Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Bebelusi de ian-feb 2004 (16)


Recommended Posts

[s] Tiberiu [s]
Misilicu, sa-ti traiasca baiatul!!! [s] si puiului meu, Amos, sa mi-l tina Dumnezeu sanatos si sa ne bucuram de el pana la 120 de ani![bis] Saphir si [copil] Amos Daniel (26.02.04) http://community.webshots.com/user/ClimAmos
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 136
  • Creat
  • Ultimul răspuns
[bum][batetoba][bis][cri][cheers][hop][colegi][cor][disco][bere][berica][flo][olala][papica][s] La Multi ani, Tiberiu![s] La Multi Ani, Amos![s] Misilicu, Saphir, sa va traiasca flacaii, sa aiba parte de tot binele din lume!!![s] A venit dna Angela si concluzia este ca Rares este f.f. bine: avem 6,520 kg, suntem sanatosi, bine dezvoltati si asteptam vaccinul de 4 luni. Acum ne pregatim sa iesim la plimbare. Adriana - mamica lui bb Rares (13feb.2004) http://community.webshots.com/user/ad_risnov
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[s] Amos Daniel! si [s] Tiberiu - sa cresteti mari, cuminti, sanatosi si frumosi! Si pupici la mamici! Rasshela si Olivia sunteti niste printese super dragute si grasute! Deasemenea si grupul de baietei: Matei, Rares si Arturicii- Yann si Philip... ce gasca frumosa faceti! Pacat ca nu va pot cunoste si eu personal dar nu se stie niciodata! Klavier, eu zic ca nu-i problema cu diareea (ca asta pare a fi) si nu neaparat ca nu-i prieste morcovul, cartoful sau carnea... ci probabil a facut o usoara indigestie, poate nu a mancat cu placere sau a mancat fortat ( cel putin eu asa am patit cu Cosmin) Si cel mai bine ar fi sa tina momentan un usor regim ca altfel se pot agrava scaunele... Daca vrea, adica daca ii place, cel mai indiact ar fi cu morcovi fierti macar o zi sau cu apa de orez...Iti spun din experienta, ca mai bine stagneaza cu greutatea cateva zile decat sa piarda in greutate vreo 300-400 g... Si inteleg ca ii dai piure din ala cumparat in baocanas?! Dar de ce nu i-l faci tu?! Eu ii fac piureul ptr. 2 zile cu urmatoarele cantitati: 1 morcov, 1/2 patrunjel, 2 cartofi mici si 1/2 pulpa pui (adica ori parte inferioaram ori cea superioara) . Le mixez cu blenderul de la mixer ( se poate si in robot dar ma enerveza sa-l spal) pana se face o crema groasa iar la fiecare masa ii mai adaug (in functie si de cat este de gros) 2 masuri de lapte praf diluate in apa sau nu; oricum mixez totul in zeama de la supa). De papat le pap,a chir daca nu f incantat la inceput , adevarul e ca nu prea are gust asa fara sare dar oricum ei nu stiu... Eu ii mai dau o masa cu branza de vaci, lapte si biscuiti si una cu cereale cu lapte (orez, porumb si am inceput si cu gris) iar celelate doau mese la mine sunt un calvar, ptr. ca nu-i place sa laptele..il fortez sa bea cat de cat dimineta si seara... daca chiar nu reusesc ii mai dau si la ultima masa o portie mai mica de cereale. In general porumb ca se digera usor dar cum nu-i prea interesant la gust ii mai pun si un biscuite... In ultima sapt a luat in greutate 260 g, chiar nu ma asteptam! Asa ca avem 7.500 kg...incepem sa recuperam! Iti spun tie astea, asa ca inteleg ca ai inceput diversificarea serios dar cum si alta data am mai afirmat, nu sfatuiesc pe nimeni sa se complice chiar asa, de la varsta asta a bebeilor, daca ei vor laptic si cresc bine. Dar tu cum de ai inceput asa serios diversificarea, asa ai vrut sau nu lua bine in greutate! Ca banuiesc ca numai al meu e ,,specimen'' si nu vrea late! Oricum in particular, nu pe forum, stiu ca majoritate mamicilor au inceput f serios diversificarea si la 4 luni papa cam ca al meu! Bine, eu nu sunt suparata din cauza diversificarii ci din cauza ca nu bea late... dar nu ma mai plang, ca m-am plans destul! Nu stiu daca v-am spus, sambata mergem la o cununie (la prietena mea cea mai buna) in calitate de nasi... nu ma steptam curand la postura asta dar desi nu stam super cu banii, ne bucuram f mult...Deocamdata e numai cununia, nunta mai spre toamna. Asa ca azi trebuie sa merg sa mai cumpar ceva ptr. cadou si sper ca nu va ploua ca nu am cu cine sa-l las pe Strumf! Ieri l-am luat cu mine la coafor si la cosmetica si a fost f cuminte si incantat ca toti il bagau in sema si il luau in brate si se putea uita in oglinda si la tipele din postere ... asa s-a distrat ca in loc sa pape cand am venit acasa, s-a culcat..era obosit frant! Pupici, Helen si Dan Cosmin - 21.01.2004 http://community.webshots.com/user/phelens
