Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Mamici din Iasi (4)


Recommended Posts

  • Răspunsuri 147
  • Creat
  • Ultimul răspuns
rosa, au pagina de web: www.euroed.ro. La "contact" gasesti adresa, nr de tel., daca nu obtii toate informatiile de pe site poti suna la ei. Mai, da ce baietel mare ai, sa-ti traiasca! a, uite ca mi-a picat o fisa: daca e cineva interesat de carti pt pregatire pt TOEFL si GMAT sa-mi dea un PM ca eu le vand pe ale mele si le pot aduce cand vin in iulie. Sunt "originale", din USA adica :) Cristina
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Caty, bine ai venit intai de toate. Blocuri : Pacurari -bune dar scumpe si trebuie sa fii atenta sa fie dupa 1981 construite. Tatarasi- Oancea - sunt noi si trebuie sa fii atenta unele au probleme. Nicolina - CUG - blocuri noi, bune, atentie insa la vecini... Unele zone sunt cu probleme din cauza vecinilor Podu-Ros -blocuri vechi, unele sunt bune, vecini buni in general Alexandru cel Bun, Mircea cel Batran, Dacia si Canta - sunt blocuri noi dar daca ai copii te sfatuiesc sa alegi alte zone. Copou, Centru - blocuri si noi si vechi f. scumpe. Poate mai bine te gandesti sa stai la casa... Eu una n-as cumpara de ar fi nevoie decat in Pacurari si poate in Nicolina - cat mai aproape de Podu-Ros - prima statie. Dar nu te lua numai dupa mine. Carmen
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

tinatache,multumesc pentru adresa de internet,insa n-am gasit nici un numar de telefon sau o adresa pe acolo, sau poate n-am stiut eu sa caut.Da,am baietel mare,multumesc pentru urare,dar tare ma mai inspaimanta faptul ca creste asa de repede!Nici nu stiu cand au trecut anii... • Nu-i suficient sa-i iubim pe cei buni, trebuie sa-i iubim si pe cei rai, caci numai prin dragoste poate fi alungata rautatea din ei.(Henryk Sienkiewicz)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Dragelor, multumesc mult pentru raspunsuri si pentru informatii. Cam tarziu revin dar bb-lusul meu a fost tare bolnav si abia astazi s-a simtit mai bine. Va pupam si va dorim numai bine. catalina si dinu (8 luni pe 15 iun) caty
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Caty itzi dau un sfat prietenesc: evita zonele/blocurile cu pensionari ca la un moment dat ajungi sa itzi vina greu sa stai in propria casa.[help] Zone OK din mai multe puncte de vedere(vecini relativi tineri, blocuri destul de bune etc) ar fi zona gara/autogara si Independentzei. Dar stiu ca pretzurile sunt destul de maricele. Si Pacurari mi se pare un cartier bunicel, dar sa incerci sa te orientezi in prima jumatate. Aproape de capatul liniei troleului e jale caci incepe cartierul Pacuret, recunoscut pt bataile intre tzigani[xx(] Eu cred ca sunt singurul caz dintre cunoscutzii mei care se bucura ca sta in bloc cu pensionari[:D] Mie imi convine treaba ca vecinii mei sunt mai buni decat alarma mea cea desteapta[:o)] Stiu tot ce se invarte in blocul ala : cine vine, cine pleaca, plus ca unul dintre ei are un caine si cat e ziulica de lunga sta in fatza scarii cu poataia la plimbare , cica! [;)] Zona e foarte buna- P Unirii-, blocurile sunt cam vechi dar cu reparatziile de rigoare devin Ok, dar daca ar fi sa stau tot anul acolo as ceda nervos: vecinii sunt CRIMINALI! Hai noroc si sanatate- ca-i mai buna decat toate!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...