Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Mamici din Cluj (4)


Recommended Posts

Fetele, ma simt ca-m weekend si io cand colo lenevesc acasa...ei...nu chiar lenevesc, doar ca dorm mai mult dimineatza si ma bucur indelung de cana cu cafea cu lapte... Ioana, io-s deacord, hai sa planuim ceva, pana mai pot si eu sa iesc ca dupa ce nasc sigur ma misc mai greu, cel putin o vreme. Moni n-a fost luni in Zorilor, sper sa o mai vad pana nasc. Bai chiar e inflatie in Cluj de gravidutze, am vazut la fete noi prin Zorilor de m-am socat. E fain se innoieste Cluju' generatzia desprecopii vine...facetzi loc he he he! Carrie, oare tu mi-ai raspuns pe legislative cu bonusul? Mi s-a pierdut postarea...daca erai tu, ai pus punctul pe i...si de-aia nu pot sa lupt prea mult, plus ca vreau sa ma intorc la job dupa 4-5 luni, nu ma tine sa traiesc cu 6100000 2 ani...numai credit platesc 6 milioane...pt o masina... Hai pupici la toate fetele vesele.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 148
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Salut gagici! Cristiana, sper sa o cunosc pe Raluca mai repede, adica nu in sala de nasteri[:D]! Fetelor, veniti maine sa ne intalnim la un suc?In fata la Sora, la 11:30. Eu voi fi acolo si Roxi....cine mai vine??? Pupici, Ioana si Alesio mic(24 sapt) http://photos.yahoo.com/pufymic
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salutare!! Ioana, si eu vreau sa vin, dar am scoala[bang] pana la 4. Daca propuneti o intalnire mai dupa-amiaza sau mai spre seara e ok[:D], voi fi prezenta[:)]. De cand n-am mai facut o iesire...ufff, mai ales asa intre gagici[cheers] Pupicei[pup] Dana&bb Andy(1 an si 3 luni) http://community.webshots.com/user/danaiakob
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ceau fetelor! Tocmai am venit din oras, m-am intalnit cu Roxi, si am baut un suc la Sora....ar fi fost fain sa ne fi intalnit mai multe. Sper sa ne mai intalnim cat de curand si cat mai multe gagici! Asa caDana, Cristiana,Moni,Aura, faceti-va planurile si stabiliti o data cand ne intalnim(Cristiana, poti sa o chemi si pe Raluca!!!). Pupici, Ioana si Alesio mic(24 sapt si 1 zi) http://photos.yahoo.com/pufymic
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

