Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Montignac: ce am mancat azi? (9)


Recommended Posts

ha ha.Chatonel, "Hofigal", sorry, cred ca am apasat si pe Insert si l-am inghitit pe H:) Astazi am hotarat sa tin post, deci meniul meu suna cam asa:salata , salata si salata[:)] Dim: salata de fructe: capsuni, kiwi, mere, portocala Pranz:salata de legume: ardei gras, castravete, rosie, varza, gulie Seara;inca o salata de legume,dar clasica: rosii cu ceapa si cu castraveti. [:)]Sa mai mentionez ca vor fi niste salate uriase? Pupici si spor la slabit! Andrada34
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 147
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Fetelor, ma primiti inapoi? Am lipsit din cauza de calc. stricat..... Raportez abateri zilnice in ultimele 2 sapt., si unele MAAAAAAARI, si totusi, 54,5 kg. Mai am 1 kg, dar parca acum as vrea sa ajung la 52, nu ma mai multumesc cu 53.......sa vedem, poate pana la nunta din vara asta la care am de mers, devin super-silfida [:)] [pup] Venera si [copil] Markus (10 decembrie 2003) http://community.webshots.com/user/rothgross
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Andrada, merci, am sa incerc de saptamina viitoare. Sa vad cum ma organizez:) seara sau dimineata? Ah, am uitat raportul :) La 7.30- o cana imensa cu ceai de tei cald la 8.30 o banana la 10.30 o para la 12.00 un mar si 2 iaurturi. Apoi iar nu stiu, probabil asparagus sau sparanghel, cum vreti [:D] si salata asortata. Bineinteles ca totul e fara iz de piine si cu 1.5l de apa plata. Toulouse, la ville rose [roker]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetelor, am mai slabit 1kg si ceva...mi-au trecut "rushii" si m-am cantarit: 54.5 de la 56 luni dimineata. ieri n-am avut nici o abatere...aseara am mancat niste capsuni pe la 4, la 6 o omleta cu ton (parca un pic cam gretoasa)...si pe la 9 iar cativa capsuni azi: 6.45 capsuni 8.15: ceai de fructe de padure, biscuiti dietetici si pesmeti integrali wasa pranz: varza noua seara :cred ca salata Laura, eu cred totusi ca fibrobarul e de vina la kg tale...in primul rand ca are zahar, fibre...si mai ales el inlocuieste o masa nu e "ceva dulce"....sper sa nu te superi, dar nu cred ca-si are locul la montignac... De unde ai luat felii de grau expandat? Dar inghetata dietetica ai gasit pe undeva ca eu nu....poate cand ajung la Carrefour... Eliza si Mara (24.01.2002)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

lorelei_19: bine ai venit printre noi si fii atenta la meniuri. Cel mai bine este sa citesti tot ce s-a scris pana acum despre Montignac (aici pe forum), ia-ti notitze si intreaba. Eu asa am facut; am liste peste liste prinse pe frigider...[:D] Ven: bine ai revenit! Fetelor, eu de vreo 2 zile am tinut Monty foarte bine, cu foarte mici abateri (2 Fornetti) si cantarul tot 68 arata!! [bang] Ma gandesc la ceva: la inceputul curei mancam dimineata omlete cu kaizer, sunculita, cascaval etc si am slabit foarte bine. Parca de cand mananc cereale si iaurt dimineata nu se mai misca acul deloc; cred ca este o stagnare. Dar stagnam si cand aveam abateri mari de tot! [bang] Asa ca, incepand de azi, omleta scrie pe mine! [:D] Sa vad daca este asa. Aaa, si renunt si la gurile de piureu de fructe (cu banana [bang]) ale lui fiu-miu...[:D] Azi: n-am idee, dar dimineata capsuni, omleta. Mai vorbim. Adriana si [copil] Mihnea (11.11.03) http://community.webshots.com/user/adriana_mihnea
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by geliza
De unde ai luat felii de grau expandat? Dar inghetata dietetica ai gasit pe undeva ca eu nu....poate cand ajung la Carrefour... Eliza si Mara (24.01.2002)
Grau expandat gasesti pe la magazinele de paine sau pe la cele naturiste. Este unguresc, sunt 10 felii la pachet si costa 24 000 lei. Inghetata dietetica gasise cineva pe forum (imi cer scuze, nu mai stiu cine! [flo]) in Cora si costa 34 000 lei 2 cutiutze micutze, micutze... Poate se gaseste si in Carrefour! Nu are zahar si arata ok. Eu nu mi-am luat ca nu prea mananc inghetata, tot mai bune sunt napolitanele, nu Andrada?? [olala] Iti amintesti napolitanele mele??? [pup] Adriana si [copil] Mihnea (11.11.03) http://community.webshots.com/user/adriana_mihnea
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Gata, de azi gata cu felii de grau expandat, gata cu pesmetii integrali, gata cu Fibrobarul (bine ca s-au terminat, ca ma tentau mereu!). Pentru ca daca le am in casa, ma tenteaza si le rontai incontinuu, fara limita! De exemplu, ieri am luat un pachet de 10 felii de grau expandat (Geliza, de la magazinul naturist de la Hale, 25.000 lei), si nu m-am lasat pana nu l-am terminat azi noapte pe la 12, cand bantuiam pe aici! Deci ieri am mancat vreo 8 felii (ca 2 le-au gustat cei din jur, inclusiv fetele mele), fara vreo regula! Or fi avand ele 36 kcal/felie, dar se aduna! Dimineata aveam 52kg, sa innebunesc, nu alta!!! Drept pentru care m-am decis sa fac micul tortulet cu bezea si cu capsuni azi, cu fructoza in loc de zahar!! Sa speram ca se bat albusurile si asa! Si pun frisca Hulala (1/4kg), daca tot ziceti ca nu are zahar! Va anunt maine ce a iesit! Meniul de azi: ora 9: o feliuta muschi, 1/2 feliuta branza (nu prea merge fara rosie), un pahar lapte 1.5%; ora 13: ciorba de legume + tocanita de vitel cu mazare verde + capsuni; ora 17.30: omleta cu branza + salata de rosii si castraveti + capsuni; ora 20.30: 200ml suc de la un gref. Laura si bebitele: Bianca (5 ani si 1 luna) si Ramona (2 ani) http://community.webshots.com/user/lauratenea
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...