Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Montignac: ce am mancat azi? (9)


Recommended Posts

Laura T: n-ai voie iahnie de fasole in faza I, stiai, nu? Patsypat: eu zic ca trebuie sa mergi la profilul personal si de acolo sa schimbi tot ce vrei legat de tine. Il gasesti pe pagina, sus. Eu sunt suparata! Am aproape 1 kg in plus...[q] Asta din cauza weekendului cand v-am spus ce am papat... RUSINE! Azi: dimineata: mar, portocala + omleta cu parizer de pui si carnaciori pranz: varza cu carnati seara: capsuni + salata cu rosii, castraveti, ceapa, oua, branza Sper ajung iar la 68kg ca sambata este ziua soacrei si o sa fie durereeee.... [:X] Pupici, Adriana si [copil] Mihnea (11.11.03) http://community.webshots.com/user/adriana_mihnea
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 147
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Adriana, in carte scrie ca e permisa fasolea si in faza I, doar ca e glucidica, nu se asociaza cu lipide, doar cu legume (salata). De fapt eu am mai mancat si la inceputul regimului, chiar si cu carnati, si n-a fost o nenorocire! Oricum, abaterea e mult mai mica decat dulciurile pe care le tot ingurgitez ca nu ma pot abtine! Si apoi, daca ma mentin la 51kg nu-i chiar asa o nenorocire, doar ca as vrea sa mai scad ca sa nu mai fiu asa stresata cand mananc ceva nepermis! Laura si bebitele: Bianca (5 ani si 1 luna) si Ramona (2 ani) http://community.webshots.com/user/lauratenea
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

