Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Montignac: ce am mancat azi? (9)


Recommended Posts

Buna, slabutzelor! Ieri am avut o zi cuminte, dar spre seara am mancat 2 Fornetti cu cascaval... Azi: dimineata: capsuni multeee, iaurt si cereale pranz: capsuni, omleta cu o salata mare si cu ciocanele afumate seara: n-am idee inca. Va pup, Adriana si [copil] Mihnea (11.11.03) http://community.webshots.com/user/adriana_mihnea
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 147
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Salut si eu :) De dimi: lapte si cereale integrale, bio tot La prinz: piept de bibilica (bleah, e prea sec si atos) la rotisor si fasole verde natur Mai incolo nu stiu Intrebare intrebatoare: vreau sa dau jos celulita, fac exercitii, fac masaj cu ulei de monoi si sare, creme etc dar vad ca se incapatineaza sa stea pe mine. Voi ce faceti? Ce metode aveti? Inca ceva eu retin apa intr-o voiosie, inafara de diuretice (ceai de cozi de cirese, dar nu mai am cozi) ce se poate lua? Si inca o chestie: eu iau, cind stiu ca o sa fac o masa mai bogata, konjac, e o planta care are proprietatea sa se umfle in apa, se face de 100 de ori volumul ei. Actioneaza dublu: mai taie din pofta de mincare (stomacul fiind umplut de ea) si alimentele ingerate apoi nu mai sint digerate, ci scoase direct din circuit. http://www.webzinemaker.com/admi/m4/page.php3?num_web=927&rubr=2&id=2771 Toulouse, la ville rose [roker]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Missiday, poti manca cirese linistita, nu mai sa nu aiba "carnitza", ca devin glucido-lipidice[:D] Adriana si Andrada34, zice Monty despre capsuni, zmeura si fructe de padure, ca sunt singurele fructe pe care le putem manca la sfarsitul mesei sau oricum! Deci la capsunici avem liber toata ziua (fara zahar, din pacate...), nu mai trebuie sa tinem cont de pauze!! Chatonel, cum i-ar zice la "Konjac"-ul tau in romana? Desi nu cred ca sunt sanse sa se gaseasca pe-aci..... In alta ordine de idei, am descoperit de ce mi se imputinau batoanele Fibrobar (eu il banuiam pe al mau sotz, dar el nu-si-nu!)...Maica-mea i le dadea Ramonei pe post de "ceva dulce"...Am intrebat-o azi si am aflat misterul...M-au apucat dracii, bineinteles, in primul rand ca nu cred ca-s prea sanatoase pentru in copil de 2 ani, si in al doilea rand..., nu mai am eu ce manca...atunci cand vreau dulce...Trebuie sa fac alta comanda, ca la magazine sunt mult mai scumpe! Meniul meu de azi: ora 10.30: cateva capsuni, un iaurt si un pahar mic de lapte 0.1%, 2 felii de grau expandat (am gasit, in sfarsit!); ora 14: ciorba de legume + tocanitza de vitzel cu garnitura de mazare noua + un baton Fibrobar; ora 19.30 (dupa fitness si masaj): branza cu rosii, capsuni. Laura si bebitele: Bianca (5 ani si 1 luna) si Ramona (2 ani) http://community.webshots.com/user/lauratenea
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[:D] pentru Andrada: nu ma prinzi deloc in privinta astaaaa!!! Hi! Hi! Greseala cu fructele n-am facut-o, asa ca am invatat si eu ceva din Monty asta...[:D] Chatonel: deocamdata las celulita la locul ei; nu prea e genul meu sa fac sport sau altele, dar din experienta iti spun ca nu mi-a disparut celulita de la creme (renumita de la Avon nu a facut decat sa-mi "fortifice" pielea). Acum am mai multe depozite dupa sarcina, dar nu cred ca este vreo rezolvare! [bang] Cum iei tu planta aia? N-am auzit de ea...parca ar fi soia, ca si aia se umfla, dar de 2x. Fetele, cititi si voi pe topicul asta ce se poate intampla in Romania zilelor noastre: http://www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=26612&whichpage=1 Doamne fereste si multa sanatate sarmanei femei! Adriana si [copil] Mihnea (11.11.03) http://community.webshots.com/user/adriana_mihnea
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Laura T, mi-ai dat cea mai buna veste! Putem manca capsuni in orice moment al zilei????????? Oau, ce bine, ca mie imi plac tare mult! [pofta] [pofta] A-propos, ce cauta mazarea noua la masa ta?? [:)] Parca nu-i voie, nu? De fapt, cred ca este o abatere mica, permisa uneori de Monty in prima faza, nu? Tu cand mananci batoanele Fibrobar? Doar cand ai pofta de ceva dulce sau inlocuiesti uneori o masa? Adriana si [copil] Mihnea (11.11.03) http://community.webshots.com/user/adriana_mihnea
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Chatonel, 1. Ia sa iei tu niste tinctura de soc (dar nu aceea din boabe de soc, ci aceea de la Hofigal, da?-simpla), sau de ienupar (dar are un miros cam tare, depinde daca iti place gustul), nu uita de ceaiul de matase de porumb si ceaiul de soc si este bun si cel de trei-frati-patatzi. Sunt bune si eu iti spun ca ai sa vezi efectele foarte repede.Tinctura de soc (simplu, da? nu de boabe de soc, aceea te ameteste!):se iau 30 pic/3 ori pe zi.Ai cum sa primesti acolo asa ceva? macar ceaiurile?ti le poate trimite cineva? 2.Pt celulita, eu zic ca este de incercat tratamentul ala care a aparut acum ceva timp pe net, cu ulei de masline incalzit (cat sa poti sa il suporti usor cand il intinzi pe piele), dupa aia o ora infasurata intr-un prosop (incazit in prealabil) si dupa aceea dusulica. Si eu vreau sa fac asta, dar sa se faca mai cald in casa, ca ma apuca dardaiala. Sa fiu sincera, pentru mine tot ce are ulei de masline e ok!! il mai folosesc cateodata, -destul de des, de fapt- pentru masaj, dupa baie; am luat o sticlutza special pt asta si face pielea ca de bebelus. Tipa care postase atunci retzeta, (a fost o dragutza!) scapase de celulita in 3 saptamani, cu astfel de impachetari facute in fiecare seara.pai nu e de incercat? ziceti si voi! pe curand! Andrada34
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by Laura T
Adriana si Andrada34, zice Monty despre capsuni, zmeura si fructe de padure, ca sunt singurele fructe pe care le putem manca la sfarsitul mesei sau oricum! Deci la capsunici avem liber toata ziua (fara zahar, din pacate...), nu mai trebuie sa tinem cont de pauze!!
Adica si cu iaurt sau mascarpone? [pofta] Andrada, maine o sa ma ocup de vinetele alea pentru ca deocamdata nu m-am invrednicit sa merg la cumparaturi. Si mie imi plac tartele cu fructe! [;)] Aseara am mai papat o para si un crakers din secara integrala. [ups] Astazi: dimineata - o nectarina; cereale cu lapte pranz - o salata mare cu rosii, ceapa verde, salata creata, sunca si branza seara - mancarica de pipotele (ca aseara) [pup] Claudia si [pk] Cristi
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...