Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

romanii intorsi: solutie viabila


Recommended Posts

Intamplator, in privinta imobiliarelor sa putea sa spunem ca suntem destul de experti(fara falsa modestie)! Cu 50000 iei un 3 camere-4 pe centru - un 80-100 de metri patrati, in Bucuresti..bineinteles, ceva nerenovat, distrus si mai bagi 1000-2000 si il faci lux. Si bineinteles stai si cauti..nu iei ce-ti baga primul sub nas:) Preturile tot explodeaza de vreo doi ani (numai noi stim cate infarcturi era sa facem cand tot verificam preturile de la o zi la alta si noi paralizati aici) Eu cand spuneam ca sunt oportunitati, inclusiv la asta ma refeream. Nu stiu daca cineva a studiat evolutia imobiliara din tarile vecine si ce se prezice si pt Romania.. In Ungaria, Polonia preturile au explodat constant cu ~50% pe an pana la intregrare si acum continua.Si fix pasii astia ii urmeaza si Romania. Acuma cine mai are un banut poate pune mana pe ceva, in 2-4 ani s-a dus...vor fi preturi mari. Sau ca sa glumesc: vor fi preturi de Vietnam:) Si noi am ramas uimiti cand am vazut ce preturi sunt in Vietnma, de la 200.000 in sus! Si cu cei 500.000 de parai ca sa faci afacere in Romania, sa fim seriosi! Pe de alta parte e o acuza perfecta pt cine vrea sa se planga ca nu paote face nimic, zicem ca e nevoie de juma de milion de euroi, ca ne trebuie relatii si gata, am rezolvat si probelma stringenta daca se paote face ceva sau nu! Si sa nu credeti ca suntem noi sentimentalisti sau ca ne ducem dupa iarba verde de acasa:) Ci vream sa ne avem viata in maini si sa traim decent:) Salutari!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 176
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Eu nu stiu Bucuresti, dar iaca la Cluj: Persoana fizica vand apartament, 4 camere, in Zorilor, Observator, etajul 2/10, 120 mp, superfinisat, modificari, geamuri termopan, centrala termica. Pret 65000 euro. Persoana fizica vand apartament, 2 camere, in Zorilor, Lunii, etajul 4, decomandat, 56 mp, confort I, balcoane: 1, bai: 1, superfinisat, gresie, faianta, lavabil, modificari, geamuri termopan, balcoane inchise, centrala termica, contoare apa, contoare gaz, telefon, tv cablu, loc parcare, pivnita, uscator. Pret 36000 euro, negociabil. Agentie imobiliara vand apartament, 1 camere, in Gheorgheni, etaj intermediar, decomandat, 44 mp, confort sporit, balcoane: 1, bai: 1, superfinisat, parchet, gresie, faianta, lavabil, modificari, usa antiefractie, geamuri termopan, centrala termica, contoare apa, contoare gaz, telefon, tv cablu, loc parcare, acoperis tigla. Bloc nou. Avans 30%. Telefon 596808. Pret 28000 euro. Persoana fizica vand garsoniera, in Marasti, dimbovitei, etajul 2/4, 28 mp, confort I, balcoane: 1, bai: 1, balcoane inchise, contoare apa. Pret 21500 euro, negociabil. Vand ap.2 camere, str.Parang, 54 mp, parter inalt, proiect balcon, decomandat, gresie, faianta moderne, jaluzele, pret 30.000 EUR neg, prin agentia Armor. Informatii suplimentare la adresa: str.Decebal nr.6. In consecinta, mi se par reale preturile de 50000 de euro pe un apartament de 3 camere intr-o zona nu tocmai grozava in Bucuresti... This is the first day of the rest of my life!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ok, cand m-am referit la 50.000 Euro am vrut sa spun ca cu ei se poate deschide o afacere micuta dar care sa-ti aduca venituri bune, de cel putin 2 mii de USD pe luna. Cu veniturile astea ai trai cam cum traiesti acuma in Ca, spui ca aveti amandoi salariul mediu pe economie. Daca vrei sa-ti deschizi un chiosc la care sa vinzi eugenii si coca cola, iti ajung si 10.000 Euro, dar profitul.....
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Simona (bidiloi) iti urez drum bun, si mult succes si realizari in Romania.Sa fii fericita alaturi de cei dragi si sa ramai la fel de optimista si sa nu-ti para rau de pasul facut:))Sa stii ca te invidiez ca te intorci acasa:(( Sper ca o sa ne intalnim cand venim si noi in tara ca doar stam in orase vecine:))
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by cataghe
In consecinta, mi se par reale preturile de 50000 de euro pe un apartament de 3 camere intr-o zona nu tocmai grozava in Bucuresti... This is the first day of the rest of my life!
Cata, in Bucuresti pretul apartamentelor e sensibil mai mic decat la Cluj. Clujul nu poate fi luat ca etalon pentru restul tarii. D.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by descintec Cata, in Bucuresti pretul apartamentelor e sensibil mai mic decat la Cluj. Clujul nu poate fi luat ca etalon pentru restul tarii. D.
Poi cum, maica, e mai eftin la capitala?!... Ei, asta e ceva nou pentru mine, atunci poate ca ma insel... Eu am zis asa in ideea ca daca la Cluj sunt preturile care sunt, in buricul tarii mi se parea firesc sa fie si mai si! Mea culpa daca rationamentul nu a fost corect. Numai bine, Catalina. This is the first day of the rest of my life!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...