Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

soacrele bune sau rele?


Recommended Posts

eu una am o soacra de sa nu-ti doresti sa o vezi niciodata. a gresit fata de mine mult, am iertat-o tot timpul pentru a-mi fi mie bine in casa, pentru ca am un sot de sa-l pui la rana. pe cind soacra, sa va spun numai un singur lucru: bunica sotului meu , adica mama soacrei mele a avut o garsoniera care a lasat-o cu limba de moarte sotului meu. dupa moartea ei , la un an noi ne-am casatorit si ne-am mutat in garsoniera. am stat 2 ani , in care cind puneam si noi capul pe perna suna socrela mea si ne spunea sa iesim afara. dupa 2 ani de astfel de chestii , sotul meu a spus GATA si ne-am mutat la mama care in casa mai era si cu fratele meu mai mare casatorit. noroc de ea ca are trei camere si a avut unde sa ne tina. de ce ne-am mutat la mama din cauza ca nu aveam bani sa dam chirie pe 6 luni cum se cerea. in sfirsit la mama am stat 6 luni dupa care ne-am mutat cu chirie unde stam si acum, dar nu pentru mult timp mai stam aici, pentru ca am facut dosar la ANL si ne-a fost aprobat, deci in iulie (zic ei) ca ne-am muta in casa noua. ei, ce voiam sa va spun de fapt a fost ca soacra mea ne-a dat afara din casa, ce ma supara pe mine e faptul cum poate o mama sa-si dea copilul afara din casa , casa in care noi am investit ca am facut-o papusa. si pe deasupra a mai si vindut-o costiniuc
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 24
  • Creat
  • Ultimul răspuns
simonabb ti-am vazut pozele sint super. e asa de scump copilutul sa-l maninci nu alta. referitor la soacre, toate sint asa rele , eu una m-am convins, orict de mult as ierta-o si oricit de mult zic ca pentru sotul meu iert ca sa-mi fie mie bine in casa , ea nu o sa se vindece niciodata , asa ii sta in fire . tot timpul a zis ca nu poate sa nu se bage. eu nu o inteleg dar asta e. cum adica sa nu poate sa nu se bage ? m-am intrebat eu. sa stea in banca ei , ce eu ma bag in casa ei? dar ea nimic. cica o doare de baiatul ei ca munceste prea mult si invata prea mult, dar ce eu nu muncesc stau la soare? si eu am invatat si am muncit in acelasi timp, ca eu cu sotul meu am luat la facultate in aceeasi zi, si munceam amindoi. deosebirea dintre el si mine este ca la mine fac. a durat 4 ani in timp ce la el 6 , adica are licenta anul asta. costiniuc
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetelor va zic numai ultima ca daca ma apuc sa le insir pe toate,iese un roman ,imi trimite soacra pe cumnata care a venit in vizita un borcan de dulceata de gutui (in Italia nu se gasaste)si imi transmite sa il lasam sa manince doar sotul ca lui tare ii place!dar copii mei ? si lor le place !,nu... noi trebuie sa ne sacrificam,da de ce nu a trimis mai mult? ca si asa are gradina plina de gutui? nu se stie.,Ca altceva nici nu mi-a adus,mie sau la copii. Nu i-am zis inca nimic sotului,(el nu a auzit nimic) de rusine ,cum a putut si sora-sa sa ne transmita un astfel de mesaj ,nu stiu, ca e ditamai inginera de 43 ani !Hal de soacra rade,ca maine poate sa fie si mai rau
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by elena_oona
Soacre bune sau rele nu exista, numai VENINOASE [bruta].[poc][poc][poc] Elena&baby girl[zana](DPN 24oct.2004)
[:D][cool] [mamica]Elena [bonjovi]Alvaro [copil]Alvaro-Daniel Povestea lui Alvaro-Daniel "Invingatorul" http://www.desprecopii.com/forum/topic.asp?ARCHIVE=true&TOPIC_ID=19603 [foto] http://community.webshots.com/user/elenalove27 [foto]http://www.picturetrail.com/members/edit
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by mariaangeli_que
Fetelor va zic numai ultima ca daca ma apuc sa le insir pe toate,iese un roman ,imi trimite soacra pe cumnata care a venit in vizita un borcan de dulceata de gutui (in Italia nu se gasaste)si imi transmite sa il lasam sa manince doar sotul ca lui tare ii place!dar copii mei ? si lor le place !,nu... noi trebuie sa ne sacrificam,da de ce nu a trimis mai mult? ca si asa are gradina plina de gutui? nu se stie.,Ca altceva nici nu mi-a adus,mie sau la copii. Nu i-am zis inca nimic sotului,(el nu a auzit nimic) de rusine ,cum a putut si sora-sa sa ne transmita un astfel de mesaj ,nu stiu, ca e ditamai inginera de 43 ani !Hal de soacra rade,ca maine poate sa fie si mai rau
Tare mi-ai placut! M-ai facut sa rad, chiar daca nu e tocmai de ras. Mi-a placut mai ales faza cu: "nu se stie" ... enigme socresti [:D]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...