Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Bebelusi de Martie - Aprilie 2004 (4)


Recommended Posts

Corina, sa stii ca eu am vazut toate pozele. Smecheria pt cei ce vor sa le vada e sa se inscrie si ei pe site si sa trimita vreo 3 poze. si apoi pot accesa orice album. Mai, nu vreau sa ma bucur prea tare, ca sa nu-l deochi, dar de cateva zile am un pui super cuminte, nu mai plange aproape deloc, sta singurel intins pe pat si gangureste si se uita la TV sau asculta muzica, doarme noaptea in 2 reprize, de la 10 la 4 si de la patru la 9, ma rog, cu timpul necesar pt masa; rade non stop...nu-mi vine sa cred!!! Nici un fel de dureri nu are, nu colici, nu nimic; si asta de cand am inceput sa-i dau de 2 ori pe zi Sab Simplex cate 15 picaturi si Debridat de 2 ori cate 2,5 ml , intercalat. Bine, si eu m-am oprit din mancat fructe si legume care dau aciditate sau baloneaza...Si mai beau si cate 2-3 litri de ceai Baby Calm pe zi...Dar e asa de bine cand nu urla puiul...Sunt mandra nevoie mare! Roxana & Andrei Alexandru
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 138
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Salutare fetelor Acum o ora am intrat sa vad cine a mai dat un semn de viata, dupa ce am dat tzitzi nu am mai gasit subiectul...ma zic eu m-am prostit ce D-zeu ca doar aici era[bang][bang][bang][bang][bang] noroc ca intre timp am trimis o invitatie la cineva sa vina la noi, gasita pe site din Canada si aveam adersa acolo, ca, chioara si haotica [alcool][alcool][alcool][alcool]cum sunt eu nu va mai gaseam[batcap][batcap][batcap][batcap] Roxana multumesc de laude,. asa e tac'su intreaga, nu are decat nunisca de la mine si gropitele din obrajori......[:D][:D] am inteles cu albumul...deci fetelor daca vretzi sa vedeti pozele tre sa fiti membre o sa incerc sa va pun si adresa de la cel de pe webshot, dar ala nu vrea tati sa ma lase sa-l pun public[bang][bang][bang][bang] are si el toanele lui Corina si Stephanie http://www.imagestation.com/album/?id=4286671679
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Corina eu nu pot sa vad decat o poza [q][q][q] Roxana bucura-te de zilele astea, ca desi nu pot sa ma plang ca as avea un copilas raut, au fost zile cand "ne-a mancat cu puf cu tot"...nu vroia decat in brate si atunci decat leganat si uite asa ne petreceam noi zilele cu pustanul nostru in brate, "zbura" de la unu la altul...chiar si azi a facut la fel[alcool][alcool][alcool] MAi dar am cautat subiectul de mi s-a acrit[batcap][batcap][batcap]...eu il cautam la odiseea sarcinii[bang][bang][bang]...sunt tampita rau[box] http://f2.pg.photos.yahoo.com/ph/claudia_floarea/my_photos
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Clau, s-ar putea sa am noroc macar cu leganatul, ca nu ii place deloc, ba chiar daca incerc se mai si enerveaza si plange. Acu'...sper sa nu se razgandeasca. Dar chiar sa stii ca ma bucur de zilele astea linistite, ca tare bine mai e! Na, acu sper sa nu-l deochi si sa-i treaca! [:D] Roxana & Andrei Alexandru
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hai ca mi-a mai venit o idee de mini-sondaj , ca sa zic asa: cum va mai simtiti fizic dupa nastere; cum e taietura la cele cu cezariana si epiziotomia la cele cu nastere naturala si alte asemenea? Eu, acu, la 7 saptamani ma simt super bine, atata doar ca simt ca ma mananca burta pe dinauntru si in seara asta am descoperit ca ma doare o zona mica pe dinauntru, dar la nivelul pielii exact in dreptul buricului, in partea stanga. Taietura se vede doar ca o linie rosie si nu ma deranjeaza deloc, desi daca o pipai o simt putin tare. Dar presupun ca din cauza firelor resobabile de dedesubt. Oricum, marti merg la control si vad exact cum sta treaba. Roxana & Andrei Alexandru
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Cred ca sunt putin dusa, dar nu pot sa adorm pana nu ma lamuresc cu ceva...Unde gasesc si eu lista aia cu aniversari la bebei si la membrii forumului? Ca la un moment dat era intr-un lofc accesibil parca, undeva, pe pagina cu toate forumurile. Sau poate ma insel si o gasisem in alta parte? Oricum, as fi vrut si eu sa fiu la curent cu aniversarile si nu stiu de unde sa le iau. Ca parca vad ca o sa ratez zilele voastre de natere si o sa-mi para rau... Roxana & Andrei Alexandru
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetelor, dupa zile de colici pot si eu sa mai scriu cate ceva.Bebelusa mea are acum 4800 aproximativ dimineata trebiue sa stea cu mami sa fie bagata in seama,dupa amiaza ne plimbam cu Malina si seara ne mai serveste cate un concert.II dau Sab Simplex si Debridat cand o doare burtica,o sondez cu termometrul aproape in fiecare zi,stiu ca nu e tocmai bine dar nu pot sa o vad ca plange de durere.Gangureste ,rade zdrangane niste jucarii de-mi vine sa o mananc. sambata asta avem si noi botezul pe care il serbam la un restaurant,o sa imi fac timp sa va povestesc cum a fost Am trimis Roxanei doua poze ale bebelusei.Sper ca am trimis bine daca nu repet operatiuneaa unde trebuie Oana si Maria Alexandra(17/04/04) oana
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetelor, dupa un week-end... [bang][bang][bang] f f obositor. M-am luptat cu bebelina [duel]la aproape toate mesele sa manance putin san si, cred ca cedam nervos daca nu era tati sa ne mai linisteasca. Acum nu-mi vine sa cred, doar ce a mancat o tatica intreaga fara sa se zbata prea tare [:)] si doarme, sa nu-i fie de deochi! Pucku, multumesc mult pt sfaturi [pup] si sa-ti traisca fetita, e o scumpa! Intr-adevar am cam fost cu nervii pe moate zilele astea, ca nu mananca cupilu’, si nu prea am iesit la aer pt ca a plouat aici cateva zile, dar azi imi scot parleala pt ca a iesit putin soarele si ne-am mai calmat! Roxi, bafta la control! Eu ma duc miercuri. Azi implinesc 6 sapt de la cezariana si ma simt f bine. De fapt, din a doua saptamana a trebuit sa tropai si sa fac treaba prin casa, asa ca n-am mai simtit ca am taietura. Ah, mint, pana acum doua sapt am mai avut niste junghiuri rebele in partea dreapta, acolo unde doctorita a incheiat operatia, dar au trecut si alea. Nu se mai vede decat o dunga rosiatica si intr-adevar mai taricica . Pupaceli si o saptamana minunata pt mamici si bebeii lor! Simo si Iulia http://community.webshots.com/user/simonecarc
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...