Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Mamici din Iasi (4)


Recommended Posts

  • Răspunsuri 147
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Veronica, din cate stiu eu, suntem vreo 3 profe, cu tot cu tine[:D]. In rest ce mai fac iesencele. Sa ma laud si eu: Matei a vrut ieri sa stea pe oala si a facut pipi si ieri si azi, iar astazi a fost la plimbare fara pampers. Ce mandra sunt!!! Tre sa dau de baut[alcool] Pupici, Gabriela si baietii
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Felicitari pt Matei si marea lui realizare!!!Visez si eu la clipa cind vom scapa de pampers!! Alex are de ieri una bucata maseluta si una bucata cuvint nou in vocabular:CACA!!Nu mi-am dat seama daca face si legatura cu ceea ce reprezinta acest cuvint ,studiez acum problema!!Noi am fost plecati saptamina trecuta la mama mea unde Alex s-a simtit ca la el acasa s-a zbenguit in voie,a alergat o curca cu pui de a zapacit saraca,puii au fost in schimb neinteresanti pt el ,ii arunca cit colo si isi continua alergarea dupa mama lor,a impresionat pe toata lumea cu figura lui zimbareata,iar de cind a venit ma scoate afara sa-l duc in parc!! Pupici la mamici si la burtici!! Gabi si Alex[flo].
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

buna![si-eu] Sincere felicitari pt. Matei[flo]pe al meu poate nevasta-sa o sa-l faca sa priceapa ca "caca si pipi se fac la olita"(refrenul care il "cant" toata ziua)ce mai Gabriela ai flacau mare!al meu in schimb a invatat cum il chiama :"pabian"[:D] Acvi nici nu pot zice cat imi doresc sa-l mai duc pe Fabian la tara ;anul trecut cand a fost (nu mergea pe atunci)numai in grajdi cu vaca m-a tinut ,cand il duceam in casa gasea el si se lipea de altcineva care sa-l duca in grajdi sau pe la pui apoi dupa 2 saptamani am mai fost o data (la un evenimen tare nefericit si amintirea caruia ma rascoleste si acum si cred ca nu voi putea trece peste el prea curand -decesul bunicii ce m-a crescut)si cum la asa nenorociri se aduna multa lume cred ca fiecare a trecut macar o data si prin grajdi luat pe sus de Fabian desigur . de atunci puslamaua mea a inceput sa invete cum face fiecare animal,iubeste animalele..."nici nu are cu cine sa semane"[:D] mai fetelor dar duminica ce faceti[?]nu aveti chef sa vedeti Gradina Botanica[?]ce ziceti[?]nimic,nimic[?] sanatate si pupici dulci Fabian si mami Lacramioara
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Draga Lacri,inteleg ff bine starile prin care ai trecut pt ca si eu din nefericire tot astfel de evenimente am trait (anul trecut in iunie tatal meu a murit ,cind Alex avea 2 luni jumatate fara ca macar sa-l fi vazut,iar acum a fost parastasul de 1 an si la fel a fost multa lume,de aceea toata lumea s-a mirat de Alex ca e foarte prietenos). Simbata sau duminica daca nu plecam din oras ne-ar face mare placere sa facem un repetir al intilnirii noastre! Gabi si Alex
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Nu prea stiu sa va spun secretul. Cert este ca in ultimul timp l-am lasat fara pampers, doar cu chilotel sau body si duminica l-a certat frate-sau:"Matei nu e frumos sa faci pipi in casa. Noi famila ta[:D] suntem foarte suparati pe tine" (nu va povestesc ce serios era Otto si cum radeam eu in barba cu Paul si tot i-a mai spus vreo doua, in calitate de frate mai mare). Azi a fost la plimbare fara pampers, dar nu i-a placut in scranciob pt ca era prea tare sau cine stie ce o fi gandit. Si dupa somnul de dupa amiaza l-am convins sa stea pe oala si dupa 2-3 reprize de ridicari pana la urma s-a indurat si a facut. Acu la culcare nu a mai vrut, asa ca voi vedea la noapte. Cred ca ne-ar place si noua in Gradina duminica, mai ales ca sigur au inflorit trandafirii si e superb pe aleea cu trandafiri. Gabi,felicitari pt maseluta!!! Cate mai aveti? Sau abia au inceput sa iasa? Lacra, stai linistita ca eu de vreo luna ma tot lupt cu Matei si chiar l-am fortat devreo 2 ori sa stea pe oala sa faca si s-a soldat cu urlete. Deocamdata a facut pipi, sa vedem daca voi reusi sa-l conving si cu chestia ailalta. cand avea vreo 9 luni statea la oala si eram mandra ca-l prindeam exact cand facea caca si ziceam ca uite domnule un copil precoce, dar mi-a dat cu firma in cap. Acu sper sa nu patesc si cu asta la fel. Pupici fetelor si la puiutii vostri, Gabriela si baietii
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu lucrez ca programator, am terminat fac de info aici in Iasi. Alex (2 ani si 1/2) a inceput sa faca la olita de abia pe la 1 an si 11 luni - 2 ani pentru ca nu prea insistasem noi prea mult cu olita. Si de fapt nu olita a fost inceputul, pentru el a fost mai usor atunci cand i-am cumparat un capac special pentru copii pentru WC si i s-a parut mai atractiv decat olita. Daca va fi cald sper sa ne intalnim dumica in gradina botanica. De abia astept sa va cunosc.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salut voios si de la noi! Felicitari, Mateiut! Probabil ca Matei il iubeste foarte tare pe Otto, incit a tinut cont de dojeneala lui! Ai copii mari de-acu' [:D], Gabriela! Gabi, i-ati luat Alexului cadout pentru maseluta? Lacra, fii mai optimista!! Sau vrei sa-l insori pe "Pabian" miine [olala]? Elena si Erica Dumnezeu judeca pomul dupa roade, nu dupa radacini. (6.februarie)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Azi dimneata a facut la oala, a fost afara fara pampers, dar la cand a ajuns acasa, nu a mai stat golanul pe olita, decat un pic si apoi mi-a udat patul[;)]asa ca mi-a dat cu firma in cap si apoi a facut si caca tot in chilotei. oricum rezistam pe baricade, ca zicem noi ca suntem mari de-acum. Ce mai faci Elena, vii duminica in gradina? Va asteptam fetelor, Gabriela si baietii[dual]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...