Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Bebelusi de ian-feb 2004 (16)


Recommended Posts

Adina sa-ti traiasca printesa!!!!!!!!Doamne ce frumoasa e!!!!!!!!!!M-am uitat pe pozele de cand ai nascut.....ce micuta era.....cat a putut sa creasca!!!!...... YUPIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII ....in sfarsit am reusit sa-i pun cercei.....e scumpica foc.....a plans un pic....da ia trecut repede....... Daca vreti so vedeti...da-ti clik in albumu "4luni" Anita si Rachella -17.o1.2004 http://community.webshots.com/user/sugarbabe134
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 136
  • Creat
  • Ultimul răspuns
[hopsieu]
Bun venit noilor mamici![bis] Si bebeilor lor!
Adina Adevarat PRINTESA ai!!! Felicitari pentru botez! Felicitari si domnisoarelor cu cercei! Arturicii dorm de vreo ora. Philip e cam agitat si marait. Si Yann dar parca mai putin. Rod tot ce prind. Sambata sau la inceputul sapt viitoare vine pediatrul pt vaccin. Mai am o cutie si jumatate de Milumil 1 si trecem pe Milumil 2. Am reusit sa distrug toate babetelele in tentativa mea de a le scoate petele de morcov de pe ele. Le-am tratat cu Vanish si s-a distrus toata partea de plastic.[bang] Asa ca mai bine lasati-le patate. Catalina Eu am ajuns (si m-am oprit pana la noi "indicatii" de la dr) la 50ml mar + 50ml morcov. Ioana, [copil] YANN & [copil]PHILIP _______28.01.2004_______
http://community.webshots.com/user/yannphilip
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Rares doarme deja ca un ingeras. Am observat ca de vreo saptamana dupa baita si dupa masa de la ora 9 seara adoarme bustean. Din cauza asta insa ma scoala o data, chiar de doua ori noaptea. Dar e bine ca papa si se culca la loc. Maine vine sa ne vada dna Angela si vreau sa o intreb ce voi face cu diversificarea: mai astept sau tr. sa incepem si noi? Fetelor, sunt disperata: m-am ingrasat inca 1 kg[q][q][q]!!! In ritmul asta o sa depasesc greutatea de la 9 luni. Eclere mi-au trebuit[bang]. Ane, am vazut-o pe Rachella[olala]: e o dulceata, rotunjoara de o dai de-a dura[:-)))]. Chiar te cred ca ti-a rupt mainile[;)]. Abia astept sa-l vad si eu pe Rares cum isi papa piciorusele[:D]. Cred ca sunt tare gustoase[pofta]. Gata! Fug la [nani]. Noapte buna tuturor. Adriana - mamica lui bb Rares (13feb.2004) http://community.webshots.com/user/ad_risnov
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna seara tuturor. Eu apar dupa a doua baita la rand pe care i-o fac singura. Mai am o seara si apoi tati isi reintra in drepturi. Si obligatii! [:D] Sucul de mar este o corvoada pentru mine. Nu vrea deloc sa manance la biberon si ii dau de zor cu lingurita. Jumatate ajunge astfel pe haine. Nu va spun ca masa de la 10 dureaza astfel o ora. [bang] Apropos, Catalina, eu ii dau deocamdata 20 ml suc mar cu 10 ml suc morcov. Urechiusele arata bine si ma bucur tare ca am avut curaj sa ii pun cercei. Adina, i-ai pus deja Oliviei cerceii vostri? Cum ai procedat? Felicitari Rachellei pentru cercelusi! Felicitari tuturor mamicilor pentru bebelusii frumosi cu ale caror poze m-am delectat in aceasta seara! Rox si BB Alexandra Maria (10.02.2004)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna seara dragele noastre, Ce mai fac cele mai fericite femei de pe pamant? Am constatat ca pe noi cele care am nascut in decembrie, desi trebuia in ianuarie, ne-ati exclus din listuta...Este foarte adevarat ca nu am mai scris dar de citit citim mereu...Diana, Layla...au nascut in decembrie... Noi crestem pe zi ce trece si am ajuns un BB de 7,5 kg si 71 cm...Avem cu cine semana...Tati are 1.90m... Pupici, Georgy si [copil] Cristian
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

