Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Ce stiti despre Novynette? Sunt ok?


Recommended Posts

  • Răspunsuri 10
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Si eu am facut aceiasi schimbare, pe acelasi motiv. Nu pot spune ca am slabit de la ele, dar nu m-am mai ingrasat, si cand am incercat sa tin o dieta s-au vazut rezultatele. Cine ti-a recomandat? Mie medicul de planificare familiala. CriXia
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna Claudette, Em am luat o perioada Novynette. Initial am luat Logest, cu care nu m-am simtit bine, si doctorita mi le-a schimbat cu Novynette. Singurul disconfort pe care il aveam era legat de tensionarea sanilor. Nu m-am ingrasat de la ele, din contra, in perioada aceea, chiar am slabit, insa nu cred ca a avut legatura cu pastilele. Dar, parerea mea este ca fiecare organism reactioneaza diferit. Asa ca ceea ce pentru mine a functionat, se poate sa nu functioneze pentru tine..si invers. Numai bine! Madi
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Claudette am auzit multe femei care iau novynette si cred ca sunt bune. Eu nu am fost la doctor ca sa-mi recomande , insa am luat timp de un an jum. Regividon fara nici o problema. Despre Diane35 am auzit numai lucruri rele in ceea ce priveste siluieta caci ele sunt ff bune in eliminarea chisturilor. Sunt multe fete chiar pe forum despre care am citit aici ca iau novynette. Cel mai mare pacat este acela de a nu zambi, macar odata, in fiecare zi de viata!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ce bucurie mare sa gasesc 4 mesaje de la suratele mele!! (io-s numa un copil la ai mei, o fost tare greu asa singurica, cand oi faca, sigur fac doi bebei) Deci sa rapund asa pe rand cumva: 1) am sunat-o pe doctora Pisi-pis......da, da, acolo in turcia ......mi-a zis ca nu e nici o problema, conform analizelor de asta iarna pot lua jeanine.... 2) m-am ingrasat de la pofta de mancare provocata de diane si de la lenea de a ma urca pe bicicleta magnetica pe care o bate praful in sufragerie si da, uneori mai si ....[alcool], asa in weekend [il] Va pup pe toate dragele mele eve.....si pe crixia, si pe madi si pe pisi-pis (ea e mai severa [V].......... Infofun, te mai doale la bultica acolo in stanga?? sa iei sa faci test de bebe, da? [recevere]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Si eu sunt pentru Novynette, am luat un an si jumatate si m-am simtit super OK cu ele. Novynette contin 20 micrograme de etinilesrtradiol (adica mai putin - deci mai putine efecte secundare) si costa cca 170.000 cutia. Jeanine au 30 micrograme de etinilestradiol si costa 335.000 cutia (pret citit pe net). Jeanine au in schimb un progesteron nou. Eu as lua tot Novynette.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...