Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Montignac: ce am mancat azi? (9)


Recommended Posts

Saptamana 25-31 mai 2004: …………….…..Inaltime…….Data inceput……G.Inceput / IMG……G.Tinta / IMG…….G.actuala / IMG….Rezultat (%) Missiday……………..1.65…….…19/4/2004……………...58 / 21.30………..53 / 19.47………..55 / 20.20……………60% Laura T...........1.62........01/02/2004........59 / 22.48........48 / 18.29.........50.8 / 19.36........74.55% she_wolf……………1.62……….26/04/2004………..64.5 / 24.58………50 / 19.05……..…62.5 / 23.81………..13.79% crisia………………….1.75……….12/01/2004…………80 / 26.12 ………63 / 20.57 ………..69 / 22.53 ………..64.71% Andrada34.........1.64........24/04/2004......60.5 / 22.49........54 / 20.08.........57.5 / 21.38.......46.15% Fetitza...........1.55........04/05/2004......79.5 / 33.09........59 / 24.56...….....77 / 32.05.......12.20% micorint.............1.58.......01/02/2004..........68.5 / 27.44.......58 / 23.23.......59.3 / 23.75.......87.62% Korinna………………1.65……….22/3/2004……………..86 / 31.59…..…….62 / 22.77…...….…73 / 26.81….…54.17% Adriana_Mihnea……..1.70…….…..8/3/2004………………74 / 25.61.......62/21.45………..68 / 23.53……….50% Caroline………………1.69………..6/3/2004…………….81.5 / 28.54….……65 / 22.76.……78.5 / 27.49……….18.18% Geliza………..……….1.62……..13/5/2004……………….56 / 21.34……….50 / 19.05…..….53.7 / 20.46……….38.33% Androix……………….1.70………24/5/2004……………….80 / 27.68………65 / 22.49……….78.5 / 27.16…………10% IMC 18-20 slab 20-25 normal 25-40 supraponderal Daca aveti modificari, sunt pe receptie si le pot face la cerere. O saptamana pro Monty va doresc! Caroline
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 147
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Adriana, dupa cum zice ca putem cere la restaurant la dejun sau la cina capsuni, zmeura sau mure, eu inteleg ca le putem manca dupa masa respectiva. In plus, la pag.37 din cartea cu retete Monty, mai zice: "...va recomand sa luati acasa o cina protido-glucidica+fibre...: Felul I: -supa de legume (evitand cartofii si morcovii); -salate diverse asezonate cu iaurt 0% si cu lamaie; -anghinare sau legume verzi. Felul principal: -orez complet (cu sos de rosii); -paste integrale (cu sos de rosii si busuioc); -linte cu ceapa; -fasole alba sau rosie; -cuscus integral cu legume (fara carne); -legume diverse: conopida, praz etc. Felul III: -spuma de fructe (vezi retetele de bavareza); -fructe rosii: capsune, fragi, mure (nu cirese); -branza de vaca sau iaurt." Tu ce intelegi din asta? Cat despre inghetata, asta e o veste buna... Laura si bebitele: Bianca (5 ani si 1 luna) si Ramona (2 ani) http://community.webshots.com/user/lauratenea
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna din nou.Deci..cred ca ar trebui si eu sa incep sa va scriu ceea ce mananc zilnic.Pai azi am mancat iarasi destul de putin:orez de dimineata(fiert si fara sare);niste carnita de pui fiarta in 2 ape la pranz,cu 2 rosii si 1 castravete si seara iarasi orez fiert simlu.Uimitor ca ma simt bine si nu mi-e foame..beau mult ceai neindulcit si multa apa plata(am mereu sticla langa mine).Azi am fost la sauna si cred ca am transpirat cat pentru o saptamana:)e fainut si e prima oara cand am mers.Mi-ar placea si mie sa mi se faca un locsor in tabelul cu greutatea si inaltimea daca se poate imi scriu datele,ok?:acum am 55kg,am 157cm,vreau sa ajung la 48kg si am avut 63kg.cam asta e,nu?aaaa...si m-am apucat de regim si sala de fitness cam acum 3 luni.Va pupic dulce si aveti rija de voi! Un mic secret:mestecati foarte bine mancarea..si de multe ori(are efect:scade si pofta de mancare fiindca la un moment dat iti vine rau de atata mestecat si o lasi balta si..ajuta la digestie.)asa ca fetelor..rezervati-va mai mult timp pentru mancare:) P.S:multumesc Adriana si andrada.pa pa
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Bunaaaaaa! In primul rand vreau sa va spun ca am scapat saptamana trecuta de jumatatea de kilogram pusa cu o saptamana inainte! Uraaaaaaa!!!
quote:
Originally posted by Laura T
Adriana, dupa cum zice ca putem cere la restaurant la dejun sau la cina capsuni, zmeura sau mure, eu inteleg ca le putem manca dupa masa respectiva.
Daaaaa, dar, din citatul Adrianei reiese ca asta ar fi valabil numai pentru faza 2. Cred insa ca abaterea ar fi mica. In plus, eu mai pap uneori cate o bucatica de cioco neagra desi este permisa numai in faza 2, asa ca...Mi-am cumparat ieri doua iaurturi cu 0% grasimi si fara zahar (cu fructoza si alti indulcitori), unul cu capsune si unul cu fructe de padure si le voi papa cu siguranta. [pofta] In privinta inghetatei, nu pot decat sa ma bucur, dar mai aman momentul. Pana gasesc umbreluta japoneza! [:D] Din cate am bagat de seama, mai toate am cam calcat stramb in week-end. Am avut si eu abateri, dar nu foarte multe, adica, sambata: cateva guri de piure de cartofi, un baton Mars Delight si un pahar cu vin rosu. Duminica: un cappucino si un biscuit maricel cu miere si diverse semincioare. Astazi am copt vanata de proba, am invelit-o in folie de aluminiu si am pus-o in cuptor. Mi s-a parut ca ar fi mai mult fiarta/oparita decat coapta (dupa miros), asa ca n-am facut salata ci un fel de mancarica. Am calit putina ceapa in unt, am adaugat putin lapte (abatere mica, sper), le-am dat in clocot, apoi am adaugat vinetele tocate ca pentru salata si le-am mai lasat cateva minute. La sfarsit am adaugat sare, piper si muuuult cascaval ras. Am mancat-o la temperatura camerei si pot sa va zic ca a fost bunuta, o sa mai fac. Hai ca m-am lungit destul. Astazi: dimineata - 3 crakersi din secara integrala si o cana de lapte batut degresat pranz - rosii, cascaval si sunca seara - french onion soup; mancarica de vinete; 1/2 pahar de vin O saptamana buna! [pup] Claudia si [pk] Cristi
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna.Multumesc She_Wolf.Da,momentan tin un fel de cura mai drastica sa-i zic asa dar numai pana slabesc cat imi doresc..apoi vreau sa ma mentin.Tot pentru She_Wolf:eu stiam ca aspartamul si in general indulcitorii in exces ingrasa.Aici intra gumele,sucurile light,indulcitorii praf(dar nu cred ca toti).Lasa ca am o carte si am sa ma uit,ok? Azi,momentan am mancat de dimineata 100g rosii,un morcov de 120g si vreo 80 de grame de ardei.Stiu ca nu e bine sa mananci legume dimineata in regimul asta dar eu inca nu m-am apucat.Oricum..pana pe la 17 nu mai mananc fiindca nu ajung acasa si atunci probabil am sa mananc o supa de legume.Eu imi calculez caloriile si mi-e mult mai usor fiindca atunnci cand mananc mai mult la o masa..mai scad la cealalta.Daca vreti va ajut sa vi le calculati(sau poate stiti) PUPICI.PA PA
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

