Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

ajutor!! doctora e in concediu!!


Recommended Posts

Dragele mele surate, nu stiu ce sa fac!! de sambata trebuie sa incep alta folie de anticonceptionale.........nu mai vreau Diane35!!!! am sunat doctora si e in turcia la mare............vreau sa incep alte pastilutze.......ce stiti de Jeanine? Sunt ok?? De la diane35 am luat 4 kg in 5 luni [grasa] Va pup!! Claudette
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 11
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Claudette, ei Diane ca anticonceptional, sau faci un tratament pentru vreo afectiune? Daca le iei ca pe orice alt anticonceptional, poti sa mergi repede la un alt doctor sa iti recomande alta marca (oricum Diane sunt foarte puternice), eventual sa faci si niste analize. Daca faci un tratament, nu stiu ce sa-ti zic, e mai grav, probabil va trebui sa le iei in continuare sub control medical. [flo]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Draga mea pisi-pis, dianele mi le-a recomandat doctora ca pe anticonceptionale, nu pt vreun tratament. Ce-i drept aveam ciclu f abundent inainte, sani durerosi si dureri premenstraule groaznice...... Am sa incep sa iau Jeanine, se pare ca sunt cele mai slabe..... Tine-mi pumnii!! Pupice!! Tu ce pastilutze iei? [bis]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu iau Microgynon de mult timp(si inainte de-a avea copilul am luat) si nu m-am ingrasat deloc de la ele.Nu am nici alte probleme de la ele.Au concentratie foarte mica de hormoni(0,15 mg levonorgestrel si 0,03 etinilestradiol).Poti citi un prospect aici: http://www.schering.md/microgynon.php alina
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu am luat mult timp Diane dar ca tratament si nu m-am ingrasat deloc de la ele. Adevarul e ca sunt foarte tari sa fie folosite doar in scop contraceptiv atata timp cat exista si alte anticonceptionale. Eu am oprit tratamentul pentru ca ajunsesem sa am din cauza lor niste migrene crunte! Am continuat cu Microgynon care sunt mai slabe si durerile de cap au disparut. Cristina http://www.desprecopii.com/chatnew/Desprecopiichat/PaginapersonalaView.asp?nickname=Cristina_C
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Draga Claudette, Si eu am luat Diane 35 cam 8 luni.La inceput imi era o greata de 2 luni fugeam de mancare ca de altceva! Sunt f puternice si tb luate numai in scop terapeutic! Dupa 8 luni mi-am facut intamplator niste analize si cand a vazut doctorita ce valori aveam la ficat m-a intrebat daca iau pilule si......mi-a spus''STOP''. In 2 luni fara nici un tratament aveam analizele f bune. Am vb si cu dr de la Planificare fam , dar zicea ca nu exista dovezi clare ca Diane sunt putin nocive pt ficat,dar mi-a dat Marvelon, pt ca aveau un grad de compatibilitate(privitor la compozitie) destul de bun cu diane si concentratie mai mica.Asa zicea ea! Am fost surprinsa sa vad ca ma simt f bine de la Marvelon , nu am avut greturi,pielea mea arata mai bine,parul nu se mai ingrasa ca inainte!Din octombrie anul trecut le-am intrerupt dar efectele benefice inca se mentin ceea ce e f bine! Eu nu mai iau pilule din anumite motive personale,nu am o parere f stralucita despre ele in gen si daca am alternative de ce sa nu le folosesc! Oricum te sfatuiesc sa mergi si la un medic pt ca fiecare organism e altfel,si sa intrebi si despre Marvelon! Numai bine si pupiciiiiii[pup] Cristina
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Doream sa va intreb daca una dintre voi stie ceva despre administrarea anticonceptionalelor dupa virsta de 34-35 ani!? Am inteles ca dupa aceasta virsta nu s-ar mai recomanda folosirea contraceptivelor(pastile)...eu am fost fan al MICROGYNON 21-(timp de 14 ani)dar nu stiu ce sa fac!Voi stiti ceva , puteti sa ma lamuriti si pe mine? Multumesc mult [pup] simona
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...