fetelor, azi v-ati intalnit?mi-e o ciuda...eu ieri n-am intrat pe net , deci nu stiam de intalneala si azi pe la 11 eram la Sora, dar am vazut numai acu...vreau sa va intreb daca nu vreati intr-o dimineata, maine daca e frumos sa ne vedem la lac la Tinereului.eu cu Thea vom fi probabil pe acolo, ce ziceti? azi am fost cu gagalicea acolo, si a fost super incantata.. fata mea continua sa se culce singura...[alcool]ii dau bibe de ceai, 2-3 tetinutze, se zbenguie prin pat intre 10 min si jumate de ora si nani.de la culcatul pe genunchi, apoi in carucior, apoi stat cu ea in urlete cate o ora sa adoarma pina la faza asta e un super progres si-s tare happy pentru ca de cand face asa doarme mai bine si mai profund si noaptea.sper sa-i tina naravul... luni mergem la vaccin[bang][bang]si dupa cel de la 6 luni a fost horror asa ca mi-e cam groaza. eu am in continuare mari probleme cu spatele...spondiloza asta ma omoara de ani de zile si acu iar s-a agravat, ametesc si am migrene.am fost la al n-lea dr azi, iar analize si probabil ma apuc de gimnastica again... roxana, eu ti-am raspuns la legislative, am inteles situatia ta dar nu e totusi prea repede sa te intorci dupa 4 luni.am o prietena intr-o situatie similara si desi i-au dat 6 luni sa revina au lasat-o totusi 8... tuchi tipa asta de care ziceam vrea muuult mai mult ca bani.nu te-ai gandit la o varianta de genul gradinita sau cresa particulara?stiu ca e mai bine cu bona dar e tare greu de gasit.am un anunt de la grainita Bobocel si au baby sitter cate 4 ore pe zi.daca vrei iti dau telul de acolo. revenind la intalniri, ce ziceti nu mai incercam we asta in parcul mare? va pupicim cristiana si gagalicea Theodora Alexia(1 anisor) http://photos.yahoo.com/thea_alexia
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Cristiana, eu in week-end-ul asta sunt cam ocupata ca-l ajut pe Ovi la lucrarea de diploma si trebuie sa facem si niste vizite....deci nu voi putea sa ma intalnesc cu voi[bang]. Eu zic sa ne vorbim ca lumea, si sa stabilim o data cand pot veni mai multe fete, sa nu fim numai 2-3. Vorbeste cu Raluca, si poate vine si ea. Eu as vrea tare mult s-o cunosc! Ce pacat ca nu ai intrat ieri pe net, ca ne-am fi intalnit si cu tine....:( La ce medic mergi pentru spondiloza?La policlinica?Ovi a fost la Dr. Cucu Nora, si i-a dat sedinte de fizioterapie si i-au facut tare bine....asa ca fizioterapia te asteapta!Sper sa fii mai bine! ma bucur ca Theiutza face progrese cu somnicul.....nu iti mai fa probleme ca face urat dupa vaccin....e foarte posibil sa nu aibe nici o reactie de data asta!Asa ca nu are rost sa te ingrijorezi degeaba! Pupici, Ioana si Alesio mic(24 sapt si 1 zi) http://photos.yahoo.com/pufymic
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salutare fetele! Urata vreme azi. Ioanaaaaa fii antena, aseara cand a ajuns Vic acasa ziceam sa-i arat pantofiorii, ma crezi ca nu mi-au mai incaput picioarele in ei? Bai abia-mi intrau varfurile...am bagat o juma de lubenitza si ceva cirese...cred ca de-asta, necazul e ca nici acum nu m-am dezumflat. Carrie, ma crezi ca acum vreau sa fac tot ce n-o sa fac dupa ce nasc, adica sa dau ture prin centru, sa beau suc si cafele cu gagicile sa barfim...chestii ca dup-aia o sa dam ture in parcuri cu micutzii...eu te inteleg ca nu poti pleca departe de casa si oricand ne tuna noua care n-am nascut inca si suntem in concediu...ne plimbam burticile cand si pe unde vrem...dar cred ca stii si tu...Io abia astept sa dau ture pe malul lacului, dar cu caruciorul cu Serbanica. Despre bona sau cresa eu am un mare noroc, o pun pe mama pe baricade, mi-a promis ca mi-l creste pana cand va face 2-3 ani, dupa care il vom da la gradi. Asa ca de-aia zic eu acum ca-mi permit sa merg la job dupa 4-5 luni. Chiar nu pot sta acasa mai mult ca am credit fix cat primesc de la Stat...iar pe mine ma avantajeaza sa merg la serviciu. Voi beneficia de cele 2 ore libere pt. alaptat asa ca sper sa ma descurc. Fetelor, ieri la scoala mamelor ne-a invatat cum sa impingem in momentul expulziei si cum sa ne sincronizam cu contractia ca sa iasa bb. Sunt pregatita (cred) :)). No bine, va las, va pup pe toate! Roxana, [gravi] sapt. 36
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salut fetelor Imi pare asa de rau ca nu am mai apucat sa va scriu nimic... Am plecat din Cluj o vreme, si de cand m-am intors, scriu ca o nebuna la lucrarea de diploma si m-am apucat sa si invat pentru examen. Am intrat numai ca sa va spun ca de ieri sunt mandra detinatoare a DOUA liniutze pe test. Am reusit si noi. Suntem insarcinati si nici mie nici sotului meu nu ne vine sa credem. Am facut un test ieri dupa masa si l-am repetat azi dimineata, ca sa nu am impresia ca doar visasem. Cred ca nu am fost niciodata in viata mea atat de mandra si de fericita. Va pup Laura
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Laura felicitari!!![bis][bis][bis][cheers][cool] Sa ai o sarcina usoara si un bb sanatos si scumpic!!!! La ce medic vei merge, sau inca nu te-ai gandit? Ma bucur foarte mult pentru tine! Roxi, sper ca ti se dezumfle picioarele sa-ti incapa in pantofi, ca tare faini sunt si-i pacat sa nu-i poti purta! Fetelor nu stiu ce sa ma mai fac, ca toata ziua imi vine mancarea pe gat inapoi cu acid gastric si deja incepe sa ma doara gatul si pieptul..... Am observat ca am 2 solutii: sa nu mai mananc deloc!(ceea ce nu se poate) si sa mananc intruna!, asa ca o voi alege pe cea de-a 2-a, sa vad cum va fi. Deja i-am zis la Ovi sa-mi cumpere provizii serioase de fructe pentru week-end sa am ce rontai(ca sa nici nu ma ingras)! Pupici, Ioana si Alesio mic(24 sapt si 2 zile) http://photos.yahoo.com/pufymic
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...