Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Fetele din USA, poftiti la o barfa!!! (20)


Recommended Posts

  • Răspunsuri 146
  • Creat
  • Ultimul răspuns
quote:
Originally posted by Laura Garner Da, am inceput sa-mi fac bagajele si de fapt sotul meu a luat deja doua ture cand a fost aici in feb-mart si apr-mai. Pentru cine nu a vazut mesajul meu in 18... I'M COMING HOME!!![bonjovi]Cazul nostru a
Laura, uite cam ce zic eu sa iti aduci: http://www.nistor.info/usa/bagaje.html si uite aici ce spune legea ca ai voie: http://www.nistor.info/usa/vama.html sper ca ajuta, mircea
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by Cleomax
[quote]Originally posted by Laura Garner [br Aseara cand am vazut ca am fost aprobati, a fost ca in noaptea cand m-a cerut de nevasta. M-a apucat un tremurat si o emotie, de nu puteam sa ma opresc. [bis]
nu ne lasa-n ceata, ce i-ai raspuns?[flo] laura,pe langa lista data de mircea,as mai avea niste adaugiri. intrucat tu vii la prietenul /viitorul sot, banuiesc ca n-o vei lua de la zero, nu? eu mi-as aduce carti,carti, carti, fotografii, lucruri apropiate sufletului tau(de ex., daca esti credincioasa, o icoana). daca el este in tara, asa cum am inteles eu, sfatuieste-te si cu el. nu te sfatuiesc sa aduci leustean, cel mult cateva seminte pe care le pui bine sa nu ti le gaseasca. aici gasesti rasaduri de leustean, iti promit eu, daca nu, iti trimit eu prin posta. o harta a romaniei iti va prinde bine, sau chiar a bucurestiului, am vazut la tarabele de pe bulevard cateva de buna calitate. adu-ti carti pictoriale despre romania, vei simti nevoia sa arati viitoarelor tale rude. muzica, desi o gasesti pe net, dar daca ai deja cd=uri cumparate, e pacat sa nu le iei. pantofi frumosi, daca ti-s indispensabili. moda aici difera si am vazut ca multor fete li se face dor. altfel pantofii buni sunt destul de scumpi in asta zona. hmmm, cam atat deocamdata, revin daca ma mai gandesc la altceva. bafta, sa va mearga toate din plin! [flo]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

buna, fetele, am aparut si eu. tocmai ce vad la tv ca s-a stins Ronald Reagan. Dumnezeu sa-l odihneasca! mie mi-era simpatic, si cred ca a fost un presedinte deosebit, dintre toti cei 40 (parca) pina la el. am inteles ca, din cauza ca suferea de Alzheimer de 10 ani, in ultimul an nu prea isi mai recunostea membrii familiei. bietul de el... ____________________________________________ oriunde ati fi, fiti uniti, dragi romani... http://community.webshots.com/user/atomskin-date
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Rest in Peace, Ronald Reagan! Mai sunt niste linkuri unde gasiti apartamente peste tot in SUA si se poate face cautare pe pret si facilities... eu asa imi caut de fiecare data si sunt f multumita! www.apartmentguide.com www.rent.com (astia iti dau si 100$ la raportarea inchirierii) www.forrent.com (link dat de altfel si de LAURA[:D]) multumesc tuturor de info cu viza de turist! as vrea sa va mai intreb ceva! dupa cat timp se poate intoarce inapoi la noi sa zicem dupa cele 6 luni de stat la noi? e vreo problema daca vine dupa 3 luni inapoi? o sa ne gandim si la prelungiri...cum e mai potrivit ca sa nu aiba probleme si sa poata reveni oricand? e bine sa-i prelungim viza sau sa stea cat ii dau ei la intrare si apoi sa revine dupa cat timp? MIRCEA e minunata initiativa ta de a face un web site pt ajutorarea celor ce vin aicea! poate ne mai vin si noua idei de sugerat din propria experienta![flo] va multumesc [pup][flo][:D] allya si alex-dinu (28 oct 2003) http://community.webshots.com/user/allyalex
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc, Cleo! SOTUL meu nu este inca in tara, va veni probabil la sfarsitul lui iunie, cand vom programa (speram) interviul. Scuze daca nu am fost explicita, este sotul meu [:p], suntem casatoriti din decembrie. O mare problema in ceea ce priveste bagajul sunt tablourile. Sunt o iubitoare de arta si am multe tablouri. Am trimis deja cateva prin sotul meu (cateva facute de mine), dar mai am aproximativ 10 de luat. Cateva cam mari... Presupun ca voi lua cateva acum si restul cand mai venim in tara... Aveti sfaturi in privinta asta? [pup] Laura
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...