Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Mamici din Cluj (4)


Recommended Posts

Salutare fetelor. Imi marchez prezenta, insa din ce in ce mai rar. Si eu am Internet prin dial up asa ca intru seara si in weekend si cand pot de bb...Fetelor dati-mi una.. zau asa am fost o mama paranoica [bang]. Plangeam ca bb nu suge...habar nu aveam...a luat in greutate 1 kg si inca nu a implinit o luna. Bine bine, tot haotic suge...cateodata din ora in ora si are cooooliiiiiiciiiiiii. Sab Simplex si ceaiul sunt=0 din pacate. O implineste taman in 22 iulie! Totusi, nu i-a trecut complet galbejeala asa ca-l duc pe micul asiatic la control altfel zica barbatu-mio ca cine stie l-oi fi facut cu vreun chinez ceva... Imi pare rau ca vin si eu cu intarziere sa o felicit pe Dana asa ca te rog sa primesti si de la mine toate urarile de bine! No bine, va pup pe toate si pe curand! Roxana.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 148
  • Creat
  • Ultimul răspuns
[hia] Multumesc pentru urari Roxi[flo] Sa stii ca nici lui Andy nu-i treceau durerile cu Sab Simplex si ceai Baby Calm , deci...trebuie avuta rabdare pana pe la 3 luni cand dispar colicii. Tu cum te simti? Ti-ai revenit rapid dupa nastere? Restul fetelor , a-ti disparut? Va pupacesc[pup][pup][pup] Dana&bb Andy(1 an si 5 luni) http://community.webshots.com/user/danaiakob
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

prezent! Dana cred ca Internetu de 19 $ e cu trafic redus da probabil ca mie mi-ar ajunge...auzi, da noi cand ne vedem sa ne cunoastem totusi, tu ce program ai acu, lucrezi? roxana, urate colicile alea, vreau sa zic ca piticoata mai are si aum uneori dureri de burti.ceaiul Baby Drink la noi a avut oarecare efect.. Theiutza e cumintica dar mai are accese bruste de plans care ma sperie inca si care cred ca-s de la maselutze.probabil.Dana, Andy cum a suportat iesirea lor? noi am petrecut la cheful Dianei, a fost tare tare fain, plin de copii unul mai scump ca altul si sarbatorita plina de avant si energie.Aura, cum esti, ti-ai recuperat casa?:) va pupam cristiana si gagalicea Theodora Alexia(1 anisor si o luna) http://photos.yahoo.com/thea_alexia
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[hia] Cristiana , hai sa ne intalnim intr-o zi[:D], nu stiu cum de n-am reusit pana acum...Cel mai bine ar fi in week-end cand suntem mai mult prin Marasti , in timpul sapt stam mai mult la bunici in Manastur si in Db Rotund la strabunici la iarba verde. M-ai intrebat de maselute...[ups]Andy nu are nici una, nici nu da semne sa apara desi cred ca ar fi vremea lor la varsta asta. Astept propuneri pt intalnire[:D]. [pup][pup][pup] Dana&bb Andy(1 an si 5 luni) http://community.webshots.com/user/danaiakob
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

