Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Vã rog, un sfat!


Recommended Posts

Ma mai gandeam la o solutie in privinta locuintei,dar n-as vrea sa ma judeci gresit (ti-o spun din experienta altei persoane). Ar mai exista posibilitatea sa gasesti o bunica singura pe lume (dar care are locuinta)si sa ai grija de ea pana....Stiu ca suna cam ciudat , dar persoana care a fost un caz apropiat de al tau a avut noroc cu o batrana de care a avut grija pana la sfarsit si acum are casa pe numele ei. Sunt persoane singure pe lume care ar dori o asemenea companie.De ce ti-am spus asta? Tu la scoala unde lucrezi poate din vorba in vorba afli de vreo bunica amatoare.Binenteles daca esti de acord.SUCCES ! pentru marti si sa ne dai vesti.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 43
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Raluca, o[flo] si[pup] pentru ideea ta minunata, nu stiu cum de nu mi-a trecut prin minte asa ceva. Sunt de acord, bineinteles. Totul e sa gasesc o bunicuta. O sa dau anunt si aici, pe forum (unde oare e bine sa-l postez, aveti vreo idee?) si la ziar. Macar de as gasi pe cineva! Aici, la liceul unde lucrez, nu prea am ocazia sa aud de asa ceva. E un liceu de elita, unde vin majoritatea copiilor "cu bani". Sincera sa fiu, uneori ma simt prost cand le vad pe fetele mai mari (a XI si a XII-a) cat de elegante sunt! Ca sa nu mai vorbim ca te trateaza ca pe un nimic. Continui putin mai tarziu. Vicky
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Scuze pt. itrerupere. Deci, sa continui. Poate stiti si voi pe cineva, o sa caut si eu. Ar fi minunat. O sa mai vorbesc si cu cunoscuti, ca prieteni nu am. Mint[bang], sorry, voi+desprecopii ati devenit prietenii mei. Apropo, imi scria cineva despre colega mea. Fac o paranteza - cum v-ati intelege voi cu o persoana care atunci cand i-am povestit de "cazul Cristi" a facut remarca:"Era mai bine sa nu-l lase sa traiasca de cand s-a nascut. Asemenea cazuri traiesc pe spatele celor sanatosi, tot timpul vor trebui ingrijiti?" Dupa ea, copii handicapati, cu probleme, ar trebui euthanasiati, precum cainii lui Basescu. Apropo, si cu asta e de acord. Eu stau 8 ore/zi cu ea si nu stiu daca schimb 3 vorbe, decat legate strict de serviciu. Eu sunt foarte "lipicioasa", sa zic asa, dar persoana ei imi repugna total. Si e si[grasa], si rautacioasa. Sefa noastra mi-a dat voie sa mai vin cu cel mic la servici, iar "colega" mi-a spus ca nu-mi fac treaba fiindca ma ocup de copil. Ceea ce nu e nici pe departe adevarat, ca altfel se plangea conducerea de mine, nu? Hai ca mi-am varsat naduful. Deci, daca auziti de o bunicuta pe care nu are cine sa o ingrijeasca, ma anuntati si pe mine, please!!![pup] Vicky
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Vicky, sfaturi privitoare la divort nu stiu sa-ti dau, dar vreau sa-ti spun asa: 1. Bronsita astmantiforma se vindeca, nu degenereaza automat in astm bronsic, dar copilul trebuie bine ingrijit. 2. Geamurile termopan s-ar putea sa fie o cheltuiala inutila. De multe ori, chiar aceste geamuri etanse sunt reponsabile de aparitia igrasiei si mucegaiului. Asa ca nu cred ca asta e solutia la problema ta. Intreaba pe cei care au geamuri termopan, nu pe cei care le vand, aceia nu-ti vor spune adevarul. Eu nu am igrasie, dar nu mi-as pune niciodata geamuri termopan. Asa am invatat la facultate, si mi se pare logic: geamurile nu trebuie sa fie etanse, pentru a se asigura o buna ventilatie naturala. Cred ca in cazul tau trebuie sa izolezi termic si hidrofug peretii care fac igrasie. Iti doresc succes in ceea ce ai inceput! Si nu mai spune sotului la orice pas ce ai de gand sa faci si ce ai intreprins deja! Vorba cuiva care a scris mai sus, nu-ti va multumi niciodata ca l-ai tinut la curent si nici nu obtii un punctaj mai bun la divort! Lasa-l sa creada ca doar l-ai amenintat si nu-ti vei duce la capat amenintarea! Astfel nu te vei mai teme ca va face un gest necugetat! Tu ai nevoie de liniste!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...