Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Mamici din Cluj (4)


Recommended Posts

Ciao fetelor. Eu intru mai rar acum ca trebuie sa prind momentele cand bb doarme si eu mi-am terminat cat de cat treaba... Suntem bine amandoi, Serbanelu' suge cam rau si in plus l-am si constipat. Cica se mosteneste. Eu sunt cam disperata cu problema asta. Ce sa fac cu un bb asa de mic daca e constipat? Voi ce ati facut? Iar plange bb, va pup, Roxana
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 148
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Roxi FELICITARI!!!!!! Sa-ti traiasca galusca [bibe] mica si sa fiti sanatosi si fericiti. Doamne ce veste buna!! Sa ne spui mai multe ca noi abia asteptam. Eu am terminat cu licenta cu 9,50 si de atunci am dormit cat n-am dormit de o luna incoace (ce bine e, pacat ca vine luni si iar la treaba) V-am pupat si sanatate la toata lumea Laura
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

pe cand zburdam eu de bucurie ca Thea a inceput sa se culce singura-distractia pare-se a reinceput.[bang][bang] azi chiar am lasat-o sa planga 10 minute ceea ce nu am facut nici cand ne trezea de n ori pe noapte.dar isi arunca toate din pat si efectiv nu vrea nani desi pica de oboseala.cred ca ma damblagesc de cap.in schimb alearga de dimineata pina seara, e bineneteles rasfatata si suntem nebuni dupa ea:)[il] roxi, eu zic sa incerci niste ceai de musetel neindulcit si nu f concentrat, ajuta la burtica.cat de des face kaki?si cum doarme, bine?nu cred ca e ereditara constipatia...poate poti bea si tu cat mai multe ceaiuri.si legat de alaptat eu zic sa lupti cat de mult sa-i dai san, eu am reusit cu greu doar 3 luni pentru ca si ea a mancat rau dar cred ca greseala a fost ca i-am dat completare si a preferat biberonul.deci lupta sa alaptezi! niste pozici cand ne areti? laura, tu ce mai faci?cum te mai simti?la ce doctor mergi? Dana, chiar am o perioada mai aiurea...ma simt obosita si ma enervez usor iar acum ma sperie ca o iau iar de la capat cu somnul de zi.da trece si asta, ce sa facem...Andy mai doarme la amiaza?ca asta mica dupa ce adoarme baga si 3 ore deci are nevoie de somnul cu pricina numa nu se lasa...azi m-am descarcat si eu asa ca acuma am ochii mari si rosii[:D] va pupam cristiana si gagalicea Theodora Alexia(1 anisor si o luna) http://photos.yahoo.com/thea_alexia
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salutare! Rozi , cum zicea Crsitiana , cred ca bun ceaiul de musetel , altceva ..nu stiu, intreaba doctorul pediatru. Cristiana , v-am vazut azi[bis], erati la trecerea de pietoni din Marasti de la sensul giratoriu, noi eram in masina...dar cum sotul conduce cam rapid [:D], abia apoi mi-am dat seama ca voi sunteti(de fapt pe tine te-am zarit). Cat despre somnul lui Andy, in timpul zilei nu doarme aproape deloc , azi a dormit o juma de ora , cateodata mai doarme 1-2 ore. Laura , felicitari pt licenta! Va pupacesc[pup][pup][pup] Dana&bb Andy(1 an si 4 luni) http://community.webshots.com/user/danaiakob
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salutare dragelor! Observ ca nu va prea inghesuiti la scris[:D], eu tot asteptam noutati.. Noi mergem joi la mare, va pup de pe-acuma[pup][pup][pup], si cand ma intorc sper sa vad ceva activitate [;)]k? Dana&bb Andy(1 an si 4 luni) http://community.webshots.com/user/danaiakob
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mersi mult dana pentru felicitari, eu ma cam bucur ca am scapt de licenta, ca-mi statea pe umeri... carrie eu merg la dr. Muresan la Medstar. Stiu ca este unul dintre cei mai ocupati medici, dar e o minune de om si pe langa asta clinica este cam la 1 minut de unde stau eu (pe jos, daca mergi incet ). Vreau sa va spun ca ieri seara am facut prima eco si nu imi vine sa cred inca ce sentimente puternice si minunate am simtit. Inca nu se vede de fapt nimic, numai medicul cred ca-si da seama daca in principiu totul e ok, dar cand a fixat imaginea si mi-a zis "vezi cum bate inima?" si am vazut un varf de ac de gamalie cum se tot aprindea si se stingea, m-au dat lacrimile de abia m-am putut opri. Nu am fost niciodata asa de mandra de mine in toata viata mea. V-am pupat Laura si [copil] din burtica
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salut fetelor!!! Nu prea reusesc sa intru pt ca am o legatura ffff prosata la internet. Roxana felicitari!!!! Sa fiti sanatosi si tu si bb!!!! Ioana sper ca esti bine. Scoala mamelor este inchisa pina prin august. Eu ma inceput sa iau ca si mg si ma simt mai bine acum. Sper sa reusesc sa scriu inainte sa ma deconecteze. Va pup si aveti grija de voi Monica si bb 35 sapt -Daniela-
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

buna dragele mele, noi am avut o saptamana mai proasta, diareea a insistat (desi scaunele nu erau intotdeauna moi dar tare multe) si intr-o noapte a facut 39 cu 6 febra.am reusit sa i-o scad repede cu sosete cu otet si cartofi in talpa pe langa remediile medicamentoase.apoi i-am facut analize de kaki, sange(un calvar), pipi ca sa vedem unde e infectia.toate i-am iesit bune, a primit din pacate antibiotic pentru ca in sange a iesit o infectie dar nelocalizata.pe langa asta caldura i-a scazut rau pofta de papa asa ca am cam capiat saptamana asta.am cautat-o si de otita si a traumatizat-o sa-i scoata dopuri de ceara din urechi[bang][bang]. totusi draga de ea a avut o stare generala buna cu exceptia momntelor cu febra cand era asa moale ca-mi venea sa plang. azi a fost ok, un scaun si a si papat.ma rog sa fie bine. burticilor, o vara usoara pentru ca banuiesc ca va da caldura de furca. Laura, felicitari pentru alegerea medicului!parerea mea:) Dana , distractie placuta!numai eu nu plec nicaieri!offf....desi mi-a promis Mihai ca poate evadam in septembrie, asa ca dream on... roxana, ce faci mami?ce face Serban , te stoarce?glumesc, sper ca esti ok! Ioana,Aura voi ce mai faceti? cristiana si gagalicea Theodora Alexia(1 anisor si o luna) http://photos.yahoo.com/thea_alexia
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salutare fetelor. V-am zis ca vin rar. Serbanel e cuminte pupa-l-ar mama pe el, nu plange dar suge cam rau in continuare. Mi-e mila de mine sa ma mulg, desi in ultimul timp am facut-o un pic mai rar. Lui Serbanel i-am dat ceai de musetel, cu un pic de zahar fiert bine inainte, parca e mai bine acum. Carrie, imi pare rau ca a trebuit sa treceti prin ce ati trecut cu micuta ta. Fetelor as pune niste poze sa vi-l arat pe puiul meu dulce, dar nu stiu cum, imi spuneti cum sa fac? Pana atunci va pup si va doresc numai bine tuturor. Roxana
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...