buna fetelor, se pare ca dacxa totul e ok voi avea o mini vacanta de vineri pina duminica la Mogosa, langa Baia Mare, intr-un loc montan absolut pitoresc. vom sta la statia de televiziune de acolo unde tata merge cu jobul asa ca plecam eu si Thea cu ai mei vineri si Mihai vine sambata.sper sa fie vreme buna , am emotii e prima iesire mai lunga cu asta mica. in rest suntem bine, Thea a reinceput sa se mai scoale noaptea[bang][bang]dar asta e, asta sa fie toata problema. Dana, ramane pe saptamana viitoare dar daca esti si in timpul saptamnii prin Marasti suna-ma si ne vedem, ok? va pupam cristiana si gagalicea Theodora Alexia(1 anisor si o luna) http://photos.yahoo.com/thea_alexia
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ceau fetelor! In primul rand LA MULTI SI FERICITI ANI!!!!!sarbatoritelor Dana si Diana!!!Sa fiti fericite!!! Noi iarasi suntem in Arad pentru o zi, in rest stam la tara unde e ceva mai racoare(aici sunt si 35-36 de grade)! Alesio mic e tare miscaret, iar eu sunt bine.......daca nu as avea contractii(care sunt din ce in ce mai dureroase si mai lungi, de ma si gandesc cateodata ca oare nu nasc?[bang]), totul ar fi super.....dar nu mai e mult si scap eu si de astea...in rest ma bucur din plin de activitatea prelungita a lui bb mic, si Ovi la fel....si asteptam.... Pupici multi la toate si la bebici!Ioana si Alesio mic(30 sapt si 1 zi) http://photos.yahoo.com/pufymic
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetelor, Am mai scris eu mai demult dar fiindca am un bebe mic de 11 saptamini, sint foarte ocupata. Am de fapt 2 baieti, Marcus de 8 ani si Adi de 11 saptamini. Sint la origine din Cluj si vin in tara pe 15 August. Voi sta pina pe 4 Septembrie. As vrea sa ne intilnim si sa mai povestim despre bebelusi. Daca se organizeaza vreo intinire, ori in Parcul Mare, ori in parcul din spatele Operei Romane, eu sint amatoare. Voi sta la parintii mei (in zona fosta Pata) unde nu am calculator. Sa fiu sincera nu stiu cind mai intru pe calculator, dar daca sint amatoare de intilnire, va las numarul de telefon al parintilor mei (unde pot fi sunata dupa 15 August): 418 607. Numai bine si sper sa ne vedem, Liliana, Marcus (8 ani) si Adrian (11 saptamini)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salutare! Ioana, ce bine ca mai avem vesti de la tine[bis]. Abia astept sa ne dai vestea cea mare...cand se naste Alesio..nu mai e mult[:D][bis] Cristiana, distractie placuta in mini vacanta. Saptamana viitoare putem se ne intalnim , sa-mi zici cand e mai bine, da-mi nr de tel pe PM Heron, sper sa ne intalnim, noi venim de la mare pana in 15 august...ar fi frumos sa ne intalnim cat mai multi [pup][pup][pup] Dana&bb Andy(1 an si 5 luni) http://community.webshots.com/user/danaiakob
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Prezent din nou, cateva minute. Sa va zic. Io mi-am revenit super dupa nastere. Burta mea aproape a disparut imediat cum am nascut. Pe bune! E drept ca ma ingrasasem eu un pic inainte sa raman insarcinata dar acum am ramas doar cu 4 kg in plus fata de momentul in care "m-am insarcinat" si pe talie am vreo 10 cm in plus...pe fund vreo 7-8 [bang] dar sunt optimista. BB Serbanel saracu se mai chinuie cu colicile, mi se rupe inima cand il vad cum se indoaie si rasuceste si plange...noroc ca noaptea nu are sau ... doarme... ele incep dimineata nemernicile... Ioana ma termini cu contractziile alea, ai grija...iei la desert NoSpa? [alcool] Liliana, cu mine ai foarte mari sanse sa te intalnesti in parcul Babesh (parcul mare) sau in spate la Opera Maghiara, daca de parcul acela vorbesti. Daca vorbesti de parcul din spatele Operei Romane, e foarte posibil si acolo. O sa te sun dupa 15 august sa punem tara la cale. Pe curand fetelor, va pup, Roxana
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Roxi , felicitari [bis]pentru kg date jos!si pt ca ti-ai revenit rapid dupa nastere! Esti o norocoasa[:D] Nu pot spune acelasi lucru despre mine[:(], eu mi-am revenit tare tarziu, burta inca o mai am destul de... iar kg vreo 10 in plus, cu toate ca Andy m-a "stors" in primul an , dupa aceea am mai lenevit[:D] ca m-au ajutat foarte mult sora si mama. Multi pupici[pup][pup][pup] Dana&bb Andy(1 an si 5 luni) http://community.webshots.com/user/danaiakob
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...