Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Mamici din Iasi (4)


Recommended Posts

  • Răspunsuri 147
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Scuze ca am promis ca venim si nu ne-am tinut de cuvint!!! Gabi (acvi), multa sanatte Alexutului! Sper sa auzim numai de bine! Eu nu prea sint in apele mele in dimineata asta. Vio a plecat iar micuta nu vrea sa pape. A trebuit sa inghit Fasigyn (doctorita m-a avertizat ca-i va schimba gustul laptelui) si acum Erica isi suge degetelul de zor, dar, daca o pun la sin, suge putin, apoi miriie si nu mai vrea. Asta e! O sa incerc si mai tirziu, daca tot nu vrea, o sa-i dau lapte praf cu lingurita, ca de supt din biberon nici nu poate fi vorba! Nu-i place! Eeeeh! Numai mama sa nu fii! Elena si Erica Dumnezeu judeca pomul dupa roade, nu dupa radacini. (6.februarie)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Veronica,esti cumva la dna doctor Daniil? Aceeasi problema o am si eu,lipseste ,din cauza sotului f bolnav, de vre-o cateva luni.Catalina intre timp a avut si varicela,si cand am fost la doctor,am fost indrumate spre dl doctor Alexandrescu care mi-a spus sa o dau cu pasta de apa ca n-are nimic...si ea era in plin avant de varicela... Si eu ma gandeam s-o schimb la alt pediatru...dar mai asteptam ultimul vaccin,parca pe la doi ani jumate se face ceva? Nu mai stiu exact... Adriana Adriana
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Saluti tuturor!! Alex e pe drumul cel bun, zic eu ,s-au mai atenuat bubitele ,parca se usuca,oricum de azi nu-i mai dau nici Peritol ca parca mi-e frica sa-i dau prea multe zile,are 4 zile de cind ii dau cite jumatate de lingurita de 2 ori pe zi ,am trecut pe mucilagiu de orez si vad ca aseara mi-a transpirat ,de a trebuit sa-l schimb.Oricum am inceput sa ma uit de doua ori la ce ii dau sa manince,i-am schimbat si laptele ,i-am cumparat din nou Vitalact,trecusem pe lapte obisnuit de alimentara.Azi tb sa merg la dr de la spitalul de Contagioase sa-l vada din nou dar am asteptat-o aproape doua ore si pt ca nu venise am plecat. Gabriela te-am vazut duminica cind te intreptai spre taxi(cred)la piata Nicolina(noi cautam disperati un loc de parcare!!). O saptamina frumoasa tuturor!! Gabi si Alex[flo]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[si-eu]buna fetelor!nici eu nu am mai ajuns ieri in Botanica.imi pare tare rau !dar ne-am trezit pe la 11 cu niste musafiri si s-au stricat toate planurile(ce ciuda mi-a fost). Acvi ,multa sanatate mititelului! Fabian si mami Lacramioara
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

scuze !nu am vrut sa trimit mesajul[:D]a bagat Fabian manutele pe aici si a rezolvat el totul! Elena ai zis cumva"numai mama sa nu fii"?ia sa te duci si sa te uiti la ingerasul tau!ce ziceai?????????????eu cred ca"nimic nu e mai frumos in lumea asta decat sa fii mamica"asa este e greu dar ...........se compara oare cu ceva? veronica daca vrei un pediatru bun iti rocamand eu unul tare bun(eu una sunt tare multumita de el,e particular....dar zic ca merita)daca ai auzit de dr. Iordache.are cabinetul pe langa Palatul telefoanelor.daca te intereseaza sa imi spui ,eu ti-l recomand din toata inima . multa sanatate si multi pupici de la noi(daca l-ati vedea pe Fabian are cercei -de cirese-si merge ca un robotel ca nu cumva sa ii cada abia calca.......[:D]e super dulce si tare mandru ca are si el ca mami "tetei")[pup] Fabian si mami Lacramioara
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...