Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Mamici din Iasi (4)


Recommended Posts

da, suntem la Daniil. stiam de problema ei dar inca inainte de povestea asta aveam intentia de a o schimba. stateam prea mult la randuri si mereu ne dadea doar ce era mai ieftin. ma intereseaza mult un pediatru bun dar unul care sa lucreze cu casa de asigurari ca noi nu prea ne permitem particulari.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 147
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Am aparut si eu in zona[hia]. Am mai dat un examen la spate si mai am doua :unul miine ,iar celalalt in restanta fiindca nu am putut merge duminica - lipsa stiinta[:p][:D] + plus urticarie cu stare de nervi ingrozitoare.Eu nu beau coca cola de obicei,dar mi-am facut de cap si am baut doua pahare intr-o zi si m-am procopsit cu mii de bubitze pe piept[help] care ma mincau ingrozitor...acum sint pe sfirsite,am luat calciu lactic si Flonidan,plus dat cu alcool medicinal,pasta de apa si baneocin[alcool]. Elena,nu intra in panica.Din cauza caldurii bebelusii devin mai mofturosi,iar daca ai luat si Fasygin e posibil ca Erica sa fie mai "mofturici".Lasa ca trec el toate si acusica ai sa ai cu cine te intelege. Adi,nu stiu ce se intimpla cu Alexandrescu,era bun pe vremuri.. La dr.Iordache ai incercat...?gind la gind cu Lacramioara Iote ca uitam esentialul: nazdravaniile lui Mihnea. Vrea sa treaca strada pe rosu,cind trecem strada si nu-l tin in brate se tirie pe jos pe trecere de pietoni[q];acu are bicicleta,nu stie sa pedaleze,in schimb executa numere de circ,cocotindu-se in picioare pe portabaajul din spatele scaunului si de acolo sus in picioare pe scaun..tztztzt..mare puslama. Cind ajung acasa de la serviciu ma intimpina la usa rinjid smechereste:n-am domit...si daca vreau sa-l adorm eu ,zice dom cu bunica,desi biata maica-mea se chinuie mereu sa-l adoarma pina vin eu. E vinat si zgiriat pe picioare de parca traieste in jungla,iar cind venim de afara pot face un castel de nisip in casa. Cumintzal baiet am ,nu ?
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Arriana,chiar crezi ca trebuie sa fii suparata? Eu zic sa mai postezi odata intrebarea si poate reusim sa rezolvam cumva problema patutului. Uite eu spre exemplu abia acum am timp sa scriu mai mult asa incit: - patutul lui Mihnea l-am dat altui copilas; - se gasesc patuturi in Siraj sau Mall,dar nu stiu daca merita sa faci o cheltuiala pentru 3 saptamini cit stati aici. Poate ne intilnim cind vii in Iasi![flo]Cristina
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hello, hello, hop si noi pe aici... Azi Alex are fix 10 luni, e sarbatoare mare in casa cu musafiri etc, asa ca am facut un tort de inghetata dimineata dar am si dat atacul la el, deci trebuie sa mesteresc ceva si pt deseara. Alexul meu continua sa ma innebuneasca intai prin faptul ca nu mananca nimic si apoi pt ca misuna peste tot- de unde are atat energie nu pricep - si apoi si pt faptul ca imi vine sa il pup mereu, cum il prind il si iau in brate si il pupacesc. Voi nu faceti la fel, nu? Are o pasiune pt animalute - noi stam inca la bloc - sper sa rezolvam repede si problema asta - asa ca nu se pune problema sa achizitionam animalute deocamdata si toata ziua face "ama, ama" si "meae, meae" in patru labute prin casa... e teroare. Il spal pe manute de cate 10 ori pe zi. Si cum scapa in patru labute nesupraveghet cum baga si o manuta in gurita - cat sunt gustoase degetelele ce sa mai manance? Gabi, santatate lui Alex si pupici Arriana, am un patut dar e metalic si ar trebui sa il vezi inainte de a te hotara sa il iei, in sensul ca e micut si ... metalic... Depinde cat de lunguta e fetita ta. Cristina, bafta Fetelor, cred ca dr. Iordache e cel mai bun pediatru la ora asta, vi-l recomand cu incredere... Aproppos ce are dl dr Daniil? E vorba de Cezar Daniil? Pa, Alex - 10 luni fix- si mamica-sa Carmen
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

La multe luni,draga Alex,sa cresti mare si frumos.../Si un pic mai mincacios[:D]!! Lume, lume,mare descoperire mare:Alex mai are o maseluta,era bine pitita,sus ,si n-am vazut-o pina AZI,CIND m-a premiat cu un hohot de ris,si atunci am vazut minunatia[:D]!! Azi i-am facut un mot in virful capului,i-am prins parul cu e clamita roz si era dragalas..ca o fetitza[cool]...dar tati a venit imediat si mi-a stricat coafura..ca deh,el e taaare mindru de BAIATUL lui!!! Incet incet ii trec bubitele ,pe fata sint mai proeminente(aici au iesit ultimele),dar m-a pus pe ginduri faptul ca azi m-a sunat o colega care fusese la mine miercurea trecuta cu fetita de 9 luni ,si-mi spune printre altele ca fetita ei de ieri e plina de bubite!!Nu stiu ce sa cred,o fi fost pina la urma varicela!!??Dar asa scurta perioada de incubatie ,5-6 zile?? O seara placuta!![flo] Gabi si Alex[flo].
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

salut![hia] La multi ani Alex!sa-ti dea Dumnezeu multa sanatate![s][s][s] Elena imi pare tare rau ca te-am facut sa [q],nu am avut aceasta intentie ...........te rog sa ma ierti! Veronica am sa rog fetele sa-ti explice poate ele stiu sa-ti explice mai bine decat pot sa o fac eu(in cazul in care nu o vor face ele atunci voi incerca dar nu promit ca ai sa intelegi) Gabi ai flacau mare ce mai tura- vura,are si marelute........sa-ti traiasca! sa va spun un secret:azi e ziua mea.sa dea Dumnezeu ca tot ce-mi doresc mie sa aveti si voi.si ce-mi doresc?sanatate ,putere si intelepciune pt. al creste pe Fabian cat mai bine si sa fac din el "OM"IN ADEVARATUL SENS AL CUVANTULUI. o seara placuta si multa ,multa sanatate pupici dulci[pup] Fabian si mami Lacramioara
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...