Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Mamici din Cluj (4)


Recommended Posts

gata , s-a terminat si cheful picilor!asta mica doarme beton de doua ore, e epuizata!!am avut 6 copii intre 10 luni si un an jumate in casa, plus parinti deci a fost un oarecare show, dar au fost deliciosi.la inceput, o buna bucata de vreme s-au jucat cumintei, le-am facut o gramada de poze, apoi pe masura ce oboseau a mai fost si balci dar iti venea sa-i mananci ce dulci erau. a fost di Aura cu scumpa de Diana [dual], noi suntem cunostinte vechi dar gagalicile numai acum s-au cunoscut.a! si au fost 5 fetitze si un baietel[cool]. Ioana, bine ca totul e ok, asta conteaza!daca vrei, ca medic neonatolog poti sa-ti recomand pe Sorin Andreica, lucreaza si el la Muresan la cabinet e tanar si f dragutz.asta cand vei naste pot vorbi cu el daca vrei.mai e vreme pina atunci...:) pupicei cristiana si gagalicea Theodora Alexia(1 anisor) http://photos.yahoo.com/thea_alexia
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 148
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Dana , iar te necajesc ! Te rog intereseaza-te daca domnul Pop este plecat din zona ,adica de acasa ca nu raspunde deloc nici dimineata nici la pranz, nici seara.Din pacate nici pe fix nici pe mobil.De cand mi-ai trimis numerele sun intr-una dar degeaba . Sau poate (aici intrec masura)sa-ti trimit tie diagnosticul de care sufera femeia ,sa-l dai vecinei mamei tale ,sa-l intrebe daca are posibilitate de recuperare sau ba .(sper sa nu spui ca devin nesimtita) -sunt constienta ca ai alte treburi mai importante si ca numai eu nu-ti lipseam dar ma agat si eu de ce pot![bang] [dual] cici
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

salut fetelor, puilor si cozonaceilor ce inca dospesc! am si eu o rugaminte la voi, clujence. trebuie sa-mi caut baby-sitter pt copil de 1.3 si m-am gindit ca daca stiti voi pe cineva de incredere poate ma ajutati (de altfel sint cam stresata) daca aveti vreo varianta ajutatoare va rog sa-mi dati un PM multumesc mult si numai sanatate tuturor.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ciao gagicutze. Am trecut sa vad ce faceti si sa vad daca plang colegii de la birou dupa mine. Nici vorba. Oricum inca nu realizez ca sunt in concediu si am o lista enorma cu lucruri de facut si de-asta sunt un pic nervoasa. In rest suntem bine, bb misca din ce in ce mai greu ca n-are loc...si oricat de mica e miscarea eu o simt foarte tare si il simt mare si tare... abia astept sa-l nasc... Azi merg in Zorilor si sper sa o vad si pe Moni. Voi nu aveti impresia ca sunt multe burtici in Cluj? Eu vad multe viitoare mamici pe strada si nu ma abtin sa nu ma zgaiesc. Sambata am intalnit o burtica aranjata si cocheta in Metro, ne-am nimerit la aceeasi coada si ne-am zambit...e fain asa...e ca si cum ar trebui sa te recunosti "dupa burtica". Pupici la toate, Roxana [gravi] sapt. 35/36
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