dragele mele, imi mai strig si io inca o data intrebarea care a fost ultima din nr. trecut si pe care n-ati mai citit-o[xx(]: ce mananca si cand mananca bebeii vostri (de se fac asa de mari si dulci si frumosi?) Andrei a inchitit unele lucruri zilele astea si mi-a facut azi o tura de kk ka apa doar ca era galbui si cu niste mucus in el, si tot stau sa ma intreb de la ce, ca doar morcovi, cartof si pui n-ar trebui sa deranjeze, din moment ce pe borcan scrie "dupa luna a 4-a" si doctorita a fost de acord sa i le dau. (dupa 2 saptamani de acomodare treptata la viata solida) pa, A. Adriana (24 ani - 10.11.1979) + Adriana jr (2 ani si 8 luni - 21.09.2001) + Andrei (4 luni - 6.01.2004) + Dragos taticutzul (30 ani - 7.01.1974) http://photos.yahoo.com/apaler
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Doamne ce bebelusi frumosi avem !!!!!!!!!!!!!!!! Albert este super cum sta el in scaunel si rade [:)], Rachella este frumoasa foc cu cercelusi si ce bine arata si mamica ei [olala], Olivia este o printesa din povesti - sa fie sanatoasa si sa va aduca numai bucurii [flo] !!!!! Adriana (klavier) Matei papa numai san si sunt hotarata sa nu ii introduc nimic pana la 6 luni, asta daca totul va evolua cum trebuie si va lua in greutate, insa nu cred sa avem probleme. Ramona - bine ai venit printre noi si sa iti traiasca baietii !!!! Cum te descurci cu amandoi? Cum se poarta Alex cu Andrei? Pe unde stai... poate reusim sa formam grupuri mai marei si sa ne vedem [il] !!! Astazi m-am intalnit din intamplare cu Lia si Diana - Doamne ce frumosi sunt si baietii lor !!!!!!!!!!!!! Lia va pupa pe toate cu drag !!! Nu mai are timp sa intre pe forum - Alex ii ocupa tot timpul iar ea este f obosita !!! Oricum arata bine, s-a tuns si parca era o pustoaica!!!!!!!!!!!! Matei este bine- papa, se joaca, gangureste, rade, se rostogoleste si nu mai prididim sa ne minunam de el cate progrese face !!!!!! Iesim afara cand este timp frumos altfel stam in casa unde dormim. Ieri am fost afara de 2 ori si i-a placut tare mult. Chiar daca nu doarme sta si se uita la toate cele. Nici nu imi vine sa cred ca mai avem putin si facem 4 luni !!!! didi - se poate ca Iulia sa fi plans din cauza dintilor. Si Matei mi-a facut o data figura - cu plans tipator !!! Bafta multa la botez si sa iasa cum va doriti voi !!! Va pupam pe toti/toate si va dorim o zi minunata, Andra mamica lui Matei (6.02.2004) si Andrei (18.09.1999)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[flo][bum][batetoba][s] pentru nashicul lui Matei - sa fie sanatos, fericit, armonios si sa le dea Dumnezeu un bb cat mai repede !!! Multi pupici nashicei - Victoria, si ea forumista !!! Andra mamica lui Matei (6.02.2004) si Andrei (18.09.1999)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna! Nu stiu ce sa zic cu dintisorii... aseara o stregeam la gura si m-a muscat de deget! Gingia cum ar trebui sa fie? Ca de balit baleste tot... Cu suculeturile eu am facut asa: pt. fiecare nou introdus i l-am dat diluat cu ceai sau apa in prima faza cam 2-3 zile si dupa combinate cu portocala (care ii place) timp de o saptamana. Asa ca acum bem mar/morciv+portocala. Peste o saptamana o sa i le dau pe toate amestecate. De saptamana viitoare o sa incep si eu cu Milumil 2. Tocmai ce ma laudam ieri ca papam jumi juma cu completare...a inceput sa suga din ce in ce mai putin de la san. Plus ca face niste figuri... cu manutele isi scoate singura tti din gura, se rostogoleste pe partea cealalta (eu din motive de dimensiuni de tti nu am reusit sa o alaptez decat intinsa). Si la bibe cand o tin in brate se arcuieste toata de mi-e frica sa nu imi alunece si sa cada in cap. Intoarcerile de pe burta pe spate nu prea ii reusesc insa cu arcuirile astea se deplaseaza binisor si "bate" patul nostru in lung si in lat... Acum doarme iara, ma duc sa mai fac si eu cate ceva... didi@ si bb Iulia Eleni (06.02.2004) http://community.webshots.com/user/didica1974
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...