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

LA MULTI ANI AMOS!!!![s][s][s] LA MULTI ANI TIBERIU!!![s][s][s] Am reaparut si noi! Am fost in weekend la Constanta cu masina cu Andreea si a fost o bomboana de fetita. A dormit, mancat, gangurit in masina... Pupici la toti Cristiana si Andreea
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

buna ziua Adriana, multumim pentru urari [asia]. si voua va dorim tot binele din lume.
[s][s][s][s] Carina Flavia Amos Daniel Tiberiu
Olivia si Rachella sint foarte dragutze. pupici de la Matei [pup] si baietii (Matei, Rares, Yann si Philip) sint tare scumpei. azi am fost sa lucram putin, mai avem miine vreo ora si gata pe luna asta [:D] Matei n-a avut mari probleme de la vaccin, s-a inflamat un pic si l-a durut, dar i-a trecut cu lamiie rece (saru' mina de pont, eu nu stiam!!). febra nu, agitatie, nu, ura asa ca ne-a lasat sa sarbatorim frumos [pup] ieri chiar a fost o zi minunata (minus ora cind l-a durut piciorusul pe Mateiutz) Ioana, cred ca am spus ca in luna a patra se face si vaccinul pentru hepatita B. ei bine, m-am inselat. se face numai antipolio si DTP Adriana -klavier, eu ii dau lui Matei tzitza si un pic de brinza calcica cu banana. de luni (5 luni) incep cu supa de legume, la indicatia pediatrei. azi avem vreme buna, cu soare si fara vint, asa ca ne vom plimba cit ne vor tine picioarele [baietel] o zi frumoasa Anca si bebitza Matei (data nasterii - 1 ianuarie 2004) http://community.webshots.com/user/ancutza124
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Azi am facut vaccinul, tare cuminte, nu a plans deloc,putin cand i-a bagat serul, atat.Vad ca nu are nimic, nici febra si pare ca nu-l doare. Eu sunt super ocupata, ieri am fost la 3 examene, de 3 ori am fost in Poli, ma duceam dadeam un examen, ma intorceam sa-i dau lui Albert sa pape, ultimul a fost la 6,30 seara, am ajuns acasa pe la 8,30, eram ametita, de dimineata, s-a trezit Albert pe la 7, i-am dat sa pape, asa culcata, adormita jumate, el a adormit din nou si ne-a trezit tati pe la 10, 30 ca trebuia sa mergem la vaccin , eu trebuia sa ajung la 12 la examen, nu am mai dormit asa demult sa nu ma trezesc eu... In fine, am fugit repede la vaccin si apoi eu la facultate, am ajuns pe la 12,15, intrase profa le daduse subiectele, m-a primit, dar la examenul asat nu citisem nimic, asa ca .... nu cred ca il trec. Maine am altul si vineri iar... Va pup!!! Monica si bebe Albert ( 19.ian.2004) http://community.webshots.com/user/monica1816
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetelor, fetita mea Ilinca face astazi 4 luni, ce ma ingrijoreaza la ea este programul ei de masa.De exemplu a mancat aseara la 22.30, apoi la 2.30 si apoi la 7.30 a mancat fff putin iar acum doarme bine mersi.E ore 8.30 si ei nu-i este foame.Credeti ca programul asta de masa e ok??Adica nu mai are deloc ore fixe sau intervalul intre mese nu mai e acelas.Colicile inca nu au parasit-o si ma gindesc ca or fi si ele de vina.Voi ce parere aveti?BB papa doar san. La multi ani tuturor picilor de pe forum![copil][copil][copil][copil][flo][flo][flo]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[s][s]Carina Flavia[s][s] [s][s]Amos Daniel[s][s] [s][s]Tiberiu[s][s] [s][s]Ilinca[s][s]
Sa fiti sanatosi si plini de voiosie!
