Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Montignac: ce am mancat azi? (9)


Recommended Posts

  • Răspunsuri 147
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Geliza, nu am gasit pe nicaieri inghetata dietetica, daca gasesti sa-mi zici si mie! Dar daca tot dau banul pe fructoza, o sa-mi fac cu de-asta cand mi-o veni cheful! Laura si bebitele: Bianca (5 ani si 1 luna) si Ramona (2 ani) http://community.webshots.com/user/lauratenea
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by Laura T
Meniul de azi: ora 9: o feliuta muschi, 1/2 feliuta branza (nu prea merge fara rosie), un pahar lapte 1.5%;ora 13: ciorba de legume + tocanita de vitel cu mazare verde + capsuni; ora 17.30: omleta cu branza + salata de rosii si castraveti + capsuni; ora 20.30: 200ml suc de la un gref. Laura si bebitele: Bianca (5 ani si 1 luna) si Ramona (2 ani) http://community.webshots.com/user/lauratenea
Laura, nu cred ca ai voie lapte, fie si de 1,5%, la o masa proteino-lipidica! Ai grija! [;)] Adriana si [copil] Mihnea (11.11.03) http://community.webshots.com/user/adriana_mihnea
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Andrada, ma batea si pe mine gandul sa tin post astazi, dar am uitat total, mi-am amintit cand am citit mesajul tau, dar tocmai mancam cereale cu lapte. Laura, n-am nimic cu frisca Hulala, chiar am spus ca n-a fost rea. Cea vegetala ca alta n-am incercat. Aici cumpar frisca lichida pe care o bat. [haibat] Chatonel, poate ai mai facut (a se citi mancat/baut [:D]) si altceva. Fetelor, pana la urma mazarea verde este tot boabe??? Aseara am mai macat niste crakersi integrali (secara) si ciocolata amaruie. In ritmul asta slabesc la anu'! [:(!] [:(!] [:(!] Astazi: dimineata - o para; cereale cu lapte pranz - o salata: rosii, salata creata, ceapa verde, sunca, branza si poate si un ou fiert seara - bacon cu varza dulce calita (mi-ati facut pofta) Sper ca asta sa fie tot! Poate inca ceva fructe seara tarziu, daca mi se mai face foame. Cred ca n-o sa coc nici astazi vinetele alea (deja v-am facut capul calendar!) pentru ca ploua si nu cred ca ajung la cumparaturi. [pup] Claudia si [pk] Cristi
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by adriana_mihnea
Ma gandesc la ceva: la inceputul curei mancam dimineata omlete cu kaizer, sunculita, cascaval etc si am slabit foarte bine. Parca de cand mananc cereale si iaurt dimineata nu se mai misca acul deloc; cred ca este o stagnare. Dar stagnam si cand aveam abateri mari de tot! [bang] Asa ca, incepand de azi, omleta scrie pe mine! [:D] Sa vad daca este asa.
La inceput slabeai pentru ca era ceva nou pentru organism. Cel putin asa cred eu, care am slabit in prima saptamana 1 1/2 kg cu cereale cu lapte, dar si fara abateri, dupa care...hmmm... Pe de alta parte si eu am impresia ca slabesc mai bine cu alimente proteino-lipidice decat cu glucidice, dar nu cred ca-i sanatos sa nu mananc deloc glucide, asa ca...
quote:
Originally posted by adriana_mihnea
Aaa, si renunt si la gurile de piureu de fructe (cu banana [bang]) ale lui fiu-miu...[:D]
Daaa, mai fac si eu uneori asta, dar mai bine nu! Zilele trecute am gustat ca sa-i fac pofta dintr-o tartinuta calda, gen pizza. [bang] Claudia si [pk] Cristi
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Chatonel, Masajul seara,of course! Seara, pai cine sta sa isi plimbe uleiul pe corp dimineatza? seaaara,cand ai timpul tau si esti mai linistita si dupa aia faci nani si intra totul in piele si isi face efectul... ca poti si dusul ala de dupa sa il faci cu un gel exfoliant si asta ar ajuta la ceva too.ok? Sfat: - eu zic sa renunti la banane daca vrei Monti faza 1. - de ce iaurturi la pranz? incearca ceva mai consistent, altfel, pe langa ca ai sa mori de foame, ai sa intri si prin alte "interzise", cum li se spune pe aici. LauraT. Eu pun gatul jos ca graul expandat nu ingrasa! Aaaa, fibrobarul, pai daca dumnealui are zahar, asta este altceva, nu? eu nici macar nu stiu ce e si nici nu vreau sa stiu, cel putin deocamdata. Si inca ceva.Cred ca acorzi mult prea mult timp cantarului tau.Nu stiu daca este foarte bine.corpul mai