantu ..asa ca am tinuto intr-un body foarte subtire....si-am dato cu crema pe maine pe fata si picioare.....maine sigur o sa mergem din nou si poate am so las doar in pampers...... Offfffffffff stiu ca ai da dintii daia e asa maraita.....i-am cumparat un gel "Delabarre" fara chimicale in el si pot sai dau de 4ori pe zi.....si cand o apuca rau de tot ai dau 5ml de Calpol ....o linistete doar cateva ore....si dupa aia iar incepe circu.....ma bucur totusi ca nu mi-a facut febra si nici diaree ....dar pediatru mi-a zis sa ma pregatesc..... A Haideti sa va spun ce am citit azi intr-un ziar rusesc: deci in moscova sa deschis o sauna speciala cu femei ce stau in loc de masa....sunt dezbarcate total stand in 4labe 6 -7 ore....in toate aceste ore nu au voie sa se miste absolut deloc.....si acum surpriza......sunt platite cu 1000 de euro pe ora .....daca te-ai miscat cat de putin nu ti se mai dau banii....iar spatele trebuie sa fie perfect drept exact ca o masa......partea proasta e ca mai stig aia tigarile pe ele sau se mai sparge cate un pahar pe carca lor .... a si nu au voie sa te atinga absolut deloc.... am incercat si eu da mai mult de juma de ora nu pot sa stau....[:D] Anita si Rachella -17.o1.2004 http://community.webshots.com/user/sugarbabe134
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ane - nu stiu cum stati voi cu spatele dar pe mine ma doare super rau[bang] asa ca... Mie mi-a spus dna Angela la mare sa il tin pe Matei doar sub umbrela, cu un body subtire si in piciorusele goale, asa ca nu vad ce i-ar face rau printesei daca sta la briza...ce bine de tine...aici este o vreme, numai vara nu spui ca vine ?! Am iesit si noi afara intre 2 ploi si a doua oara chiar am nimerit-o ca am stat vreo 3 ore si am dormit tare bine. Matei a fost si el astazi marait...cred ca tot de la dintishori...altfel papa si zambeste tot timpul. Pupici si noapte buna la toata lumea [nani] Andra mamica lui Matei (6.02.2004) si Andrei (18.09.1999)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

m-am uitat la toate pozele cu bebelusii. sint absolut superbi, cu totii!! sa va/ sa ne traiasca si sa fie sanatosi!! am facut ceva treburi bune [:D] Anca si bebitza Matei (data nasterii - 1 ianuarie 2004) http://community.webshots.com/user/ancutza124
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

La multi ani Clara si Ioana!!! salutare sid e la noi.Noi mai rarut si mai dragut[:D].Eu de cateva zile am facut o bauch grippe(cica in traducere gripa la stomacel-burtica), demunire austriaca, ca nu se aplica exact pe simptomele mele.Scaune dese dese si apoase si stari de ameteala si voma.Mi-e frica numai sa nu-i dau si lui Bubu.Noaptea de-abia de-abia dorm, sper ca in noaptea asta sa reusesc sa dorm.saracul Bubu noapteatrecuta a dormitttttttttt si nu s-a mai trezit la masa de la 7, ne-a trezit la 10 de-abia.de dormit sigur a dormit in tot timpul acesta, ca eu la cea mai mica miscare a lui sunt in picioare.Nu mi s-a intamplat niciodata sa doarma atata(de la 9 seara pana la 10 dimineata!!!).Sanatos sa fie ca isi ia el papa si son cat ii trebuie-cred. In rest nu am facut mai nimic, stau si lenevesc si ma chinuie si altele, deh suntem si noi femei.De luna aceasta mi-am aplicat si eu plasturele Evra, va spun peste o luna daca mi-a priit si daca voi continua sau nu cu el.Deja sunt in 'tratative' cu Vio sa facem si o Buba(varianta feminina a lui Bubu[:D])Ca om reusi sau nu o fetita, sanatos sa fie si baietelul, ca am zis:cel tarziu la anu' sa fie sial doilea[:D]Ce pusa pe fapte mari sunt, nu???Se mai inscrie cineva , sa-mi tina macar de urat ???[:D] Am iesit numai in gradina si astept ziua d emarti(maine e arbatoare si toate magazinele sunt inchise) ca sa merg la cumparat floricele si sa-mi reamenajez gradinita, balconul si pervazele[^]. Si ca sa ma mai laud cu ceva, dupa ce mi-au terminat meseriasii fatada la bloc a inceput o constructie langa noi, si o alta refatadare a blocului din fata.deja simt ca o iau razna.Si picamere, si fundatii, trai neneaca pe capul nostru.Trec ele, nu?ma incurajez si eu singura, ce sa fac?? Sanatate si numai bine tuturor [flo] 'Fiecare dintre noi este un inger cu o singura aripa.Si nu putem zbura decat imbratisandu-ne unul pe celalalt.' http://www.unet.univie.ac.at/~a0209879/botez.html Iubi si Phillip (6.02.2004)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Babee - Doamne chiar ca esti pusa pe fapte mari !!! Sa te ajute Dumnezeu sa fie asa cum iti doresti... ca oricum am vzaut ce frumusel a iesit Bubu numai ca ptr Buba va trebui Vio sa angajeze bodyguard, nu? Ce bine ca Philip doarme asa [bibe]. Si Matei imi dormea la o vreme de la 21,00 la 09,00 a doua zi. Acum de mai trezeste o data noaptea - mie sincera sa fiu imi convine ca imi elibereaza sanii si nu ma mai dor. Cand o sa mai creasca si am sa ii introduc bibe, cred ca o sa doarma si el asa de mult, nu? Voi ce spuneti? Sper sa te simti mai bine cu raceala [flo]. Iei ceva medicamente? Sanatate multa si numai bine [dual]. Matei s-a trezit si a papat si acum cred ca face [nani]. Sper maine/astazi sa fie frumos sa putem iesi afara ca tare mult ne place la [baietel]. Va pupam si o saptamana minunata [pup] Andra mamica lui Matei (6.02.2004) si Andrei (18.09.1999)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...