____________________________________________________________________
1. lui Yann ii curge un ochi. Am fugit pan' la med fam (e peste drum de noi) si maine dim merg (tot la ea) sa ii fac o secretie [bang] 2. imi curge o teava in bucatarie [bang] 3. M-am saturat de agentii de recrutare bone![bang][bang] Una sigura a fost ok. Cu restul....[bang][bang] 4. Nici bona care a venit luni si marti proba nu e ok. [bang] Acum Arturicii sunt la plimbare. Am tot ezitat sa ii trimit vazand cum sta sa ploua. Dar pana la urma i-am trimis. Ioana, [copil] YANN & [copil]PHILIP _______28.01.2004_______
http://community.webshots.com/user/yannphilip
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Multumim pt urari, si La multi ani pt Amos si Tiberiu! sa fie sanatosi si fericiti! Azi implinim si noi 4 luni!! Carina are 42 de cm perm cranian, 61 de cm si 6250 de gr!Pediatra a zis ca e f bine, nu incepem diversificarea inca, mergem tot pe titica exclusiv :). Felicitari si pt bebelusii crestinati si pt fetitele cu cercelusi!Noi ne-am gandit sa-i punem Carinei cercelusii in ro, la vara , dupa botez, sper sa putem! pupici la toata lumeaa!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salutare si de la noi. Am ajuns ieri cu bine acasa, dupa 16 ore de condus picam de somn si oboseala, dar pana seara nu s-a putut sa trag si eu un nani.Ba l-am si scos pe Bubu la plimbare dupa amiaza, ca la cea de dimineata am lipsit(il scot la 10 ziua si dupa 17, cate 2 ore, 3 maxim). Ne-am linistit, ne-am dragalit, ne reacomodam acasa la noi si papam.Am inceput sa ii dau de astazi suc de morcov si de mar.10 ml morcov, 20 mar a papat.Marul il lipaia de numa si ar mai fi vrut. Vad ca voi majoritatea ati inceput sa diversificati hrana bebeilor.Pediatra m-a sfatuit sa incerc sa aman diversificarea, pentru inceput cam pana la 6 luni sunt bune:lapte, morcov, mar, portocala.Ma gandesc ca atata timp cat creste bine, e voios, totul in ordine sa nu ma stresez prea mult cu diversificarea.O fi bine, o fi rau, nu prea stiu nici eu. Bubu acum face nani, merg si eu sa mai fac prin casa, se cunoaste ca n-a fost femeie pe-aici[:D]. La multi ani sarbatoritilor zilei si sanatate multa multa!!![bis] 'Fiecare dintre noi este un inger cu o singura aripa.Si nu putem zbura decat imbratisandu-ne unul pe celalalt.' http://www.unet.univie.ac.at/~a0209879/botez.html Iubi si Phillip (6.02.2004)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...