Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Noi vom fi soacre bune,oare???


Recommended Posts

Discutam mereu despre soacrele noastre si cit de rele sant...Bineinteles,exista si exceptii... Ce e o soacra buna?Cum e o soacra buna? Soacra de nora si soacra de ginere!!! E vreo diferenta? Mama mea,nu o spun eu ci sotul,e cea mai buna soacra din lume...Cind a venit la noi a plins de fericire(Makis!) la venire si de tristete la plecare!!! Parca era mama lui,eee nu chiar,nu plinge niciodata cind o vede sau cind pleaca de la mama lui!!!!! Despre a mea a curs multa cerneala virtuala,dar da semne bune...parca vrea sa se schimbe! Dar eu nu cred ca voi avea incredere in ea total niciodata...si cred ca nici ea!!! OFFF!!! VOI FI O SOACRA REA??? Eu vreau sa fiu una din cele bune,dar pina acum nu am exemple bune!!! Poate de aceea,noi cele "indurerate" ar trebui sa nu urmam pasii mamelor soacre si sa nu fim ca ele! Eu sper sa fiu MAMA pentru nurorile(uau...cum suna!!!!) si sa nu fie nevoite niciodata sa ma vorbeasca de rau! Mai am de asteptat insa cel putin...20 de ani! Deci va spun cum e ca soacra...DUPA 20 DE ANI! Eu si gemenii=CEI TREI MUSCHETARI! [loveyou]Theodora,[bonjovi] Alexandros,[bonjovi] Yannis POZELE NOASTRE: [url="http://community.webshots.com/user/theodorapap"]web3[/url] [pup] [url="http://www.desprecopii.com/forum/topic.asp?ARCHIVE=true&TOPIC_ID=4480"]Povestea-nasterii[/url][bis]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 39
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Si eu am soacrã de gemeni, si desi nu a fãcut diferentã între copiii ei niciodatã în viatã, face între nurori. Dar, cum eu sunt încã nora favoritã, nu e motiv sã mã plâng. Cumnatã-mea e neam cu ea de 12 ani, eu numai de 10 luni. E cale lungã. Si desi am de model o soacrã bunã-bunã, superbã, si nu sunt înca mãmicã, parcã pot afirma, atât cât pot, cã NU O SÃ FIU O SOACRÃ BUNÃ! Ma parol, nu mã-mpuscati![poc]Sunt destul de posesivã si dacã voi avea un bãiat gigel, asa ca tatãl lui, greu o sã accept cã una mi-l va lua într-o zi. Mai ales dacã nu mi-o plãcea fata. Hai, no, nu vã supãrati acuma! [flo] Tu? Cu 2 flãcai, peste vreo 20 de ani!!! Hi-hi! Sã te vad! [pup] ______________________________________________________________ „Dumnezeu sã te tinã în palma mâinii Sale, iar îngerii sã te îndrume mereu.”
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Theo in primul rand vreau sa-ti spun ca esti norocoasa de doua ori: 1- ai copii si 2- ca ai gemeni. Sa-ti traiasca sanatosi si fericiti iar tu sa te bucuri de ei. Sunt sigura ca vei fi o soacra buna, daca ingerasii tai or sa aiba, si sper din tot sufletul sa aiba ,sotii iubitoare si intelegatoare. Eu inca nu ma gandesc la asta astept intai sa fiu mama si apoi poate o sa ma mai gandesc.[pup] Cel mai mare pacat este acela de a nu zambi, macar odata, in fiecare zi de viata!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Theo, la asta ma gandesc de cand sunt mama si de cand am probleme cu soacra. Imi doresc sa fiu o soacra buna, atat pentru ginerele meu, cat si pentru nora mea. Imi doresc sa fiu o persoana comoda, sa-mi las copiii sa-si vada de viata lor... Cred ca vor fi situatii care nu-mi vor conveni, dar nu as vrea sa intervin in nici un fel, pentru ca tinerii trebuie sa traiasca asa cum le tihneste lor. Din greseli se invata... Nu vreau decat sa le fiu de folos, n-as vrea ca nora mea sa scrie, peste ani, pe acest forum, despre mine... Om trai si om vedea! Angi&Andrei&Andreea
