Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Mamici din Cluj (4)


Recommended Posts

Salut fetelor!!!! Nu stiu ce sa spun. Nici dr nu-si da seama ce se intimpla. Analizele de vitamine sint bune, am facut si un control la interne si acolo totul a iesit ok, mai putin o gastrita (se pare ca ma paste). Oricum nu se gaseste explicatie pt starile acestea de rau pe care le am sau nu mi-a spun mie dr. Dupa citeva perfuzii mi-am mai revenit.Dupa ce m-a lasat acasa tot rau m-am simtit pina azi. Azi parca "mi s-a luminat putin capul". Pot sa spun ca sint ok. Sper sa ramin macar asa, sa nu fie mai rau din nou. Si nu mai pun linga ele arsurile de la stomac!!!!!Tensiunea e aprox 11/7. Zice ca e ok. In ziua cind m-a internat era 12/9 apoi a scazut la 11/7. Imi vine sa rid acum pt ca la inceputul sarcinii nu aveam nici o problema. Nu mi-a fost rau deloc, nici macar nu am simtit ca sint insarcinata si imi faceam probleme ca ceva nu e in regula; ca toate gravidele varsa si nu se simt bine.Acum se pare ca trebuie sa recuperez[:D]"tot ce am pierdut la inceput". DPN este 13-15 aug. Mai am 2 luni, care se anunta destul de grele. [pup][gravi]Monica si bb Daniela 31+
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 148
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Salut fetelor! Cristiana, cum a trecut noaptea ?Cum se simte Theiutza acum?Sper ca e bine!!! Moni, imi pare tare rau ca nu te simti bine...si eu ma lupt cu greturi si un fel de arsuri, dar nu am mers la Muresan sa-l mai stresez si eu, ca l-am stresat destul pana acum si mi-e mila de bietul om....cu atatea gravide pe cap nu-i usor! Iti tin pumnii sa treaca si astea 2 luni cat mai repede si cat mai usor posibil!! Sa ai mare grija de tine! Roxi, Dana pe unde sunteti?? Pupici, Ioana si Alesio mic(24 sapt si 6 zile) http://photos.yahoo.com/pufymic
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