retine, mai pierde, mai adauga, mai are nevoie de ceva timp...mai sunt o gramada de chestii pt care trebui sa ii dai si lui voie sa reactioneze, are si el un ritm..Nu cred ca trebui sa te sperii pt fiecare suta de grame in plus.. nu suntem la fel in fiece zi..In orice caz, am vrut doar sa iti spun ca nu mai vad in mesajele tale bucuria faptului ca tu esti o invingatoare, doar ai ajuns la o greutate super, trebuie doar sa mai ai rabdare din cand in cand, daca ai schimbat target-ul.. Si apoi, uite, spui ca ai rontait tot graul ala pe la nu stiu ce ora tarzie... Eu dintr-o pungutza din aia mananc trei zile.cu trei patratoaie din alea la un iaurt ma simt super plina! Eu nu vad asta o chestie buna, mai ales ca stim cu toatele ca mancatul tarziu numai bine nu face.. ok, ma opresc, fiindca nu vreau sa te bat la cap si nici sa fac observatie, nu am nici un drept si departe de mine gandul asta, dar eu cred ca tu chiar ai slabit foarte frumos in toata aceasta perioada si ca ar trebui sa fii prietena corpului tau, sa nu te mai superi asa repede pentru lipsa(din timp in timp)unor reactii ad-hoc. Mult succes in continuare si sa stii ca tu esti un exemplu pt noi. [:)]Uite, pt ca am vorbit mult, trimit catre tine o [flo] Lorelei, bine-ai venit si ..SUCCES! Adriana, un [:)] pana la urechi! lasa, ca mancam capsuni si ne trece pofta de dulce..sincer, mie cred ca mi-a fost anihilata numai de gandul ca vreau Neaparat sa slabesc. ha ha te pup! Andrada34
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Claudia:), data viitoare mentionez intentia de post in mesaj, ca sa fie ok, e bine? Fiindca m-am gandit ca nu strica deloc sa mai lasam carnea, branza si laptele sa faca si ele o mica pauza, sa se mai relaxeze.. hi hi. Nu de alta, da’ Monti ne lasa sa ne rasfatzam printre cremwursti, jambonel, puishori si alte carnitze si noi o cam facem. Eh, macar o data pe saptamana, daca nu mai mult ..Nu? Pupici! Andrada34
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by she_wolf Chatonel, poate ai mai facut (a se citi mancat/baut [:D]) si altceva. [pup] Claudia si [pk] Cristi
sigur, am mincat masa de seara:) ciorba de pastai si friptura de miel cu boabe fragede de fasole. Toulouse, la ville rose [roker]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by Andrada34
Chatonel, Masajul seara,of course! Seara, pai cine sta sa isi plimbe uleiul pe corp dimineatza? seaaara,cand ai timpul tau si esti mai linistita si dupa aia faci nani si intra totul in piele si isi face efectul... ca poti si dusul ala de dupa sa il faci cu un gel exfoliant si asta ar ajuta la ceva too.ok? Sfat: - eu zic sa renunti la banane daca vrei Monti faza 1. - de ce iaurturi la pranz? incearca ceva mai consistent, altfel, pe langa ca ai sa mori de foame, ai sa intri si prin alte "interzise", cum li se spune pe aici.
ok, am sa incep monti si eu, daca tot o dati de zor cu el in sus si-n jos :) Si-asa cu dieta mea n-am nici un spor!! Numai ca-mi e frica ca dupa monti nu am sa ramin la greutatea dorita ci am sa cresc la cit sint acum, nemaitinind regim!!! Eu facui un masaj de dimi, ca de obi, cu ulei de monoi si sare grunjoasa apoi.... de-asta zic sa vad cum ma organizez, pt ca-s mai linistita de dimi. Scoot ciinele afara la 6.30, apoi pina la 8 fac ce vrea muschiul meu :) La servici plec la 8.30-8.45.... Seara-s mai lenesa si ma pun pe comp, intepenesc acolo [:D] Toulouse, la ville rose [roker]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

chatonel, pai ce mai astepti? eu credeam ca Monti te cheama pana acum! Si de ce sa crezi ca nu slabesti cat ai dori? tocmai, fiin un regim d durata si cu efect in timp, e chiar foarte bun! a! pls, spune-mi, ce e uleiul ala de monoi, ca m-ai zapacit cu el?:) Si inca ceva: fa-ti masaj, in cazul acesta, cand te simti tu mai bine si cand esti tu mai plina de energie, ok? ca trebuie sa ai chef de el, nu sa-l faci ca sa scapi!:) PS si am inteles ca sarea grunjoasa folosita la greu usuca pielea, te dau cu o crema hidratanta dupa aceea? fug! te pup si pe tine si pe toate fetele noastre Andrada34
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...