raportez: tot la 59kg sint, de data asta 59,7. Mi-e necaz ca nu reusesc sa ajung mai jos de 59.4, asta e recordul!!! Si eu care vreau la 54-55.... cine stie cind si cum voi reusi? Papa: _ la 8.30 o cana imensa cu ceai de tei neindulcit _ la 12.00 o felie maricica de limba de vaca in sos picant (pe care nu l-am mincat) si castraveti acri _ deseara probabil asparagus si un mar inainte. Toulouse, la ville rose [roker]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Merci Andrada. [flo] Patsypat, Monti tolereaza indulcitorii, dar eu nu fac abuz...Doar de zahar!!! [:-)))] Carolineeeeee, modifica-mi datele din tabel, pleaseeee! Vreau sa ved negru pe alb ca am mai scapat de 500 g! [:D] Astazi: dimineata - cirese; o cana cu lapte batut degresat cu...2 prajiturele mici cu mere (este Ziua Copilului, deh [:p]) pranz - salata cu rosii, ardei gras, ceapa, ceapa verde, sunca si Feta seara - paste (penne) integrale cu sos de rosii, ciuperci, ardei gras, ceapa, usturoi, busuioc, sare si piper; un iaurt 0% cu capsune (daca tot le-am luat pe alea...) [pup] Claudia si [pk] Cristi
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetelor..din pacate nu am mai avut timp deloc de net.In sfarsit bb a facut 1 an!Eu am muncit vineri la papica.Sambata iara am muncit...a fost petrecerea...Au plecat musafirii la ora 22.Duminca am plecat la bunicii sotului meu la tara.a fost superb Oricum am pus poze.Pe webshots. In rest..eu nu am pus pe mine..nici nu am dat jos.Dar am mancat tort,cozonac la greu,ciorba de burta,fruptura cu cartofi natur..ma rog detoate.Am traiat ca sa zic asa ca un om normal!!! Dar sa revenim la oile noastre.Azi: -dim:cafea cu lapte,2 felii de sunca de curcan. -pranz:2 rosii,4 felii salam vara,2 felii cas de oaie. -seara:cred ca varza cu carne Pe maine! KORINNA [zana] mamika x 2 http://community.webshots.com/user/korinnay
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Operat toate modificarile. Scuze pentru intarziere dar ieri a fost imposibil de reintrat pe forum, din motive de nebunie la noi la servici. Telefoane peste telefoane, sedintze peste sedintze (mai rau ca in vremea comunismului la noi) multe instructiuni de lucru se schimba lunea si sunt valuri de emailuri de citit si de raspuns. …. Vad ca nebunia continua si azi – asta e America de Nord, companiile se misca mult si repede, sunt foarte active si regulile se schimba de la o zi la alta functzie de cum dicteaza piatza. Cred ca asta-i si marele secret al viabilitatzii economiei nord ameericane. Ok… dar sa nu ne abatem de la subiect: Regimul Monty…… nu stiu de ce dar in ultimul timp numai regim nu s-a putut numi ce am mancat eu, amestecat, nu prea am respectat regulile… si clar rezultatul… nici un progress. Dar gata… m-am hotarat sa ma ocup mai mult de mine incepand de azi… Mic dejun : cafea fara zahar + 1 felie paine integrala Dejun: 1 iaurt 0% Seara: varza cu carne Promis… maine va spun ca m-am tinut de cuvant, ok? Laura, figura cu fasolea boabe, cred ca merg ceva boabe de fasole fierte ca garnitura la o salata. Eu am ajuns la concluzia ca foarte importanta in obtzinerea rezultatelor bune este CANTITATEA. Daca mananci putin si dupa reguli Monty e OK – slabesti frumos. Se spune ca abia dupa 20 minute de la masa propriuzisa simtzi senzatzia de satzietate. Aici eu am o mare problema. Daca nu mananc ceea ce imi cere organismul, sa zicem eu imi doresc fructe si nu am voie fructe, atunci incep sa mananc ceva din alimentele admise si mananc si tot mananc si greu ma satur. Nefiind satisfacut gustul pe care creierul meu il comanda, reactioneaza negativ la “inlocuitorii” mei si asta-I rezultatul – cantitate sporita. (un fel de bulimie declansata de nesatisfacerea comenzii initziale). Cred ca aici trebuie sa “lucrez” mai mult, ca pana la urma este o problema psihica… nu stiu daca am fost coerenta ca scriu printre “telefoane”. Intrebarea mea este: mai patzeste cineva asa? .. si daca exista vre-un remediu…. Va urez o zi buna, Caro
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Caro, eu am sa te cert: ce mincare e aia pina seara: Mic dejun : cafea fara zahar + 1 felie paine integrala Dejun: 1 iaurt 0% Seara: varza cu carne ??????????????? Pai tu traiesti cu aer???? Vezi ca ai sa pui la loc tot ce dai jos la fel de repede si chiar in plus, daca iti infometezi organismul. Iti spun din experienta, pt ca si eu am facut asa :( Toulouse, la ville rose [roker]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am revenit sa va spun ca masa de seara n-a fost asa cum v-am spus. Adica m-am intors acasa cam tarziu, obosita si cu o mare durere de cap asa ca n-am mai avut chef sa fac sosul pentru paste si am mancat cele doua iaurturi cu fructe (0% grasimi) si inca o prajitura cu mere. Tocmai am terminat o diet Coke. Cu alte cuvinte: jale mare! [bang] In sfarsit, asta este, maine voi fi mai cumintica si va voi spune numai seara ce-am mancat. [:D] Korinna, sa-ti traiasca puiul! M-am uitat la poze si este dragut foc. [:X] [pup] Claudia si [pk] Cristi
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna, fetelor cochetelor! Dupa abaterile de duminica, ce mi-au adus 2 kg (iar 71!) in plus am hotarat sa fiu cuminte si sa mananc numai ce trebuie. Asa ca luni si marti am mancat salate de fructe la o masa, salata de legume la alta masa si o masa de lactate. Nu m-am uitat la grasimi, doar ca nu le-am combinat. Asta si cu niste ceai anti-adipos au facut ca dimineata cantarul sa arate 69.5 kg. Nu am avut nici o abatere, nici macar un picut de ciocolata, din care mancam zilnic. Daca reusesc sa tin toata saptamana asa cred ca o sa am niste surprize placute. Pupici, Crisia & Iulia-Nicole (2.12.2002): http://community.webshots.com/user/littleelda
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...