Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Montignac: ce am mancat azi? (9)


Recommended Posts

Aha super pap sparanghel maine atunci.. Azi am luat un spanac... Dubioasa a fost combinatzia... zau. Multzam. Ca sparanghelul bine facut chiar umple stomacelul si da o senzatzie de proaspat. Dar las mustaul. Ok.. Pot face vreun sos cu ceva? Azi nu ca-i prea tarziu. Da asa... LauraT... nu n-ai zis tu... floricica era pentru traducere. Ca eu de sparanghel am dat pe aici... si acasa n-am vazt.! [flo] Anne-Sarah [mamica]si mamica sa Andreea
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 147
  • Creat
  • Ultimul răspuns
AC, de ce ai sters mesajul in care explicai ce-i acela "semoule"? Pina la urma partea a doua a meniului am schimbat-o asa : 19.00- o para 20.00- salata cu rosii, avocat, ardei, salata verde, brinza si piept de pui la gratar. Desert 2 bucatele de cioco neagra. Toulouse, la ville rose [roker]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Scuze Chatonel.. am vrut sa-l sterg si sa-l rescriu ca tastasem in graba si ajutata de fetitza unei colege:):):). Da a picat serverul la rescriere... si apoi cand am revenit s-a mai postat... am raspuns la asta s-am uitat de semoule ... acus vaz ca n-am scris din nou si asta. [flo] Deci semoule e un produs pe baza de grau. Daca macini graul fin de tot iese faina, daca macini mai putin iese gris, daca lasi grunjos iese ce zic francezii ca-i semoule. E ff. populara si are diferite grade de macinat si ea: fina cu bobitze medii sau chiar maricele. Dar nu stiu cum mere cu Monti. Adica dupa mine nu prea mere... ca de obicei in procesul de preparare se introduce unt/ulei de masline, apa in care se fierbe e cam sarata... ma rog... poate tu o prepari altfel. Anne-Sarah [mamica]si mamica sa Andreea
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

n-am preparat eu, era de-a gata, la cantina :) De-asta am si zis ca nu tin Monti, e imposibil sa o fac mincind la cantina, in plasuta nu pot luam papica pt ca nu am unde minca- in birou e jenant, ramine mirosul apoi- si sa vin acasa la prinz mi-e cam lene [:D] Multumesc penrtu osteneala, cu definitia aia la semoule :) Toulouse, la ville rose [roker]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oooo, de ieri ati umplut deja 3 pagini!!!harnicutze mai sunteti..lasa ca intru eu in vacanta si nu mai scapati de mine[:p] laura, si eu cred ca mai conteaza si caloriile..mai ales pentru sedentari!! Dragelor, am o fosta eleva care a slabit mancand doar 1000 calorii pe zi intr-un an 40 de kg!!!!!!!!!!!Cand am vazut-o anul asta am crezut ca nu-i adevarat, nici acum nu-mi vine sa cred, desi o vad aproape zilnic, a plecat de la 98 si are acum 56 de kg[soc]...daca-mi spunea altcineva n-as fi crezut. Si eu ma chinui de o luna si n-am reusit sa slabesc decat 3 kg..... Chatonel, poti tine Monty si cu mancarea de la cantina, mananci decat legume (inabusite) cu gratar sau salata. Meniul meu de azi: - dimineatza 2 feli de salam tip Sibiu + 2 feliutze cascaval -pranz varza dulce cu carnaciori -seara salata verde cu o pulpa de pui la cuptor (cu vin si ulei) Dimineatza am mai mancat un covrig la scoala, la 2 ore dupa mic-dejun. Fetelor, avem voie sa mancam cirese??Capsuni oricum mananc in fiecare seara, la astea nu renunt nici moarta, mai ales ca sunt o gramada prin toate pietele, mari si frumoase [pofta] O zi buna si cat mai putine abateri!!! Missiday
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Caroline, merci pentru ideea cu folia de aluminiu. De-abia astept sa incerc. [hop] In legatura cu blatul de bezea, pot sa-ti raspund eu pentru ca am facut de curand un tort de bezea: nu se sparge pentru ca bezeaua nu este atat de tare si se mai inmoaie si de la crema/frisca. Chestia este ca imbatranesti pana se coc blaturile...cca. o ora si jumatate/blat. Normal ca este permis sparanghelul, eu am mancat chiar week-endul trecut, infasurate in bacon, la gratar. Aici se numeste asparagus si se gaseste si crud si conservat. Exista intr-adevar si o planta deorativa cu bobite rosii, care la noi se numeste asparagus, a avut mama, dar nu se mananca! [:D] Chatonel, Monti sustine ca dieta se poate tine cel mai bine prin restaurante. AC, bine ai venit si mult succes! [pup] Claudia si [pk] Cristi
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