hello fetele, noi ne mai luptam putin sper cu efectele vaccinului, desi Theiutza a dormit ca un ingeras toata noaptea in ciuda febrei.numai noi ne-am tot pus ceasul sa-i verificam febra...da azi in schimb a fost agitata si la amiaza a dormit numai jumate de ora[bang][bang]... dar acuma nu mai are febra!sper sa ramana asa.a, si avem si putina diaree...[bang][bang] mie imi merge tare prost invatatul[bang][bang]lipsa de chef si timp la greu. da in rest bine si optimisti[:D][:D][:D] roxana, legat de acel minunat salar am primit si eu un raspuns negativ si ceva de genul "mai vrei sa te intorci la noi?"m-am simtit jignita si furioasa dupa 5 ani in firma asta deci il voi cere peste cateva luni, dupa ce imi voi gasi de lucru in alta parte!! aura, m-am dus la dr Nora Cucu la centrul de Diagnostic, mi-a chiar placut de ea si mi-a dat kineto terapie si alte minuni.tratamentul va dura 10 zile, cam doua ore pe zi.dar eu deja am ajuns la limita, ma trezesc noaptea de durere...voi cum va mai simtiti cu raceala? monica sa stii ca si eu am avut , dar inafara sarcinii stari de rau inexplicabile datorate se pare tensiunii mici dar si coloanei. la tine probabil vor trece dupa ce nasti...sanatate multa iti doresc. fetelor, gravidutzele ca au mai mult timp dar si mamicile, ce ziceti nu ne faceti o vizita intr-o zi mai ploioasa cand nu se poate iesi la plimbare?v-as astepta cu o cafea buna[il]ce ziceti? Laura ce mai faci?cum te simti? va pupam cristiana si gagalicea Theodora Alexia(1 anisor) http://photos.yahoo.com/thea_alexia
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Rici, de cand am aflat vestea cea mare am tot asteptat sa le spui si fetelor din Cluj bucuria ta!!!![dual]Ma bucur ca ai facut-o!!!!Sa ai mare grija de tine si de puiutul mic!!!! Cristiana, sper sa-i treaca cat mai repede la Theiutza diareea si toate neplacerile vaccinului !Sa aveti o noapte usoara! Tie ....spor si chef la invatat! Mai vroiam sa-ti zic(am mai zis asta odata) ca si Ovi merge la Dr. Cucu Nora pentru fizioterapie, si e tare multumit de ea(si Ovi are ceva problemute cu spatele).Sper sa te simti si tu mai bine! Pupici, Ioana si Alesio mic(24 sapt si 6 zile) http://photos.yahoo.com/pufymic
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Rachel,sa fie intr-un ceas bun!Imi imaginez cat sunteti de fericiti! Cristina,am auzit si eu de Cucu Nora,la ea chiar nu am fost(ca tot ti-am spus ca m-am perindat pe la mai multi) dar totusi cred ca ma voi duce(oare cand voi reusi?) tot la Onac pt.ca mi-a placut de el.Eu am facut fizio la el la particular(dar cam costa) si in spital la recuperere(mi-a placut mai mult) Cu raceala eu tot trag inca dar ma bucur ca e Diana mai bine, aproape i-a trecut(practic a tinut-o o zi jumate), ca atare am iesit si noi in seara asta afara. Mi-a placut faza cu invitatia la cafea in conditiile in care cu cateva randuri mai sus scriai ca ai de invatat la greu[:D]. Dar te inteleg ca nu mai ai nici un chef de invatat[bang] O noapte linistita la toata lumea! Aura si Diana(17 iul.2003)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetelor, Rachel FELICITARI[bis][bis][bis] Iti doresc o sarcina usoara si un bebe sanatos! Cristiana, nici eu n-am chef de invatat, deja am ratat un examen[bang], maine am altul sper ca-l iau[:D]. Pai daca stam la cafele, nu mai invatam deloc[:p] Va las, ca-i tarziu si ma trezesc dimineata[ups] Pupici[pup] Dana&bb Andy(1 an si 3 luni) http://community.webshots.com/user/danaiakob
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salutari fetelor! Dana, Cristiana sunteti mortale cu invatatul asta....ati face orice numai asta nu[:D]!Bafta in continuare la examene(si la copiat daca se poate!)! Aura, ma bucur ca i-a trecut raceala la Diana! Eu sunt un pic necajita, ca de acum nu voi mai prea avea acces la net, ca Ovi are de lucru la calc cu lucrarea lui de diploma...si dupa aceea plecam acasa si nu vom avea net....si tot asa....:( Si baiul mare e ca o sa-mi fie dor de voi!:( In rest suntem bine, Alesio e un scumpic si un finut....:)Il ador! Pupici, Ioana si Alesio mic(25 sapt) http://photos.yahoo.com/pufymic
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salutare fetelor! Am trecut pe la job sa-mi iau banutzii si cum de acasa nu pot sa scriu ca am o conexie de kko, va scriu de aici. Noi avem patutz de ieri si am luat si eu materiale pt. asternuturi, o minunatzie. In rest, vrem sa dam in judecata vecinul arab cel recalcitrant care de 10 luni ne deranjeaza somnul in fiecare noapte si la fiecare amenda de la Politie se razbuna mai rau . Incerc sa ma abtzin, desi cu greu, pana prin 1 iulie, desi nenea doctoru a zis ca dupa 25 iunie pot sa nasc. Tot ce-mi doresc e sa prind Harry Potter care va rula de vineri la Republica, sigur voi fi acolo la ora 20!!! Pe curand! Va pup pe toate! Roxana, Cluj, in sapt. 36+
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Saliu fetili, Ioana, multumim ca ne incurajezi cu examenele.eu azi am reusit sa citesc sis a-mi fac si un referat(unul primit si adaptatļ ca a fost mama afara cu gagalicea.diseara ma duc la cina la restaurant cu Mihai si seful lui, imediat fost pentru ca de saptamana viitoare e la noul job. Sa nu-mi zici ca nu mai intri deloc deloc.haide mai fii serioasaļ, mai da-I o pauza la Ovi trebe sa mai si respire omulļ Theiuta se pare ca si-a revenit dupa vaccin, azi noapte a ormit beton, cu doar putina foiala, a cam durut-o gingiutza azi dar gata cu febra si cu diareea sper. Aura bine ca sunteti mai bine. Roxana , sa nu nasti mama la cinema!!:)serios vorbind, ma bucur ca te simti bine, am sa-ti trimit nr meu de mobil vreau sa aflu cand se intampla evenimentul si noi mamicile suntem gata sa te ajutam cu orice vei avea nevoie, ok? Rachel, felicitari!!!!o sarcina usoara si un bb sanatos si norocos ca frumosi sunt toti. Dana, bafta la examen!!sa ne zici cum a fost. Va pupam cristiana si gagalicea Theodora Alexia(1 anisor) http://photos.yahoo.com/thea_alexia
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...