!!Claudia, bravooo!![flo][flo]Ei, ai vazut? nu degeaba e vorba aia :cu rabdarea treci marea[:)] So, au mai plecat niste sute de gramusoare ..buuuun..tot inainte! draga Adriana,bun subiect de discutie! Eu l-am mormait in sinea mea dar nu m-am aruncat in discutie, fiindca lumea parea entuziasmata si am zis ca poate gresesc eu.. se pare ca este destul de clar ca adaosul capsunilor la o masa obisnuita,fara pauza intre fructe si mancare, este o regula de aplicat numai in faza doi.. Sincer, eu m-am gandit ca asa e cel mai bine, sa nu asociez deloc fructele cu mancarea.Atat timp cat pot avea mese exclusiv de fructe si fructe inainte de mese (sau dupa), cu intervlul de timp de rigoare, bineinteles, consider ca e ok si nu trebuie sa le amestec, e mai bine. Parerea mea este ca s-a inteles gresit si ca Nu se recomanda sa papi cat poti la masa ta obisnuita si dupa aceea e ok sa inghiti linistita un bol de capsuni, ca zau, asta nu mai seamana a regula Monti.parerea mea[:)][:)] Azi: cateva capsuni pe la 6.00 la 8.30 un iaurt Napolact 0,1% 14.00 o salata cu varza, gulie, castravete + trei felii sunca slaba de curcan 18.30:o salata de rosii cu ceapa si omleta un ceai, mai tarziu, sau un mar, pe la 9.30.o savad. Andrada34 va doreste spor la slabit
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetelor, la raport Aseara am mancat o chiftea cu sos si niste capsuni...si cateva seminte...pe-afara cu fie-mea... azi:6.40 - 2 kiwi 9.00 - un iaurt dietetic cu grau expandat si 2 pesmeti wasa pranz: pui la gratar cu branza, 1 rosie si 2 castraveti seara: ciorbita a la grec (asa cred ca se cheama - e ca ciorba de burta)de pui... Eliza si Mara (24.01.2002)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Meniul meu de azi: ora 9.30: cateva capsuni, un mar; ora 10.30: 150g iaurt 1% cu cereale Fitness; ora 13.30: omleta cu ceapa verde si cascaval + mancarica de ardei copti; ora 17.30: iahnie de fasole + salata de castraveti, ridichi, ceapa verde; ora 20.30: 2 mere mici si...s-ar putea ceva inghetata mai tarziu, ca aseara n-am mancat (din pacate am mancat 2 felii de chec...foarte bun...care mi-a aterizat in fatza intr-o mica vizita...si nu l-am putut refuza...). Laura si bebitele: Bianca (5 ani si 1 luna) si Ramona (2 ani) http://community.webshots.com/user/lauratenea
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...