Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Mamici din Iasi (4)


Recommended Posts

quote:
Originally posted by claudia_2803
[s] si din partea noastra pentru Alex si pentru Lacri. Am ramas aici singurica, Laura a plecat [recevere] azi la bunica, maine o sa ajunga in Iasi. Deja mi-e dor de ea si am dat si apa la soricei [q]. Nu stiu ce o sa ma fac doua luni. Totul e ca ea a plecat bucuroasa si nu a plans deloc. Doar e fetita mare... Gabriela & Laura (3 ani) [majoreta] http://community.webshots.com/user/claudia_2803
Lasa Claudia, noi vom fi langa tine si o sa treaca repede cele 2 luni - oh Doamne!! Am vazut pozele cu puisorul tau si e o scumpete. Adriana pe unde esti? Gabriela, cred ca ar trebui sa te gandesti la tuns. Alex e baietel mare acum. Cristinica, cum a fost la examene? Lacri cum ai petrecut, mamica draga? Multumim de urari si voua numai bine si fericire. PUPICEI la toata lumea fara discriminare - mamici si puisori Carmen si Alex cel mic si mofturos - tot nu mananca..
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 147
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Multumesc pentru raspunsuri,fetita mea cand vin o sa aiba 14 luni si este destul de inalta pentru varsta ei. Ideea e ca eu am un patut de plasa care se foloseste la plaja,dar este destul de jos . Ideea e ca nu vreau sa doarma in pat cu noi,ea nu a dormit niciodata in patul nostru. o sa mai intreb eu si poate gasesc o solutie, ca nu pot sa car toate pe avion, dar scaun pt mancat sunt tot scumpe? cam cat? 30-40 $? Eu incerc sa-i ofer tot comfortul ca sa nu fie stresata ca totusi zburam 10 ore plus masina de la buc iasi. Dar produse pt copii de la GERBER sunt? ca nu as vrea sa-i schimb macarea. lapte SIMILAC este? o zi buna, lily
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[bis][flo][pup]multumesc din sufletel pt. urari! nu prea am ce sa povestesc [bang][q][q][q]m-am trezit de dimineata si nu mai aveam nimic de mancare asa ca m-am apucat si am facut vreo 3 feluri de mancare,dupa care m-am chinuit sa-l adorm pe Fabian si spre seara am fost pe la parintii mei.al meu sotior a fot aproape toata ziua plecat asa ca am stat cu al meu strengar.........m-am simtit tare singurica,toata lumea pe la munca.......asa ca....asta este daca m-am trezit sa am ziua de nastere in timpul saptamanii[:D]m-au mai bucurat telefoanele care le-am primit ... asta a fost ziua mea anul acesta[q][q][q] pupici si sa auzim numai de bine Fabian si mami Lacramioara
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ma indreptam spre balcon cu un lighean de rufe[rufe] si mi-am zis: "ia sa vad eu daca nu merge netul!", ca de vreo doua zile uiar n-am conexiune [(pc]. Asa ca, sa tot fie 2 ceasuri de cind stau pe net si raspund la mesaje. Rufele, pina la miezul noptii, poate apuc sa le intind. E cam tirziu, ce-i drept, dar va rog, Carmen (pentru Alex) si Lacramioara sa primiti urarile noastre (ale mele si ale Ericai). La multi ani, fericire si noroc! Gabi (acvi), m-ai facut sa zimbesc cu povestea cu clamita! Cristina, bafta in continuare! Ce pisicher e Mihnea!! Tinatache, si Erica roade cu pasiune[:D] tot ce apuca in minute. Cel mai bun e insa tot degetelul. E asa de comica uneori cind morfoleste jucariile. Bine ca nu plinge! (inca?) Hai ca am treaba[:D] . Pupici! Elena si Erica Dumnezeu judeca pomul dupa roade, nu dupa radacini. (6.februarie)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetelor, am o mare rugaminte: maine vine la mine o fosta colega de facultate cu fetita de 3 ani la un control(e din Tg. Neamt). Am inteles ca de ceva vreme cea mica se confrunta cu febra mare, diaree, varsaturi, dureri de picioare. I-a tot dat antibiotice la sfatul medicului pediatru, ultima oara am inteles ceva de Cefatoxin (sau cum s-o fi chemand, ca eu nu stiu despre el) a facut si injectabil si acum iar are probleme. E hotarat maine sa vina la un control la Iasi pt analize (vrea sa mearga la Gara, cred ca e vorba de Medicarom) si apoi la un pediatru bun. I l-am recomandat pe dr. Iordache, si acum va intreb: trebuie programare dinainte? Stiti cumva ce program are maine, 17 iunie dl. dr? Ce nr are la cabinet si unde are situat cabinetul? Eu parca stiam ceva pe langa Romtelecom, vizavi de Anticariat. Va multumesc mult si as ramane indatorata daca pana maine pe la orele 10 as primi un raspuns. Pupici si sanatate la puiutii vostri, Gabriela si baietii
