Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Când ai tot ºi nu-þi ajunge


Recommended Posts

Rici scumpa, nu deznadajdui. In starea asta de tulburare in care te gasesti e greu de multe ori sa vezi lucrurile limpede. Dar ai sa vezi ca vei birui greutatile si viata ta se va insenina. E pentru prima oara cand recunosc asta cu glas tare (cred ca pot spune asa din moment ce postez pe forum un lucru atat de intim): si eu imi fac griji ca nu pot avea copii. La varsta mea si fara nici un fel de mijloace contraceptive nu am ramas niciodata insarcinata in 14 ani! De vreo 2-3 ani am inceput sa fac examene medicale si in ciuda unor pareri medicale nu intotdeauna convergente aparent nu ar exista motive morfologice sa nu raman insarcinata. Si totusi nu raman. Aceasta temere, alimentata si de trecutul similar al mamei mele, care m-a facut si pe mine tarziu si dupa multe greutati, ma face sa am rezerve in a-mi intemeia o familie. Mi-e teama ca n-am sa-i pot darui barbatului iubit un copil si mi s-ar parea nedrept fata de el. Dar despre asta vorbim altadata. Acum ai tu grija de tine si nu te gandi la rau. gandeste-te la bine, fa bine celor din jur, binele atrage dupa sine bine. Ina
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 22
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Rici, eu din fericire nu am avut niciodata probleme de sanatate importante, dar cand m-am decis sa am un bb mi s-au pus diagnostice care mai de care mai "dragute" - uter retrovers, sterilitate primara, anexita cronica etc. Te inteleg prin ce treci si stiu cum este sa vrei un copil din tot suftelul si sa nu-l poti avea. DAR, te rog din tot sufletul sa ma crezi ce-ti voi spune (am mai scris pe forum si crede-ma este 100% adevarat - eu am reusit) - ai incredere in tine, roaga-te la Dumnezeu (eu m-am rugat la manastirea Pisiota - langa Bucuresti, la icoana facatoare de minuni care plange, mi-am luat de acolo mai multe icoane si cu una dintre ele m-am rugat pe burta si inainte si in cele 9 luni magice) sa-ti dea un copilas, si mi l-a dat. Gandeste pozitiv, baga-ti in cap ca orice s-ar intampla tu o sa ai in cel mai scurt timp posibil un bb, nu te framanta gandindu-te ca nu e posibil, nu-ti chinui mintea in cautarea unor solutii miraculoase, ci pur si simplu gandeste-te senina si cu liniste in suflet ca o sa ai in curand copilul mult dorit. VA VENI, AI SA VEZI, ITI GARANTEZ EU ASTA, CAT DE CURAND POSIBIL.CREDINTA IN DUMNEZEU, IN BINE, IN TINE SI AUTOSUGESTIA FAC MINUNI. Nu ma aberez, crede-ma ca sunt o persoana serioasa, nu vreua sa te consolez fara suport, crede-ma ca va fi bine, cu conditia sa-ti impui ca de acum incolo sa ai doar ganduri bune, sa crezi neincetat ca vei avea un copil, sa-ti alungi orice gand care te mai chinuie, sa nu incerci sa gasesti tu solutii pentru ca se vor gasi singure. Nu mai pica in disperare, nu fi invidioasa, nu fi rea, aceste stari fac atat de rau cat nu-ti inchipui. Repeta-ti seara la culcare un text pe care sa-l memorezi ca pe o poezie, sa crezi cu ardoare in el si sa inlaturi initial din minte orice gand potrivnic. Asadar, linisteste-te, spune-ti seara de seara si dimineata de dimineaza poezia, du-te pe la biserica, roaga-te la Dzeu si va fi bine. Eu as zice ceva de genul - "sunt perfect linistita, calma, Dumnezeu ma iubeste, sunt perfect sanatoasa si fiecare organ din corpul meu este sanatos. Sunt in deplina armonie cu natura, sunt pregatita sa am un copil. Voi avea un copil sanatos, destept, frumos. Cat de curand Dumnezeu imi da un copil...etc " aceste cuvinte spune-le intr-o atmosfera calama, linistita, fara stimuli exteriori, si dormi cu aceste ganduri in cap. Vei avea surpriza si revelatia unei minuni. Fa acest lucru seara de seara, nu fa rabat de la acest obicei si vei vedea in scurt timp rezultatele. La mine, cu mana pe suflet iti spun, a avut mereu, dar mereu fara exceptie rezultate extraordinare aceasta tehnica. Daca vrei mai multe informatii sau lamuriri nu ezita si da-mi un PM. Melania & Anna-Luciana
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

E ºocant sã þi se spunã la un cabinet medical sã crezi în minuni. Te aºtepþi sã þi se spunã la bisericã lucrul acesta, dar dacã ºi doctorul crede cã doar o minune mã poate ajuta, nu-mi rãmâne nimic, decât sã cred ºi eu. Acum 6 ani si noua ne-au spus doctorii ca nu-l mai pot salva pe tata, ne-au spus citez'' 1% de la noi si 99% de la Dumnezeu''...Si ne-am rugat foarte mult la manastiri si la biserici tot timpul ne rugam si in culcare si in sculare..si dintr-o data da semne ca se face bine...pana cand din nou a doua operatie ne termina din nou...dar nu am incetet sa ne PIERDEM SPERANTA... pentru ca Cel de Sus ne incearca...nu ne-am pierdut increderea si speranta...si uite acum este langa noi si este bine... Multa bafta si capul sus, fiecare avem un inger care nu ne lasa singuri. Nimic nu este intamplator. Roxana ______________________________________________________________
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...