Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

cate ceva despre Oana


nadana

Recommended Posts

Oana a fost la teatru si seara, in pat, discutam despre ce a vazut acolo: Eu : Si ce ai vazut la teatru ? Oana : Pai, scria o scrisoare… Eu: Cine scria ? Oana : Ce ? Eu : Scrisoarea ! Oana :Pai, nimeni !(contrariata) Eu : Da’ ce scria in scrisoare ? Oana : (de-a dreptul enervata) Nimica !!! Tot de la teatru Vine acasa de la prima piesa de teatru de papusi sin e povesteste ca toti copiii au strigat “LE-MA-TI-CII” eu:ce ati strigat? Ea repeta.Nu am inteles nici eu,nici Ovi. Adoua zi la gradi, o intreb pe dna educatoare, ce au strigat copiii la teatru. Si mi-a spus: au strigat VREM ARTISTII! Oana a strigat si ea, “dupa ureche”…. La Jidvei, stam si povestim pe scari: Oana : Pe tine cum te cheama ? Eu : Pe mine ma cheama Maria. Oana : Da…Pe mine ma cheama Oana Eu : Da’ pe mamica ta cum o cheama ? Oana : Pai,…Maria ! Am mers la parintii mei , care stau la parter si au o mica gradinita in fata. Oana a vazut o tufa de trandafiri, cu niste boboci foarte rotunzi, de culoare rosu aprins. Forte convinsa (pentru ca este o sfatoasa) ii spune la Ovi: “Uite tati, s-au copt ridichile”!!!!! mami dana si oana iubita
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 4
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Ovi a fost la Bucuresti , saptamana trecuta si eu am o discutie seara , in pat, cu Oana, la cateva zile de la aceasta deplasare : Oana : pe tine cum te cheama (un joc mai vechi de-al nostru) ? Eu :ma cheama Maria Ea :acuma intreaba-ma tu ! Eu ;pe tine cum te cheama Ea :pe mine ma cheama Tudor(un coleg de gradi ‘) Eu ;da’ pe tati cum il cheama ? Ea ;tati.. ! Eu :dar cum il cheama ? Ea ;ovi Eu :da’de unde vine ?(la prescurtarea de la Ovi ma refeream) Ea :Pai, (cu o mutrita atotstiutoare) cum, de la Bucuresti ! Gasaut = gasesc /caut Acopera = plapuma (cu care ne acoperim mami dana si oana iubita
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...