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by GabrielaG
Fetelor, am o mare rugaminte: maine vine la mine o fosta colega de facultate cu fetita de 3 ani la un control(e din Tg. Neamt). Am inteles ca de ceva vreme cea mica se confrunta cu febra mare, diaree, varsaturi, dureri de picioare. I-a tot dat antibiotice la sfatul medicului pediatru, ultima oara am inteles ceva de Cefatoxin (sau cum s-o fi chemand, ca eu nu stiu despre el) a facut si injectabil si acum iar are probleme. E hotarat maine sa vina la un control la Iasi pt analize (vrea sa mearga la Gara, cred ca e vorba de Medicarom) si apoi la un pediatru bun. I l-am recomandat pe dr. Iordache, si acum va intreb: trebuie programare dinainte? Stiti cumva ce program are maine, 17 iunie dl. dr? Ce nr are la cabinet si unde are situat cabinetul? Eu parca stiam ceva pe langa Romtelecom, vizavi de Anticariat. Va multumesc mult si as ramane indatorata daca pana maine pe la orele 10 as primi un raspuns. Pupici si sanatate la puiutii vostri, Gabriela si baietii
Gabriela, dr. Iordache are cabinet particular langa Romtelecom, intr-adevar, si din cate stiam eu, nu trebuie programare. Cel putin cam asa era acum vreun an. Cabinetul lui se cheama "Sanatatea 2000". Numarul nu il mai stiu. Mult succes. Pupici. Alina si [copil] Andra !!!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Asa,la proiect mi-a pus 9(nu degeaba am muncit 1 luna jumate la el),dar ne-a dat niste subiecte la examen...groaza,nu alta.De-acu trebuie sa pun pe invatat pentru examenul restant la Investii...bleah.. Faza urita e ca mama mea e cu mina in ghips(1 luna),eu am foarte mult de lucru pe la serviciu si nu pot sa-mi iau liber acum,iar ea saracutza sta de la 8 la 17 cu nazdravanul,noroc ca mai mai fuge Cristi sa-l adoarma pe 2-3. Ce parere aveti de vremea asta? Ieri la prinz era o caldura de mureai,iar spre seara pe la 7 cind am iesit de la examen,un friguletz...cum sa te mai imbraci. Claudia a ajuns bine in Iasi fetita ta? Arriana scaunele se gasesc la Lizuca,linga Moldova,in Mall si am vazut parca si la Hala.Sint si in Metro,dar un pic mai complicate(3 in 1)dar costa cam 2-3 mil. [flo][pup]Cristina si Mihnea
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Dragelor, am vazut ca suntetif. ocupate cu bb-ii vostri cum de altfel stiu eu f. bine. Am un baietel de 8 luni (pe 15) si locuiesc in cta dar eu si sotul am vrea sa ne mutam in iasi pt ca sa fim mai aproape de parinti (noi suntem din vs). Asa ca am nevoie de niste informatii.Spuneti-mi si mie cam cat costa un ap de 3 cam in Iasi si cam care sunt cartierele mai bune si cu blocuri ceva mai noi. Spre rusinea mea, desi am fcaut facultatea in Iasi am cam uitat asezarea orasului. O a doua intrebare ar fi mai indiscreta dar f. folositoare mie. Cam care sunt salariile unui economist cu experienta (6-7 ani). Orientativ bineinteles. Va multumesc si va doresc o zi buna. caty
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetelor,as avea si eu o intrebare.Stiti cumva ce scoli din Iasi au clase din acelea unde sta copilul cateva ore in plus si-si face lectiile la scoala?Al meu incepe scoala din toamna si din ce-am auzit despre clasa I recunosc ca m-am cam speriat,iar al meu baietel e tare independent si alintat(din cauza bunicilor),nu stiu daca o sa-l pot stapani. • Nu-i suficient sa-i iubim pe cei buni, trebuie sa-i iubim si pe cei rai, caci numai prin dragoste poate fi alungata rautatea din ei.(Henryk Sienkiewicz)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...