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Pai eu in primul rand n-as accepta sa-mi spuna nora sau ginerele mama, nici macar mama - soacra. Sunt chitita ca si pe copii mei sa-i invat sa-mi spuna pe nume. Apoi cu sigurantza nu ma vad amestecandu-ma in viata lor. Nu o sa fiu cu desavarsire absenta, am sa-mi spun pararea, dar atat( asa au procedat si parintii mei si parintii colegului meu de viatza). Practic daca iti doresti si iti educi copilul sa fie mai independent parerile tale nu mai sunt asa de importante sau cel putin se noteaza dar nu mai sta nici o caruta-n drum ca asa vrei tu. Apoi, am asa un feeling ca o sa ma apese dar in acleasi timp am sa ma bucur cand or sa plece fiecare pe la casele lor si o sa ramanem doar noi doi, eu si cu colegu, ca la inceput[:D]. Ca la noi inceputul a fost al naibii de scurt. Ne-am cunoscut, dupa 6 luni am conceput copilul, dupa alte 9 s-a nascut, la anul mai vrem unul si tot asa..pana pe la 30 de ani pentru fiul meu(caci cam pe la varsta asta as vrea eu sa se aseze la casa lui) si pana pe la 25-27 de ani pentru viitoarea mea fiica.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu nu cred ca voi fi... sunt rea de gura, mai si bat la cap omul, imi place sa fie mai mereu Ca MINE si verific daca este sau nu... Ma gandesc cu groaza ca nu voi fi buna de soacra nici pentru ginere, si nici pentru nora.... Dar pe masura ce trec anii sunt oamnei care se mai inteleptesc...spaer sa fiu si eu printre ei. Numai bine, Boga
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Soacra mea e tare buna; niciodata nu se baga intr-e noi, ajuta cu ce poate, niciodata nu se plange de ceva, si vine rar in vizita(asta pentru ca locuieste in alt oras). Dar eu cred ca o sa fiu cam rea... ca si acum, daca nu iese ca mine...! Imi cam place sa am ultimul cuvant si sa nu se bage nimeni in treburile mele, dar si recunosc cand gresesc sau nu am dreptate. Eu totusi sper ca o data cu varsta, sa ma mai domolesc putin, si sa nu fiu totusi o soacra rea. [:D] Laura, mama lui Andrei http://community.webshots.com/user/tcatlaura http://www.imagestation.com/album/?id=4287441075&code=8712142&mode=invite
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Si mie mi-e frica ca o sa fiu cam rea, desi nu vreau. Dar cum sunt eu de perfectionista, de independenta, vrenica, fara falsa modestie o spun, dar ma descurc destul de bine in viata, imi place sa fac totul cat se poate de bine, ma pricep la destule, ....si sa-mi vina baiatul meu cu cine stie ce "cotoharla"[:D], care se fandoseste si nu stie sa faca nimic...pai as muri [bang][bang], sa incapa iubitul meu pe cine stie ce maini... Sa speram totusi ca va gasi o fata care sa-mi placa mie si lui, bineinteles. Daca va fi asa o sa fiu o super soacra [:D], o sa merg la ei sa-i ajut la treburi, sa le fac de mancare, ca destul pe mine nu ma ajuta nimeni cu nimic.Dar pana atunci e cale lunga....viitoarea mea nora nici macar nu cred ca s-a nascut, dat fiind ca sotul ei are 4 luni !!! HIHI!!![:D] Monica si bebe Albert ( 19.ian.2004) http://community.webshots.com/user/monica1816
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Soacra-soacra poama acra/de te-ai coace un an si-o vara/tot esti acra si amara. :)) Io zic ca nu va puteti impotrivi naturii. Eu voi fi o soacra buna, dar consortul...Ati vazut "Un socru de cosmar" cu Robert De Niro? ...Parfum pe langa al meu. Nadina
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Theo,m-ai facut sa zimbesc cu subiectul asta,daca nu-l abordai tu cu sigurantza ca asi fi facut-o eu,numai ca de vreo saptamina am fost cam rar pe DC,a venit taticul meu din Romania si am fost tare ocupata :-) Asa,deci si ca sa raspund la subiect,sunt sigura ca la inceput voi fi un pic "geloasa",ca doar na el e copilul meu,copilul lu' mama,face in septembrie 5 ani, da eu tot bebeul lui mama il strig [il] Da parca ceva ceva din mine-mi spune ca voi fi o soacra de aia acra,taman asa cum scrie la carte [hot].... va anuntza ea nora-mea peste vreo 20 de anisori,cu ce socrela s-a ploconit :-) Pina atunci,sa fim noi sanatoase si mamoase [bere] "Omul cel mai fericit este acela care face fericiti pe cit mai multi oameni". http://www.desprecopii.com/chatnew/Desprecopiichat/PaginapersonalaView.asp?nickname=alba
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...