tuchi , nu stiu, imi pare rau.eu am avut o tanti, prietena cu soacra-mea care m-a ajutat de 7 luni la menaj dar acu pleaca dupa nepotica ei in Spania deci 3 luni s-a zis.am racolat-o pe socrela cu care ma inteleg f bine.ar fi cineva , prietena cu tante asta a mea dar trimite-mi un PM cu cat ai fi discpusa s-o platesti. vreau sa va anunt o minune.fie-mea a adormit a treia oara in viata ei singurica in patutul ei fara urlete si fara sa stau eu langa ea...si a doua minune e ca azi noapte a dormit de la 11 la 6 jumate fara trezire, a papat si iar nani.poate petrecerile au mobilizat-o da a fost tare tare bine[il][il] pupicei cristiana si gagalicea Theodora Alexia(1 anisor) http://photos.yahoo.com/thea_alexia
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salut gagici! Cristiana, se pare ca la Theiutza ii priesc chefurile....pai inseamna ca veti chefui mai des...:) Tuchi, imi pare rau, dar nu te pot ajuta ca nu stiu pe nimeni...eu deocamdata imi tin gandacelul in burtica, asa ca nu-mi bat capul cu din astea.... Roxi draga, curaj ca mai ai putin de tot!Pupici la Moni cadn te mai intalnesti cu ea! Mai fetelor, nu vreti sa ne intalnim? Eu tare mult as vrea sa ne cunoastem..... Pupici, Ioana si Alesio mic(23 sapt si 5 zile) http://photos.yahoo.com/pufymic
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetelor, Tuchi, bine ai revenit printre noi, nu stiam ce se intampla de au disparut atatea fete, ruscus,Raluca, etc.[:D] Ce mai face bebe? Cred ca ai nostri sunt de aceeasi varsta[:)] Cici, ti-am trimis PM. Cristiana , ma bucur sa aud ca doarme bine Thea, probabil cum ai spus si tu...petrecerile au mobilizat-o. Venind vorba de somn, al meu doarme de la 7 luni cate 10 chiar 12 ore pe noapte, de asta pot fi fericita... in schimb ma terorizeaza ziua, e foarte plangacios in ultima vreme , cred ca ii ies niste dintisori. Pe langa asta sunt cam suparata , ai mei il rasfata prea tare[:(] Roxi, si eu vad multe gravidutze pe strada. Cand eram gravi parca numai gravidutze si bebei erau prin Cluj[:D]. Iti doresc mult curaj in continuare, nu mai e mult. Mie ultima luna de sarcina mi se parea ca nu se mai termina[bang], asta e, suntem tare nerabdatoare sa-i vedem pe bebici. Ioana, tu pe cand trebuie sa nasti? Sper si eu sa ne intalnim intr-o zi, numai sa fie vreme faina [:D] Va pupacesc[pup][pup][pup] Dana&bb Andy(1 an si 3 luni) http://community.webshots.com/user/danaiakob
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Cristina,se pare ca ai descoperit leacul pt.somnul Theiutzei![bis] Tineti-o tot intr-o petrecere si poate asa reusesti sa ai macar noptile mai linistite[:D]! Se pare ca si Diana agreeaza chefurile,s-a simtit f.bine(cred ca s-a vazut) si mi-a dormit si mie pana la 8:30dim.cu doar 2 treziri pt.papa.Partea proasta e ca a uitat sa ma avertizeze ca are de gand sa doarma mai mult si eu am stat de veghe de pe la 6. Vreau sa te intreb daca ai reusit sa aduci casa la starea normala,daca nu cumva au fost si ceva pagube,stricaciuni ca la balamubul care a fost acolo... Cand ne-am intors de la cheful piticilor,ni s-a intamplat ceva f.f.dragut.Ne-am oprit prin piata mare si in timp ce tati s-a dus sa ia niste fructe,Diana avea chef de mers asa ca ne-am plimbat putin de manuta pe acolo. A venit inspre noi un baietel prezentabil de vreo 4-5 anisori impreuna cu mamica lui si mi-a spus ca vrea sa ofere un buchet de flori fetitei. A fost super emotionant momentul! E primul buchet de flori pe care il primeste fiica-mea de la un cavaler(altul decat tati sau bunicii) Iar asupra faptului ca Diana a luat frumos buchetul(garofitze mov) si l-a dus direct la gurita cred ca nu mai are rost sa insist[bang]! Multa sanatate si rabdare gravidutzelor1 Aura si Diana(17iul.2003)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

'Neata fetelor! Dana eu am DPN-ul pe 29 sept...deci candva pe atunci trebuie sa nasc.De-abia astept, ca mi-e dor de ingerasul din burtica...si acum deja incep sa ma simt tot mai aiurea(se ridica fundul uterin si nu mai pot respira, nu mai pot dormi ca lumea,ma dor toate...)...de fapt stiti si voi cum e ca doar ati trecut prin toate astea. Ce noroc ai tu cu Andy ca doarme asa bine noaptea....asa copil tot sa ai[:D] Aura, ce mult mi-a placut faza cu baietelul care i-a dat flori la printesa ta[:D]!Trebuie sa fi fost tare scumpici! Eu m-am trezit cu o crampa musculara la picior...in rest sunt ok(deocamdata). Alesio e tare matinal, l-am simtit topaind prin burtica de pe la 5 cand am mers la baie[:D]! Roxi, Cristiana,voi pe unde sunteti?? Pupici,Ioana si Alesio mic(23 sapt si 6 zile) http://photos.yahoo.com/pufymic
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

hello! roxana, enjoy concediul ca dup-aia gata cu relash-ul...mie cand imi zicea lumea sa dorm cat mai pot dadeam plictisita din mana da dup-aia am inteles eu marele adevar[:D][:D] e, hai ca nu te sperii, o sa ai un copilash care o sa pape, o sa doarma bine si o sa fie sanatos.si tu si toate gravidutzele. [cheers] Aura ma bucur ca si la Diana i-a priit cheful, cred ca a fost delicioasa faza cu florile.noi avem in bloc un baietel de doi ani care cand o vede pe Thea fuge si o pupa.eu subt stressata sa nu fie racit da i-a chitcaie de bucurie:) Ioana, Raluca termina sesiunea cam in doua saptamani cred si sper sa intre in concediu.ea lucreaza ca nutritionista la Spitalul CFR.stii ca ea are DPN-ul pe 1 oct?:)sper sa va cunoasteti pe atunci. Dana, las ca ies dintii si scapati da noi avem numa 6...[bang][bang] va pupam ca iesim afara acu cristiana si gagalicea Theodora Alexia(1 anisor) http://photos.yahoo.com/thea_alexia
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...