Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Montignac: ce am mancat azi? (9)


Recommended Posts

"Eu dintr-o pungutza din aia (de grau) mananc trei zile.cu trei patratoaie din alea la un iaurt ma simt super plina!" - Andrada Ce faceeeee???? Eu as manca 2 pungi la un mic-dejun...[bang] [bang] Si daca mananc doar 5 felii, ma duce gandul la ele tot timpul si mai bag ceva la ghiozdanel. Sa stii ca ai vointa, nu gluma! Unde as face si eu asa? [:D] Pana la ora asta am rezistat eroic cu capsuni si omleta din ... 3 oua! [bang] Credeti ca-i bine totusi sa fac omleta din 3 oua odata? Nu e prea mult colesterol pentru organism? Mi-a tinut de foame. O sa ies la plimbare cu bebe si-mi cumpar ciocanele sa le fac friptura. Ieri la pranz am facut o tocanitza de ciupercutze...[pofta] [pofta] Va las, Adriana si [copil] Mihnea (11.11.03) http://community.webshots.com/user/adriana_mihnea
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 147
  • Creat
  • Ultimul răspuns
uleiul de monoi e facut in polinezia, din amestecul uleiului de nuca de cocos si floare de tiaré, e folosit la regenerarea pielii. Deci, daca ma dau cu asta, nu ma mai dau cu crema hidratanta dupa masajul cu sare grunjoasa. Toulouse, la ville rose [roker]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

No si eu.. ca am avut treaba pana acum. Wow ce de masaje... Fetelor...macar atat am kilutze de la bebitza... dar celulita mi-a disparut de tot cu alaptatul. Sa zic si eu ca ieri n-am papat tarta!!! Am rezistat... Si la bar am baut apa mizerabila si am mancat niste miel cu putzin sos si salata... Da n-am atins cartofii.... DELOC! Haide zicetzi si voi ca am scapat onorabil din incercari. Da greu a fost [bang] Azi midineatza: branzica si doua pahare de lapte :0% grasime. De pranz voi manca abia acum ca n-am avut vreme: pui cu o salata de rosiii maaaare Andrada gata am mutat rosia:):):). Si pe seara... Avetzi vreo idee? Da ceva simplu de tot. Daca nu mai pun de o salata. Anne-Sarah [mamica]si mamica sa Andreea
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salutare, salutare fetelor.Sper ca nu m-ati uitat. Eu deocamdata nu m-am cintarit dar tin un fel de Monti in combinatie cu Atkins.Diferenta dintre cele doua este ca Atkins interzice complet glucidele si fructele.Poti sa maninci proteine (carne, oua, brinza) cu salata dar eu de cite ori simt nevoia de ceva dulce mai maninc un fruct (respectind regula lui Monti). Merge mult mai repede slabitul cu mese proteino - lipidice dar nu e prea bine pentru ficat. De-asta mai bag la burtica si cite o fructa din cind in cind si incerc sa nu maninc atita grasime cit te incurajeza Dr. Atkins sa maninci. Plus ca am citit ca lipsa alimentelor glucidice, adica a carbohidratilor face ca organismul sa nu mai retina apa si de aici...kilograme mai putine la cintar.Asta nu inseamna ca nu slabesti. Dar nu tot ce vezi "in minus" la cintar este grasime. Spor la slabit si atentie marita in week-end!!!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Liris [:D] Ha-ha si tu crezi ca scapi asa usor... daca ma trezesc ca fiica-mea daca a uitat sa pape isi aduce ea aminte... si noi cu ea:):) Georgia.. stiu eu doua persoane care au slabit cu Atkins... da mult asa 15 -20 kilutze. Barbatzi amandoi... da mie mi se pare tare dezechilibrat. Anne-Sarah [mamica]si mamica sa Andreea
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Laura saru'mana!!!Si eu care asteptam sa treaca cateva ore pana sa mananc capsunile[bang].Daca ai stii ce fericita eram aseara cu bolul meu de capsuni in fata TV-ului:))) Meniul meu de azi(iar mi-e rusine sa spun): -dimineatza 3 crenvusti -pranz cheesburger (eram la scoala si-mi era tare foame) -seara saramura de crap si 4 snitzele Mi-e si teama sa ma cantaresc maine...pupici si sa rezistati tentatiilor!!!!!! Missiday
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Sint singurica la raport, azi? 8.30- cafea cu lapte si suc de gref 13.30- un macrou pe gratar+ o rosie+ un iaurt 0% (asta ca-s la soacra-mea si ea cumpara chestii de-astea cu 0%, eu nu iau ca au tot felul de adaosuri nescrise pe eticheta) 16.30- 2 mere mici 20.00- gratar de pui si de cirnati slabi picanti, salata asortata in mod sigur un extra cu vin si alte beuturi mai tari (azi am sa iau konjac, sa nu diger tot). Toulouse, la ville rose [roker]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mai chatonel, cum adica astea cu 0% au tot felul de chestii nescrise?? E posibil?? Tu vb. serios?? De unde stii??? Venera si [copil] Markus (10 decembrie 2003) http://community.webshots.com/user/rothgross
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salutare! Hai sa va zic ce abateri am avut azi: [:D] [:D] - 4 buc. cioco 70% - ciorba de pui cu orez alb si morcovi - cozonac - 1 papanas (cu gem, smantana [pofta] [pofta]) - 1 bucatica mica pizza [papica] Ei, mai ziceti ceva!!! Care m-a intrecut?? [olala] Restul nu are rost ca erau Monty, dar ce conteaza?? [roker] Va zic maine daca s-a modificat acul cantarului, ca in ultimele zile, desi nu am avut abateri, nu a vrut deloc sa coboare...[bang] Va pup! [:I] Adriana si [copil] Mihnea (11.11.03) http://community.webshots.com/user/adriana_mihnea
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...