She Wolf, Otilia spunea ceva odata de vinete coapte in cuptorul cu microunde, am impresia ca le taia pe jumatate si facea o salata la care punea branza dulce!? Dragelor, ce ziceti de ciresele mele??Ca tocmai am mai cumparat o tona:))...am voie sa mananc sau nu?? Andreea, bun venit in club!!! Meniul meu de azi: -dimineatza 2 cremvusti si putina urda _pranz ,nu stiu ,ca sunt la scoala; probabil un iaurt -seara saramura de crap cu rosii coapte , ardei si usturoi Cam la 2 ore dupa masa de seara o sa mananc capsuni sau /si cirese Pupici si spor la slabit!! Missiday
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Multzam fetelor de primire. De la mine o [flo]... si o urare de kilutze cat mai putzine !!! Pai azi de dimineatza: numa branza mea... rosia o sa o iau mai tarziu. La pauza cafea le aduc tarta colegilor ca e ultima mea saptamana in Olanda.... Promit solemn sa ma abtzin... EROIC. Doamne una e cu fructe de padure... si cealalta cu lamaie... miammmm. Asta dreptate..eu le car, ei le mananca... si eu trebuie sa si fiu de fatza. Asa la pranz un fileu de peste cu lamaie si fasole verde. Diseara... om vedea ce gasim. Ies si la un bar cu prietenii asa de la revedere si sa vezi ce de apa plata voi bea... o sa cer cu lamaie! M-au ucis si ei.. nu se pun de acord sa-i scot pe totzi o data in oras si cocostarcesc pe langa toate tentatziilee... Uite ca v-am ametzit... o zi buna dragelor si sa limitam abaterile... ca pe mine tartele acelea..uffff.... Anne-Sarah [mamica]si mamica sa Andreea
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetelor, am mancat si eu ieri 2 mini tarte cu fructe si un foetaj...[bang][ups]....tare bune-s tartele cu fructe..... in plus aseara am mancat o salata cu rosii, castraveti si branza... azi: 6.45 - o portocala 9 - iaurt 0%, cereale integrale, biscuiti dietetici pranz: pui la gratar, o rosie, doi castraveti si 3-4 bucatele branza... seara: cred ca o sa-mi fac o omleta cu cascaval Eliza si Mara (24.01.2002)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

fetelor, gargaritzelor, salutari si ce bine cand sunteti toate aici si aveti o mie de intrebari si o mie de raspunsuri!Uite asa invatam! AC:), draga AC, ai grija unde combini rosia, scoate-o complet de la micul dejun, 'nteles? Si usurel cu tartele caaaaa... PS te rog tine minte: Nu te infometa.Se gasesc intotdeauna combinatii usor de facut, care sa umple burtica. Missiday, poti sa faci o burta de cirese, ele sunt super, diuretice, au apa in proportie uriasa, cine sa nu le recomande? daca retin bine, numai bananele si strugurii sunt interzise complet la faza in care suntem noi. Mananca linistita, atata doar sa resepcti pauzele inainte si de dupa mese in ceea ce priveste fructele, da? Claudia, abia astept sa te aud ca ai reusit sa faci vinetele acelea, ca sunt curioasa care a fost metoda care a dat roade.Sfatul lui caro suna super bine si usor! ..despre masline..poate ca e ok cu cateva maslinutze, eu insa le ocolesc, deocamdata. meniul meu de azi: 6.00 250 g capsuni 8.30 un iaurt Panda 0,1% +3 felii grau expandat 13.30 doua felii sunca Praga +1 ou fiert + putina branza + cateva foi de salata.le decorez[:)] 18.30: ciorbitza de pui, sa scap de ea. 22.00 un mar, ca n-am mai mancat de mult va pupa andrada34
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...